چگونه بلیط قطار گردشگری بخریم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سفر با قطار را به جهت لذت بردن از مسیر حرکت به خرید بلیط هواپیما ترجیح داده باشید. این نوع از سفرها به ویژه در خطوطی که دارای جاذبه تاریخی، گردشگری یا طبیعی هستند لذت بخش تر نیز می باشند. به همین جهت چند سالی است که قطارهایی تحت عنوان قطار گردشگری در ایران راه اندازی و فعال شده اند. سفر با این قطارها علی رغم قطارهای مسافربری به مبدا و مقصد خلاصه نمی شود. چرا که مسیر حرکت آنها به گونه ای طرح ریزی شده است که با توقف در اماکن مختلف همراه بوده تا لذت سفر را دو چندان کند.

قطار گردشگری
سفر با قطارهای گردشگری در قالب تورهای یک تا چند روزه است که برای آشنایی با زیبایی های منحصر به فرد ایران، انتخابی مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی به شمار می رود. این قطارها هم اکنون در مسیرهای مختلفی تردد می کنند که در ادامه مطلب " چگونه بلیط قطار گردشگری بخریم؟ " هر یک از آنها را به صورت جامع بررسی می کنیم. با قاصدک 24 همراه باشید.

قطار گردشگری شمال


قطار گردشگری شمال یک تور یک روزه است که در حال حاضر هر هفته پنجشنبه ها در مسیر سواد کوه و جمعه ها در مسیر شیرگاه از مبدا تهران حرکت کرده و در خط ورسک به راه خود ادامه می دهد. این قطار در مسیر اول در ایستگاه های گرمسار، روستای شوراب، ورسک و سوادکوه توقف کرده و مسافران خود را به بازدید از جاذبه های دیدنی مسیر دعوت می کند. مسیر دوم قطار گردشگری شمال نیز در بنكوه، سيمين دشت، روستای شوراب، پل ورسک، شيرگاه توقف دارد و در پایان به تهران باز می گردد. در نهایت گفتنی است این تور یک روزه با قطار ریل باس به انجام می رسد و دارای بیمه، تور لیدر و پذیرایی در سه وعده است.


برای خرید بلیط قطار شیرگاه کلیک کنید
 

قطار گردشگری گیلان


قطار گردشگری گیلان یکی دیگر از قطارهای گردشگری شمال است که از مبدا تهران به سمت رشت و سراوان حرکت می کند. این سفر نیز در قالب یک تور یک روزه برگزار می شود و در حال حاضر زمان برگزاری آن روزهای پنجشنبه هر هفته است. قطار گردشگری گیلان بر خلاف قطار گردشگری شمال، یک تور ترکیبی است که قسمتی از آن با اتوبوس به انجام می رسد. بدین ترتیب مسافران ابتدا در ایستگاه تهران سوار قطار می شوند و پس از ورود به ایستگاه رشت، با اتوبوس به سمت دریاچه سقالکسار حرکت می کنند. گردشگران پس از بازدید از این دریاچه به سمت موزه میراث روستایی گیلان می روند و در نهایت با سوار شدن به قطار در ایستگاه سراوان به سمت تهران باز می گردند. این تور نیز با قطار ریل باس به انجام می رسد و شامل بلیط قطار دو طرفه، بیمه مسافرتی، تور لیدر و پذیرایی می باشد.

سفر با قطار گردشگری

قطار گردشگری کویر


قطار کویرگردی نیز هر هفته پنجشنبه ها، در قالب یک تور یک روزه برگزار می شود. این قطار از مبدا تهران به سمت کاشان حرکت می کند و دو برنامه گردشگری را شامل می گردد که توسط مسافران انتخاب می شود. در برنامه اول گردشگران پس از ورود به ایستگاه کاشان، با اتوبوس به سمت شهر نوش آباد حرکت می کنند و پس از بازدید از شهر زير زمينی اويی، مسجد جامع و مناره سلجوقی و کوير ابوزيد آباد به تهران برمی گردند. مسیر دوم اما جاذبه های گردشگری متفاوتی را در بر می گیرد که شامل بازديد از خانه های تاريخی بروجردی ها و طباطبايی ها، باغ فين و کوير ابوزيد آباد می شود. این تور نیز دارای بیمه مسافرتی، تور لیدر و پذیرایی است و با قطارهای ترنست به انجام می رسد.

