راهکارهای مقابله با حملات پانیک در سفرهای هوایی

امتیاز دهید:
16 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.4 از 5 راهکارهای مقابله با حملات پانیک در سفرهای هوایی- قاصدک 24


بسیاری از مسافرانی که برای اولین بار سوار بر هواپیما می شوند، ممکن است دچار ترس از پرواز شوند. برای اینگونه مسافران راهکاریی پیشنهاد شده تا بتوانند از ترس خود بر پرواز غلبه کنند. اما در مورد افرادی که پیشتر سابقه حملات پانیک را داشته اند، داستان اندکی فرق می کند. این افراد برای مقابله با حمله پانیک مجبور به انجام اقدامات بیشتر هستند. به همین منظور قاصدک 24 راهکارهایی را در اختیار شما قرار داده که با به کار بستن آنها می توانید بر حمله پانیک غلبه کنید.

برنامه خود را پیشتر با پزشک خود در میان بگذارید


اگر می خواهید درمان دارویی را برای مقابله با حملات پانیک خود امتحان کنید، نیاز به این دارید که پزشک خود را پیش از پرواز ملاقات کنید. پزشک شما ممکن است از شما بخواهد تا قبل از پرواز یک دارو را مصرف کنید تا واکنش بدن شما را به آن مشاهده کند. بنابراین بهتر است پیش از پرواز با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید.

داروهای خود را همراه داشته باشید


داروهای ضد اضطراب می توانند به شما کمک کنند تا از علائم حمله پانیک رهایی پیدا کرده و تأثیرات آرامش بخشی را به همراه داشته باشند که می توانند ارتباطات ذهنی و فیزیکی احساس ترس را در هنگام پرواز به حداقل برسانند. واضح است که شما بخواهید اطمینان پیدا کنید که داروهایتان به جای چمدان در کیف دستی و کنار شما باشد. به علاوه مطمئن شوید که نسخه شما به روز باشد، برای مثال نام شما، نام دکتر و شماره نسخه باید آپدیت باشد. اگر از این داروها فقط در هنگام پروازهای گاه و بیگاه خود استفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید که نسخه شما منقضی نشده باشد و به میزان کافی هم دارو برای پرواز رفت و برگشت خود داشته باشید.

راهکارهای مقابله با حملات پانیک در سفرهای هوایی

پرواز راحت را در ذهن خود مجسم کنید


در هفته های منتهی به پروازتان از تکنیک تجسم برای تصویر کردن یک پرواز راحت در ذهن خود استفاده کنید. هر روز زمانی را به کار کردن روی این تکنیک مؤثر اختصاص دهید. با قرار گرفتن در یک موقعیت راحت شروع کرده و چشم های خود را ببندید. از قدرت تخیل تان استفاده کنید و خود را در حین رفتن به فرودگاه تجسم کنید. تصور کنید که سوار هواپیما می شوید و درباره پرواز خود احساس راحتی و آرامش می کنید.

تمام حواس خود را جمع کرده و به این فکر کنید که هواپیما چگونه از جای خود بلند می شود، ابرها را در آسمان ببینید و در حالی که روی صندلی خود آرام گرفته اید، احساس ثبات می کنید. در حالی که به تجسم پروازتان ادامه می دهید، نفس عمیق بکشید. وقتی آماده بیرون آمدن از این تصویرسازی شدید، به خود یادآوری کنید که چقدر احساس آرامش می کنید و سپس به آهستگی چشم های خود را باز کنید. اگر این کار را به طور منظم پیش از پرواز خود تمرین کنید، در مورد پرواز با هواپیما کمتر احساس اضطراب و نگرانی خواهید کرد.

خود را با تکنیک های آرامش بخش آماده کنید


برای اینکه بوانید در طول پرواز آرامش خود را حفظ کنید، خود را با تمرین مداوم تکنیک های آرامش بخش آرام نگاه دارید. تمریناتی که می توانید پیش از پرواز انجام دهید، شامل تنفس عمیق، ریلکسیشن پیشرفته ماهیچه ها و مدیتیشن می شود. این راهکارها می توانند به شما کمک کنند تا از اضطراب رهایی پیدا کرده و در تمام طول پرواز آرام بمانید.

https://ghasedak24.com/

حواس خود را با چیزهای مفید پرت کنید


چیزهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا ذهن خود را از ترس منحرف کنید. برای پرواز بعدی خود لیستی از چیزهایی که می توانید روی آنها تمرکز کنید را گردآوری کنید. برای اینکه کمتر احساس اضطراب کنید می توانید کتاب، مجله، جدول یا انواع بازی هایی را به همراه بیاورید که شما را سرگرم نگاه می دارند. حتی می توانید میان وعده و غذاهای مورد علاقه خود را بیاورید تا در طول پرواز از خوردن آنها لذت ببرید.

