امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

امتیاز دهید:
11 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری- قاصدک 24

صنعت هوانوردی برای آنکه بتواند بیش از پیش نظر مسافران سخت گیر و سخت پسند را به خود جلب کند، هر روز فناوری ها و امکانات جدیدی را به هواپیماها و فرودگاه ها اضافه می کند. در حقیقت از زمان رونق پروازهای مسافری تا کنون همه چیز از کابین های مسافران تا کلاس های پروازی و شکل هواپیماها دگرگون شده است. اگرچه عصر حاضر مهم ترین دوره در صنعت هوانوردی است؛ انتظار می رود فناوری ها بیش از پیش به کمک مسافران بیایند.

در مطلب هواپیماها در گذر زمان؛ امکاناتی که دیگر نیستند، قاصدک 24 به مرور روزهای گذشته صنعت هوانوردی پرداخته است. نوآوری هایی که صنعت هوانوردی را تکان خواهند داد و چشم انتظار آینده؛ هواپیماهای برقی جایگزین هواپیماهای معمولی هم نگاهی به روزهای پیش روی صنعت پر سود هوانوردی انداخته اند. در مطلب حاضر توجه خود را به امکانات محبوبی معطوف می کنیم که در حال حاضر مسافران از آنها در سفرهای هوایی خود بهره مند هستند.

اقامتگاه های فرودگاهی مجلل


توقف های بین راهی همیشه و به لطف هتل های فرودگاهی مجهز به امکانات ابتدایی برای مسافران تجربه دردناکی بوده اند. اما سیل امکانات اقامتی جدید دیگر تنها تخت خواب در اختیار مسافران قرار نمی دهند؛ بلکه تمام امکاناتی که شما از یک هتل شهری انتظار دارید را برای شما فراهم می کنند؛ از کرایه دوچرخه و استخر شنا تا سونا و رستوران های مجلل. در حال حاضر برندهای مجلل در حال ظاهر شدن در فرودگاه های جهان هستند. از جمله آنها هم می توان به برند سافیتل (Sofitel) در فرودگاه لندن، برند هیات (Hyatt) در فرودگاه دالاس و نیز برند فیرمونت (Fairmont) در فرودگاه ونکوور کانادا اشاره کرد.


امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

پرواز با دریم لاینرها با کمترین هزینه


به محض اینکه شرکت های هوایی ارزان که در مسیرهای استرالیایی پرواز می کردند، ناوگان متشکل از دریم لاینرهای خود را به کار انداختند، پرواز بر روی صندلی های ارزان از کیفیت به مراتب بهتری برخوردار شد. تکنولوژی های جدید هوانوردی موجود در بوئینگ های دریم لاینر 787 برای همه مسافران و نه فقط مسافران فرست کلاس، پروازی آرام تر را با پنجره هایی بزرگ و صندلی های راحت تر فراهم می کند. به علاوه صدای کمتر موتور، پریز برق در روی صندلی و کیفیت عالی هوای کابین از دیگر امکانات این دریم لاینرها به شمار می رود. از سوی دیگر سریع تر بودن این هواپیماها و نیاز کمتر به مصرف سوخت در مقایسه با هواپیماهای رقیب به معنای هزینه های پایین تر برای همه است.گزینه های جدید برای پرواز به سوی بریتانیا


شاید عجیب باشد اما پرواز به فرودگاه هیثرو لندن در صورتی که لندن مقصد نهایی سفر شما به انگلستان نباشد، یکی از ناخوشایندترین تجربه های پروازی برای بسیاری از مسافران بوده است. اما افزایش شمار پروازها به فرودگاه های منطقه ای بریتانیا به این معنا است که می توانید از این تجربه ناخوشایند حذر کنید. شرکت هوایی کاتای پاسیفیک در ماه دسامبر سال 2017 در پرواز به منچستر به شرکت های هوایی سنگاپور و خاورمیانه پیوست. اما از همه جالب تر مسیر جدید اتحاد به ادینبورگ از طریق ابوظبی است که مدت زیادی از افتتاح آن نگذشته است.

تایگر ایر


تایگر ایر یکی از شرکت های هوایی است که در مطبوعات وجهه خوبی از خود به جای نگذاشته است. البته بسیاری از خدمات این شرکت هم مشمول دریافت هزینه های اضافی از مسافران نمی شود. با این حال تایگر ایر از امتیاز هم تهی نیست. از آنجایی که این شرکت هوایی در سال 2011 توسط شرکت ویرجین استرالیا خریداری شده، سطح خدمات خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. تایگر ایر در حال حاضر خدمات ارزان اما معقولی را بین بسیاری از شهرهای مهم استرالیا ارائه می دهد.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

