کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟

امتیاز دهید:
6 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟- قاصدک 24

هر ساله لیستی از شرکت های هوایی منتشر می شود که در شاخص های مختلف از بهترین سیستم سرگرمی تا بالاترین دستمزد برای خدمه پروازی خود مورد ارزیابی قرار می گیرند. هر چند که برخی از شرکت های هوایی در اکثر شاخص ها گوی سبقت را از رقبا دزدیده اند و اجازه قدرت نمایی به دیگران را نمی دهند، اما این لیست شاهد صعود و سقوط های زیادی است. برخی ایرلاین ها موفق به حفظ جایگاه خود شده اند، برخی با تلاش و برنامه ریزی به رتبه های بالاتر صعود کرده اند و برخی هم میدان را به حریف واگذار کرده اند.

یکی از ارزیابی هایی که هر ساله انجام می شود، شرکت های هوایی را از بعد مزایا و درآمد پرداختی به خدمه پروازی خود مورد بررسی قرار می دهد. این کار توسط نهادی به نان World of Crew انجام می شود. در بررسی این نهاد که در سال 2017 انجام شد و از بیش از هزار شرکت کننده از 40 ایرلاین دنیا به نظرسنجی پرداخت، نام ده شرکت هوایی محبوب در میان کارکنان خود منتشر شد. قاصدک 24 برای شما نتایج تحقیقی را منتشر می کند که انجام آن چیزی نزدیک به 2 ماه زمان برده است.

اتحاد


شرکت هوایی اتحاد با یک پله صعود نسبت به سال گذشته در جایگاه نخست این لیست قرار گرفته است. با وجود مزایایی چون اسکان رایگان، درآمدهای بالای معاف از مالیات، بیمه های درمانی، مرخصی های استحقاقی و استعلاجی و ... تعجبی ندارد که رتبه اول از آن اتحاد باشد. اتحاد برای خدمه خود یک برنامه حمایتی رایگان در نظر گرفته که شامل انواع مختلفی از تخفیفات هم می شود. علاوه بر اینها بیشتر خدمه پروازی اتحاد فضای امن در شهر، انعطاف پذیری، مقاصد فوق العاده، هتل های بین راهی و فضای کاری چند فرهنگی را به عنوان یکی از بهترین جنبه های کار با اتحاد می دانند. شاید بهتر باشد نظر یکی از کارکنان اتحاد را هم بدانید:

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
"من از نحوه رفتار آنها با کارکنان شان رضایت کافی دارم. ما علاوه بر مزایای عالی و درآمد خوب از یک مکان سکونت جدید، راحت، مبلمان شده و مجهز به استخر و امکانات ورزشی نیز برخوردار هستیم".

شرکت هوایی امارات


این غول خاورمیانه ای در سال 2017 جایگاه نخست خود را به همسایه اش اتحاد واگذار کرده و این بار در رتبه دوم قرار گرفت. مکان زندگی رایگان، درآمد معاف از مالیات، پرداخت یکی از بالاترین میزان درآمدها به خدمه خود در صنعت هوانوردی، مرخصی های با حقوق، بیمه های درمانی و امکان برخورداری از دو برنامه حمایتی ویژه باعث شده تا امارات جایگاه خوبی در لیست داشته باشد.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
در کنار تمام این مزایا، کارکنان امارات محیط کاری چند وجهی و چند فرهنگی و مقاصدی که تجربیات کاری مثبتی را برای آنها رقم می زند، به عنوان نقاط قوت کار با امارات عنوان کرده اند. هر چند که وجود برنامه حمایتی بالا موجب شد تا امارات امسال جایگاه پایین تری را کسب کند. یکی از کارکنان امارات می گوید:

"کار کردن با امارات برای من افتخار بزرگی است. در وهله اول تنوع این شرکت برای من فوق العاده است. هر بار که با ملیت های مختلفی از سراسر جهان پرواز می کنید، چیزهای زیادی یاد می گیرید؛ از زبان، فرهنگ و سنت ها تا غذا، و سبک زندگی. محیط کاری و شرایط زندگی نیز بسیار خوب است". امارات همچنین در رأس فهرست ایرلاین هایی که در آنها بهتر می توانید سرگرم شوید، قرار دارد.


