در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید- قاصدک 24

امتیاز دهید:
8 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5 در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید- قاصدک 24

در روزهای آغازین سفرهای هوایی، امکانات سرگرمی در هواپیماها بسیار محدود بود. بیشتر ایرلاین ها یک صفحه مرکزی داشتند که روی آن فیلم به نمایش می گذاشتند. به علاوه کانال های صوتی نیز وجود داشت که انواع مختلف موسیقی را برای مسافران پخش می کرد. مسافران می توانستند به این موسیقی گوش دهند در حالی که هدفون های آزاردهنده ای بر گوش داشتند که امکان تغییر کیفیت صدا نیز در آنها وجود نداشت. اگر هم حوصله تان سر می رفت می توانستید مجله، روزنامه یا کتاب های خودتان را بخوانید.

حالا این روزها را تصور کنید. مسافران بسته به ایرلاینی که با آن سفر می کنند، صدها ساعت سرگرمی شامل وای فای، فیلم، برنامه های تلویزیونی، بازی و موسیقی در اختیار دارند. برخی از این امکانات در خود ناوگان های ایرلاین ها تعبیه شده اند و در برخی دیگر نیز شما می توانید با استفاده از سیستم های خود به این امکانات متصل شوید. شاید دوست داشته باشید که بدانید در سال گذشته چه ایرلاین هایی بهترین امکانات سرگرمی را در اختیار مسافران خود گذاشته اند. اسکای ترکس لیستی از بهترین ایرلاین ها را در سال 2017 گردآوری کرده که قاصدک 24 آن را برای شما می آورد.

خطوط هوایی امارات (Emirates)


شرکت هوایی امارات که حامل پرچم دوبی است، در لیست بهترین ایرلاین های اسکای ترکس در جایگاه چهارم قرار داشته، اما به واسطه داشتن سیستمی به نام آیس سیستم (Ice System)، جایگاه نخست بهترین سرگرمی های پروازی را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که امارات دوست ندارد شما در پروازهای طولانی مدت آن حوصله تان سر برود، بیش از 2500 کانال فیلم، برنامه تلویزیونی، موسیقی و بازی را به چند زبان در اختیار شما قرار می دهد. صفحه های دیجیتالی آیس حتی فیلم هایی با شرح تصویری را به ویژه برای آنهایی که تنها گوش می کنند یا مشکلات بینایی دارند، به نمایش می گذارند.

یک کانال تخصصی نیز برای علاقه مندان به ورزش وجود دارد. به علاوه شما می توانید مهارت های زبانی خود را با ویدئوهای یو تاک (uTalk) که به زبان های عربی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی یا حتی اسپانیایی آموزش می دهند، تقویت کنید. وای فای رایگان محدود نیز در پروازهای طولانی مدت وجود دارد.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

قطر ایرویز


شرکت هوایی قطر ایرویز که دفتر آن در دوحه واقع شده، در صدر لیست بهترین شرکت های هوایی جهان قرار گرفته است. اما سیستم سرگرمی آن با نام Oryx One جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. این سیستم بیش از 3 هزار امکانات تصویری و شنیداری به مسافران خود عرضه می کند. در این ایرلاین نه تنها می توانید فیلم های هالیوودی را تماشا کنید، بلکه فیلم های بالیوودی، عربی، آسیایی، هندی و اروپایی هم در اختیار شماست. به علاوه برنامه های تلویزیونی مانند مستندها، تِد تاک ها و ورزش های اروپایی، آسیایی، هندی و اردو را هم می توانید تماشا کنید.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید
امکانات صوتی هم شامل هزاران ساعت موسیقی در ژانرهای مختلف و بازی های متنوع می شود. در ناوگان هواپیماهای ایرباس ای 380، ای 350 و ای 319 و نیز بوئینگ های 787، ای 320، ای 321، ای 330-200 وای فای هم ارائه می شود.