راهکارهای مقابله با حملات پانیک در سفرهای هوایی
چندین حرکت ساده هم می تواند به شما کمک کند تا از تنشی که به خاطر احساس اضطراب در بدن شما جمع شده، رهایی پیدا کنید. اگر برایتان امکان دارد هر چند وقت یک بار از جای خود بلند شوید تا چند حرکت کششی انجام دهید. حتی می توانید از جای خود بلند شده و چندین بار در راهرو قدم بزنید تا بدنتان کمی نرمش و کشش داشته باشد.

بسیاری از مسافران مضطرب و نگران معتقدند که صداهای بلند در هواپیما احساس ترس و اضطراب آنها را بیشتر می کند. در این حالت برای کاهش صداهای هواپیما می توانید با خود هدفون به همراه بیاورید، به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید یا به یک راهنمای ریلکسیشن گوش کنید که به شما احساس آرامش بیشتری می دهد.

کلاس ها و دوره های مقابله با ترس را امتحان کنید


بیشتر مسافران همیشگی یا آنها که به دنبال درمان طولانی مدت برای حملات پانیک خود می گردند، ممکن است شرکت در یک کلاس یا دوره آنلاینی را مد نظر قرار دهند که روی این موضوع تمرکز کرده باشد. این دوره ها و کلاس ها با استفاده از مداخله های رفتاری-شناختی مهارت هایی را در شما بهبود می دهند که در تغییر افکار و رفتارهای مولد ترس مؤثر واقع می شوند. همزمان استفاده از درمان های شخصی توسط یک متخصص که بتواند به بهبود روش هایی برای مدیریت حملات پانیک منجر شود، یک راه مفید دیگر است.

https://ghasedak24.com/

از کمک دیگران در هواپیما بهره بگیرید


اجازه بدهید تا همسفران شما بدانند که شما ممکن است در پرواز دچار حمله پانیک شوید. گاهی اوقات تنها صحبت کردن درباره ترس های شما می تواند شما را آرام کند. در این حالت در مورد اینکه دیگران چگونه به حمله پانیک شما واکنش نشان می دهند، کمتر احساس نگرانی خواهید کرد. ممکن است بخواهیدمهمانداران را در جریان حملات پانیک خود قرار دهید. خبر خوب این است که خلبان ها و مهمانداران می دانند که برخی از مسافران در هنگام پرواز دچار حملات پانیک شده و در نتیجه تلاش می کنند تا حد مکان مفید واقع شوند.

راهکارهای مقابله با حملات پانیک در سفرهای هوایی

افکار واقع گرایانه داشته باشید


آنهایی که از حملات پانیک رنج می برند اغلب دچار احساس گناه یا افکار منفی ای می شوند که به افزایش علائم و ترس های آنها کمک می کند. حتی اگر احساس می کنید که در حین پرواز دچار حمله پانیک می شوید، به خود یادآوری کنید که هزاران هزار پرواز روزانه بدون هیچگونه مشکل ایمنی به مقصد خود می رسند. به خود اطمینان دهید که شما هم سالم به مقصدتان خواهید رسید. به خود بگویید که اگر حمله پانیک اتفاق بیفتد، خواهید توانست آن را مدیریت کنید. در ضمن فراموش نکنید که احساسات فیزیکی که شما تجربه می کنید، تنها نشان دهنده این هستند که شما می ترسید؛ اما نشان دهنده این نیستند که شما در معرض یک خطر جدی هستید.

از پیش برنامه ریزی کنید


بهترین راه برای مقابله با حملات پانیک در پرواز بعدی شما این است که خود را به یک برنامه مجهز کرده باشید. از پیش قدم هایی برداشتن و برنامه ریختن در مورد این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا تجربه بهتری را در پرواز بعدی خود داشته باشید. اطمینان پیدا کنید که برای دیدن پزشک خود برنامه ریزی کرده اید، مهارت های ریلکسیشن خود را تمرین کرده اید و هر چیزی را که راحتی شما در تمام طول پرواز تضمین می کند، به همراه آورده اید. خوشبختانه با اندکی تمرین و برنامه ریزی شما قادر خواهید بود تا به راحتی حملات پانیک خود را در طول پرواز مدیریت کنید.

همانطور که دیدید مقابله با حملات پانیک با به کار بستن راهکارهای بالا کار راحتی خواهد بود. اما جدای از حملات پانیک که ممکن است برخی افراد در سفرهای هوایی دچار آن شوند، مسافران ممکن است درگیر مشکلات دیگر هم شوند. این موارد از جمله مشکلاتی هستند که در مقالات دیگر می توانید در مورد آنها بخوانید. راهکارهایی برای افراد دچار فشار خون بالا و اوتیسم، افرادی که ممکن است در هواپیما خر و پف کنند، پرواز با هواپیما برای بیماران سکته مغزی، مقابله با بیماری حرکت در هواپیما، توصیه های پروازی برای خانم های باردار، خوابیدن در هواپیما و سفر هوایی با کودک از جمله این موارد هستند.


منبع: verywellmind.com