یونایتد ایرلاینز


یونایتد ایرلاینز یکی از بالاترین میزان درآمد در صنعت هوایی، برنامه حمایتی، مزایایی مانند بلیط رایگان، طرح بازنشستگی، یک طرح مرخصی بسیار خوب و شرایط کاری عالی دارد که این شرکت را در جایگاه سوم لیست نشانده است. شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین اعلام کردند که کار با یونایتد ایرلاینز به آنها حس کار با یک خانواده بزرگ را می دهد. به عبارت دیگر یونایتد ایرلاینز امکانات و انعطاف پذیری عالی را در اختیار خدمه خود قرار می دهد. این شرکت در سال 2017 توانست جایگاهی را که در سال گذشته متعلق به ایر کانادا بود، از آن خود کند.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
"سفر به بخش های مختلف جهان با یونایتد ایرلاینز یک ماجراجویی بزرگ است. در واقع احساس نمی کنید که بقیه همکاران شما هستند، گویی آنها خانواده تان هستند". این را یکی از کارکنان یونایتد ایرلاینز اعلام کرده است.

ساوت وست ایرلاینز


ساوت وست ایرلاینز در سال جدید توانسته جایگاه چهارم را که متعلق به کانتاس بود، از آن خود کند. درآمد خوب، وجود مزایایی چون تخفیف های رایگان، بلیط های رایگان، اسکان و به اشتراک گذاشتن سود باعث شده تا این شرکت در جایگاه چهارم لیست قرار بگیرد. هواپیماهای ساوت وست ایرلاینز گاهی شباهت زیادی به یک صفحه سینما دارند!

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟

کانتاس


کانتاس در سال 2017 با یک پله سقوط نسبت به سال گذشته، در جایگاه پنجم قرار گرفت. اسکان رایگان، برنامه حمایتی رایگان و درآمدهای خوب بخشی از مزایای بسیار خوبی هستند که کانتاس در اختیار خدمه پروازی خود قرار می دهد. خدمه کانتاس همچنین اعلام کردند که محیط این شرکت هوایی برای کار کردن به اندازه کافی سرگرم کننده و صمیمی است. در حقیقت محیط شرکت به گونه ای است که امکان رشد و پیشرفت را در کنار چیزهای دیگر به کارکنان خود می دهد. آنگونه که یکی از کارمندان کانتاس می گوید یک محیط حرفه ای، امن و سرگرم کننده!

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
علاوه بر تمام این امکانات به خدمه پروازی خود، فرست کلاس کانتاس یکی از گران ترین بلیط های هواپیما به شمار می رود.


ویرجین آتلانتیک


اسکان رایگان، پرداخت یکی از بالاترین درآمدها در صنعت هوایی، یک برنامه حمایتی قوی، برنامه بازنشستگی و به اشتراک گذاشتن سود برخی از جنبه های مثبتی هستند که توسط کارکنان ویرجین آتلانتیک گزارش شده اند. با این وجود ویرجین در سیاست مرخصی، هتل های بین راهی و فضای کلی در مقایسه با همقطاران خود امتیاز کمتری کسب کرده است.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟

ایرفرانس


ایرلاین جدید دیگری که به این لیست اضافه شده، شرکت هوایی ایرفرانس است که در جایگاه هفتم قرار گرفته است. ایرفرانس در طبقه بندی هایی چون حمایت اجتماعی، استراحت های موقت، فضای کاری، برنامه بازنشستگی و ظرفیت ایجاد تعادل بین کار و زندگی کارکنان با تعداد نرمال ساعات پرواز جایگاه بالایی را در این لیست از آن خود کرده است.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
با این حال شاخص هایی چون متوسط درآمد و نبود یک برنامه حمایتی قدرتمند موجب شده تا ایرفرانس در جایگاه هفتم قرار بگیرد. یکی از کارکنان ایرفرانس می گوید:

"هرچند که ایرفرانس بهترین درآمد دنیا را ندارد، اما ما می توانیم تقریبا به همه جای دنیا سفر کنیم. 75 ساعت پرواز در ماه که در صورت اضافه کاری هم ساعات مفرحی را تجربه خواهیم کرد، یک هفته مرخصی در ماه برای کنار آمدن با جت لگ و گذراندن وقت با خانواده و دوستان، امید به زندگی و امنیت شغلی و خوشبختانه از آنجایی که ما فرانسوی هستیم، یکی از بهترین حمایت های اجتماعی تمام آن چیزهایی هستند که ایرفرانس در اختیار ما می گذارد. شکی نیست که این کار ضررهای زیادی برای سلامتی ما دارد. با این وجود حتی اگر اوقات بدی هم داشته باشیم، هواپیما و خلبان های ما چندان هم بد نیستند".

ویرجین استرالیا


ویرجین استرالیا در سال 2017 به جایگاه هشتم صعود کرده است. اسکان رایگان، پرداخت عالی، برنامه حمایتی رایگان، 30 روز مرخصی با حقوق، استراحت موقت های طولانی و فرهنگ کاری منحصر به فرد بخشی از مزایایی هستند که کارکنان ویرجین استرالیا از آنها برخوردار هستند. کارکنان ویرجین استرالیا همچنین هتل ها و فضای کاری کلی در این شرکت را بسیار خوب ارزیابی کرده اند.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟

لوفتهانزا


جایگاه لوفتهانزا در این لیست مشابه سال قبل است و این شرکت به طور مستمر توسط کارکنان خود در جایگاه نهم رتبه بندی می شود. با این حال لوفتهانزا همچنان با میزان بالای درآمد، کیفیت هتل های بین راهی و سیاست مرخصی و به اشتراک گذاری سود محبوب کارکنان خود است. اکثریت کارکنان این ایرلاین گزارش کردند که اگرچه از تخفیف های اندکی برخوردار هستند، اما هنوز برنامه حمایتی خاصی برای آنها پیش بینی نشده است. در عین حال کارکنان لوفتهانزا معتقد هستند که مسیرها، همکاران و استراحت های بین راهی بهترین جنبه های کار با لوفتهانزا به شمار می روند.
این را هم باید اضافه کرد که لوفتهانزا از حیث تعداد کشورهایی که به آن پرواز می کند، یکی از بزرگ ترین ایرلاین های دنیا به شمار می رود.قطر ایرویز


جایگاه قطر ایرویز در سال 2017 در مقایسه با سال گذشته، سه پله سقوط کرده و به رتبه دهم رسیده است. هر چند که قطر ایرویز همچنان یکی از بالاترین دستمزدها را در صنعت هوایی دارد و در مزایایی چون اسکان رایگان، برنامه حمایتی برای کارکنان، بیمه درمانی، هتل های بین راهی، سیاست مرخصی و معاف از مالیات بودن در جایگاه خوبی ایستاده، اما بسیاری از شرکت کنندکان در نظرسنجی اعلام کردند که این شغل با انتظارات آنها منطبق نیست.

کدام شرکت های هوایی بیشتر هوای خدمه خود را دارند؟
کارکنان قطر ایرویز نگرانی هایی را در مورد قوانین و سیاست های بیش از حد سختگیرانه ای که گاهی اوقات به حریم شخصی آنها آسیب زده و موجب تنزل جایگاه آن شده، ابراز کردند. یکی از خدمه پروازی قطر ایرویز در همین زمینه می گوید: "با اینکه در قطر ایرویز قوانین احمقانه و نبود حریم شخصی به شدت آزاردهنده است، اما کار کردن با آن همچنان خوب است".

منبع: worldofcrew.com