خطوط هوایی سنگاپور


شرکت هوایی سنگاپور که برای مدت های طولانی پرچمدار سیستم های سرگرمی پروازی تلقی می شده، در جایگاه دوم بهترین شرکت های هوایی قرار گرفته است. سیستم سرگرمی این شرکت با نام KrisWorld جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. کریس ورلد بیش از 1000 فیلم، برنامه تلویزیونی، موسیقی و بازی را برای شاد و سرگرم نگه داشتن مسافران در پروازهای طولانی خود ارائه کرده است. این سیستم در واقع ترکیبی از فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و موسیقی را از سراسر جهان گردآوری کرده است. به علاوه بازی های سنتی و جدید نیز برای تمام سنین وجود دارد. در ناوگان ایرباس های ای 380 و ای 350 و بوئینگ های 777-300 نیز مسافران به وای فای دسترسی دارند.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

ترکیش ایرلاینز


سیستم سرگرمی دیجیتالی ترکیش ایرلاینز با نام Planet که شامل اطلاعات، سرگرمی و ارتباطات است، در مسیرهای مشخص و در هواپیماهای ای 330، ای 340 و نیز بوئینگ های 777 و ای 321 در اختیار مسافران قرار می گیرد. این سیستم فیلم های کلاسیک، مدرن، بین المللی و کودکان را برای مسافران فراهم کرده و کانالی با فیلم های کوتاه و موسیقی از پاپ تا راک و آهنگ های محلی ترکی را به مسافران عرضه می کند. ترکیش ایرلاینز همچنین یک کانال بازی برای بازی های تک یا چند نفره دارد.

در بخش ارتباطات این سیستم، مسافران می توانند اس ام اس و ایمیل فرستاده و دریافت کنند و هر 4 ساعت به گزارش های جوی و اخبار دسترسی داشته باشند. بخش اطلاعات این سیستم نیز برنامه پروازهای شرکت، راهنمای مقصد، نقشه های پروازی و فرودگاه ها به اضافه دوربین های پروازی را در اختیار مسافران قرار می دهد که به مسافران اجازه می دهند تا نشست و برخاست هواپیماها را تماشا کنند.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

ویرجین آتلانتیک


ویرجین آتلانتیک که دفتر آن در لندن واقع شده در سال 1991، نخستین شرکتی بود که از تلویزیون های شخصی بر عقب صندلی ها پرده برداری کرد؛ تلویزیون هایی که امکانات سرگرمی را در تمام کلاس های پروازی خود به مسافران عرضه می کرد. سیستم سرگرمی ویرجین آتلانتیک Vera نام دارد که ترکیبی از فیلم های هالیوودی و بین المللی، برنامه های تلویزیونی و سریال، یک کانال تخصصی برای کودکان، صدها ساعت موسیقی در ژانرهای مختلف و بازی است. در هواپیماهای ای 330، ای 340 و بوئینگ های 747 و 787 نیز وای فای در اختیار مسافران قرار می گیرد.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

لوفتهانزا


لوفتهانزا که حامل پرچم آلمان است، بیش از 100 فیلم به 8 زبان، بیش از 200 برنامه تلویزیونی و مجموعه ای بزرگ از کتاب های صوتی و موسیقی مخصوص خانواده ها و کودکان در پروازهای خود به مسافران عرضه می کند. بنابراین اگر می خواهید در حین خوردن یا نوشیدن به تماشای تلویزیون بپردازید، تمام فصل های یک سریال در دسترس شما هستند. این ایرلاین در بخش موسیقی نیز بیش از 50 لیست متشکل از ژانرهای مختلف به اضافه 60 کتاب صوتی به زبان های انگلیسی و آلمانی دارد. دسترسی به وای فای هم از طریق سرویس فلای نت شرکت لوفتهانزا امکان پذیر است.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