محفظه مخصوص کیف در هواپیماهای بوئینگ


یکی از کابوس های سفر هوایی مدرن، مجادله با سایر مسافران بر سر محفظه مخصوص کیف است. اما با ابداع محفظه هایی مخصوص بوئینگ 737 این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. دیدن درون این محفظه ها که 50 درصد فضای بیشتر برای کیف ها و نیز لبه پایینتری دارند، راحت تر شده است. شرکت هوایی آلاسکا هم در استفاده از این محفظه ها پیشگام شده است. اما تا آن زمان که کاربرد این محفظه ها در همه جا رایج شود، زمان زیادی باقی مانده است.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

مقصدهای پروازی جدید اتحاد


اتحاد شرکت هوایی حامل پرچم امارات در سال 2017 و 2018 رشد خود را با سرعت ادامه داده است. این شرکت در رقابت با دیگر ایرلاین ها و به طور خاص آلیتالیا پیشرفت هایی را به دست آورده و در حال ایمن سازی مسیرهای مستقیم در سراسر جهان می باشد. مسیرهای غربی خطوط هوایی امارات عبارتند از: اِنتبه در اوگاندا، ادینبورگ در اسکاتلند، الجزیره در الجزایر و مادرید در اسپانیا. علاوه بر این مسیرها هم یک مسیر جدید به بریسبان کویینزلند راه اندازی شده و رویهمرفته ارتباط در سراسر خاورمیانه بیش از پیش در حال گسترش است.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافریکلاس پروازی بیزینس در ایرلاین های ارزان


با روی کار آمدن کلاس های پروازی پریمیم روی هواپیماهای شرکت های هوایی ارزان، پرواز به آسیا تا حد زیادی راحت شده است. داشتن فضای بیشتر، صندلی هایی که قابلیت تا شدن دارند، برخورداری از برخی مزایا بدون نیاز به ایستادن در صف انتظار از جمله مزایایی است که شرکت های هوایی ارزان در اختیار مسافران بیزینس کلاس قرار می دهند. این در حالی است که این خدمات همگی در قیمت هایی منطقی به مسافران عرضه می شود.

غذاهای پروازی


وقتی نوبت به غذاهای هواپیما می رسد، این نکته چندان اهمیت ندارد که سرآشپز کدام شخصیت مشهور باشد؛ نِیل پِری، آلن دوکاس یا هر فرد مشهور دیگری در دنیای آشپزها. در واقع تعداد ستاره های آشپزها قرار نیست تعیین کننده کیفیت غذاهای شما در ارتفاع 30 هزار پایی باشد. به همین دلیل هم هست که غذاهای پروازی که با نام بیو BYO شناخته می شوند، نقطه عطفی در دنیای پذیرایی هواپیماها به شمار می روند.فرودگاه هیثرو لندن گلچینی از غذاهای آشپزهای مشهور را برای مسافران خود تهیه کرده است.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

مسیرهای هوایی راحت تر به مقصد آمریکای جنوبی


هیچ زمان دیگری به اندازه امروز دسترسی به قاره ای که زمانی یکی از دست نیافتنی ترین قاره های جهان بود، راحت نبوده؛ آن هم به لطف رقابت فزاینده ای که بین شرکت های هوایی در جریان بوده است. از دسامبر سال 2017 ایر نیوزیلند پروازهای مستقیم خود را از اوکلند به بوئنوس آیرس آغاز کرده است. کانتاس نیز پروازهای مستقیمی را از سیدنی به سانتیاگو برقرار کرده، پروازهای روزانه مستقیم سیدنی-اوکلند-سانتیاگو هم در دریم لاینرهای 787 ارائه می شود.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری

پریمیم اکونومی


کلاس پروازی پریمیم اکونومی به طور فزاینده ای حس بیزینس کلاس های قدیمی را به مسافران می دهد، با این تفاوت که قیمت ها به آن اندازه سرسام آور و نجومی نیست. برای مثال کانتاس، ایر نیوزیلند و ترکیش ایرلاینز برخی از بهترین خدمات را در کلاس پروازی پریمیم اکونومی در اختیار مشتریان خود قرار می دهند حتی ایرنیوزیلند در سال 2014 جایزه بهترین پریمیم اکونومی کلاس را از سوی اسکای ترکس به خود اختصاص داد. همچنین کانتاس جایزه بهترین کترینگ پریمیم اکونومی کلاس را در همین سال از آن خود کرد.

امکانات حال حاضر در دنیای پروازهای مسافری
علاوه بر اینها شرکت هوایی سنگاپور از ماه آگوست سال 2017 کلاس پروازی پریمیم اکونومی خود را در پروازهای سیدنی آغاز کرده است. در این کلاس پروازی مسافران می توانند از جای پای بیشتر، کابین های جداگانه که به طور معمول بین بیزینس کلاس و اکونومی کلاس جای گرفته اند، غذای بهتر، صندلی های راحت تر و خدمات با کیفیت تر بهره مند شوند.

منبع: traveller.com.au