مزایای سفر با قطارهای گردشگری


سفر با قطار گردشگری چه به صورت ترکیبی (با اتوبوس) باشد و چه تنها با قطار به سرانجام رسد، مسافرتی متفاوت به شمار می رود. سفری که تنها به مبدا و مقصد مسافرت ختم نمی شود و زیبایی های مسیر را نیز در برمی‎گیرد. این سفر به ویژه در خطوطی که امکان سفر به آنها از طریق خودرو ممکن نیست با جاذبه های منحصر به فردی همراه است که قطعاً خاطره این سفر را ماندگار می کند. به طور مثال قطار گردشگری شمال به مسافران امکان می دهد که از نزدیک با یکی از شاهکارهای سازه ای ایران یعنی پل ورسک آشنا شوند و به زیبایی های مسیر از نگاهی متفاوت بنگرند.

مزایای سفر با قطار گردشگری

مراحل خرید بلیط قطار گردشگری


کلیه برنامه های گردشگری سه قطار فوق توسط شرکت ریلی رجا به انجام می رسد. از این رو برای خرید بلیط قطار گردشگری در یکی از چهار مسیر موجود تنها کافی است با مراجعه به سامانه جامع خرید انلاین بلیط سفر قاصدک 24، برای فیلد مبدا تهران را وارد نمایید و مقصد خود را از میان چهار شهر شیرگاه، سوادکوه، رشت و کاشان انتخاب نمایید. فراموش نکنید که تاریخ سفر شما با توجه به مسیر مورد نظر می بایست یکی از روزهای پنجشنبه یا جمعه باشد. در نهایت می توانید پس از جستجو، بلیط قطار گردشگری مورد نظر خود را انتخاب نمایید و پس از ورود به درگاه بانکی هزینه آن را پرداخت کنید. در پایان نسخه پی دی اف بلیط قطار خریداری شده همچون سایر بلیط های سفر این مجموعه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که می بایست از آن برای سوار شدن به قطار استفاده نمایید.

شایان ذکر است این بلیط به سادگی از طریق اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 نیز قابل رزرو است. این اپلیکیشن همچنین امکان دستیابی به انواع دیگر بلیط، اعم از بلیط اتوبوس و هواپیما را برای کاربران محترم فراهم می سازد و کاربری بسیار ساده ای دارد. از این رو برای دریافت نسخه اندروید این نرم افزار و خرید آسان انواع بلیط سفر می توانید به وبسایت کافه بازار مراجعه نمایید.

در پایان یادآور می شویم قاصدک 24، مجموعه ای بزرگ است که علاوه بر امکان خرید آنلاین انواع بلیط سفر، قابلیت خرید بیمه مسافرتی و رزرو هتل در سراسر ایران را نیز برای کاربران خود مهیا ساخته است. کاربران محترم با خرید کلیه خدمات در این مجموعه، از پشتیبانی تیمی مجرب برخوردار خواهند بود و در صورت لغو سفر خود می توانند به سادگی بلیط سفرشان را مسترد نمایند. این مجموعه همچنین تسهیلات ویژه ای را برای سفر آسانتر مشتریان خود در نظر گرفته است که تخفیفات قابل توجه و خرید انواع بلیط به صورت اقساط را شامل می شود. برای آشنایی بیشتر با این تسهیلات تنها کافی است در هر ساعتی از شبانه روز که تمایل دارید، سری به وبسایت قاصدک 24 بزنید و از خدمات مسافرتی و جامع این مجموعه برخوردار شوید.