کانتاس


کانتاس خط هوایی حامل پرچم استرالیا است که در پروازهای طولانی خود، سرگرمی های جامعی شامل فیلم های تازه اکران شده، برنامه های تلویزیونی و یک مجموعه گسترده از سی دی ها را در اختیار مسافران قرار می دهد. به علاوه در ایرباس های ای 380 و ای 330 و بوئینگ های 747 مسافران می توانند شاهد بیش از 1500 نوع سرگرمی شامل 100 فیلم، 500 برنامه تلویزیونی، 800 موسیقی، 18 کانال رادیویی و پوشش خبری روزانه دیلی اسکای باشند. برای کودکان هم یک کانال مخصوص برنامه و بازی پیش بینی شده است.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید
کانتاس همچنین در پروازهای 747 و ای 330، 500 سرگرمی مختلف را در اختیار مسافران خود قرار می دهد که شامل بیش از 60 فیلم، 250 برنامه تلویزیونی، 250 موسیقی، 18 برنامه رادیویی و یک مجموعه وسیع از بازی ها می شود. علاوه بر همه اینها، نزدیک به 4 هزار مجله و روزنامه از سراسر جهان بر روی اپلیکیشن کانتاس قرار داده شده که توسط PressReader (بزرگ ترین جایگاه روزنامه و مجله در جهان) پشتیبانی می شود. در واقع پرس ریدر یک دوره 12 ساعته را در اختیار مسافران قرار می دهد تا از طریق گوگل پلی یا آی تونز به دانلود این نشریات بر روی گوشی های خود بپردازند. این را هم باید اضافه کرد که کانتاس وای فای سریع و رایگان را در پروازهای داخلی خود به مسافران عرضه کرده است.

اتحاد


اتحاد در ابوظبی واقع شده ودر لیست هشتم بهترین ایرلاین های جهان و ششم بهترین سرگرمی های پروازی ایستاده است. سیستم پروازی اتحاد E-Box نام دارد که فیلم های بین المللی و کلاسیک، مجموعه بزرگی از برنامه های تلویزیونی به همراه امکان ساخت لیست ویدئویی مختص خود با زیرنویس و دوبله چند زبانه را به مسافرانش عرضه می کند. شما همچنین می توانید اخبار و رویدادهای ورزشی را به صورت زنده تماشا کنید، به بیش از 500 مجموعه موسیقی دسترسی داشته و لیست مورد علاقه خود را ایجاد کنید. به علاوه اتحاد دسترسی به بیش از 60 بازی اندرویدی را به اضافه وای فای در برخی هواپیماها برای مسافران در نظر گرفته است.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

دلتا ایرلاینز


دلتا ایرلاینز در آتلانتا واقع شده و مدعی است که نخستین شرکتی بوده که تمام سرگرمی های پروازی را به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار داده است. سیستم سرگرمی دلتا ایرلاینز، دلتا استودیو (Delta Studio) نام دارد که برای مسافران بیش از 1000 ساعت سرگرمی هم روی تبلت و گوشی های آنها و هم صفحه های شخصی فراهم کرده است؛ سرگرمی هایی که شامل فیلم، برنامه های تلویزیونی و موسیقی می شود. البته برای بهره مند شدن از سرگرمی های دلتا ایرلاینر مسافران باید اپلیکیشن Gogo Entertainment را از طریق گوگل پلی یا آی تونز دانلود کنند. ضمن اینکه شرکت از این اپلیکیشن برای فراهم کردن امکان دسترسی به وای فای در هواپیماهای دو کابین و تمام جت های پهن پیکر خود استفاده می کند.تای ایرویز


تای ایرویز بیش از 1000 ساعت فیلم، فیلم کوتاه، بازی، موسیقی، اخبار و اطلاعات را روی یک صفحه شخصی بزرگ که در جلوی مسافر واقع شده، در پروازهای خود ارائه می دهد. یک کانال تخصصی هم برای خانواده ها و کودکان وجود دارد که فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را نمایش می دهد. سرویس سینمای جهانی (World Cinema) هم دربرگیرنده برنامه هایی با زیرنویس و کانال های زبان است. برای استفاده از خدمات وای فای هم شما باید از طریق تای اسکای کانکت (Thai Sky Connect) که در برخی از هواپیماهای این شرکت مانند ایرباس های ای 350-900، ای 380-800 و ای 330-330 وجود دارد، به وای فای متصل شوید.

در این ایرلاین ها بهتر سرگرم می شوید

منبع: tripsavvy.com