از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن- قاصدک 24

امتیاز دهید:
7 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5 از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن- قاصدک 24

گردشگری امروز تنها محدود به دیدن آثار تاریخی یا طبیعت نمی شود. هر چند که بقایای تمدن های گذشته و جاذبه های طبیعی هنوز هم علاقه مندان خود را از هر کجای دنیا که باشند، به سوی خود می خوانند؛ عطش بشر برای ساختن و خلق آثار عجیب و غریب تمامی ندارد. ماحصل نیز پدید آمدن آثاری در سراسر دنیاست که پاسخگوی نیاز بشر امروز به هیجان است. از عروسک ها تا ماشین ها به کمک انسان آمده اند تا جاذبه های توریستی قرن بیست و یکم به شکلی کاملا منحصر به فرد، دل علاقه مندان به هیجان را بربایند. برای دیدن بخشی از این عجایب مدرن، قاصدک 24 شما را به خواندن این مطلب دعوت می کند.

جزیره عروسک ها در مکزیک


جزیره عروسک ها که درست در جنوب مکزیکو سیتی و بین کانال های آبی خوشیمیکو واقع شده، یک جزیره کوچک و زمانی مخفیگاه متروک دون جولیان سانتانا بوده که به دلیل الکلی بودن به این جزیره تبعید شده بود. برخی افسانه های محلی می گویند که سانتانا تحت تأثیر روح دختربچه ای قرار گرفته که در کانال آب غرق شده و شروع به معاوضه سبزی های خود با عروسک های قدیمی کرد. عروسک هایی که سانتانا آنها را در سراسر جزیره گسترده بود تا تسکینی برای روح دختربچه باشد.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن
برخی مردم محلی نیز بر این باورند که سانتانا در واقع به چشم خود آن روح شیطانی را که باعث غرق شدن دختر شده، دیده بود. صرف نظر از اینکه این ماجرا چقدر به واقعیت نزدیک باشد؛ این جزیره امروز پر شده از عروسک های درب و داغان و فرسوده ای که از درخت ها آویزان شده اند. به باور محلی ها، این عروسک ها روح دختربچه را تسخیر کرده اند. هر چند این جزیره هرگز قرار نبوده که به یک جاذبه توریستی بدل شود، اما عجیب و مرموز بودن آن گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

معبد موش ها، دِشنوک در هند


معبد کارنی ماتا که بیشتر با نام معبد موش ها شناخته شده، در لغت نیز به همین معناست. این معبد به نام خدایی با نام کارنی نامگذاری شده که معتقد بوده خانواده او هرگز نمی میرند. به باور وی در حقیقت روح اعضای خانواده در زندگی جدید در کالبد موش حلول خواهد کرد. ساکنان شهر هم به شدت بر این باورند که جمعیت بیش از 20 هزار نفری موش های شهر در واقع اعضای خانواده این خدا هستند. به همین دلیل موش ها در شهر از تقدس و احترام برخوردار بوده و ساکنان برای آنها غذا و سرپناه فراهم می کنند. اگر از آن دسته کسانی هستید که از موش ها می ترسید، این موش های خوش برخورد می توانند ترس شما را از بین ببرند.


از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

لیدی لند در آمستردام


آنگونه که شواهد نشان می دهد، لیدی لند اولین موزه جهانی هنر فلورسنت است. برای وارد شدن به این موزه هم ابتدا باید کفش های خود را از پا در آورده و دمپایی های مخصوصی به پا کنید. سپس می توانید از پله ها پایین رفته و نگاهی به آثار مالک این موزه؛ نیک پادالینو؛ بیندازید. آثاری که شامل مجسمه ها، سنگ های درخشان طبیعی و اشیای درخشان ساخته دست انسان می شوند.


از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن
در طبقه بالا نیز به گالری هنری او دسترسی خواهید داشت. آثار این گالری در زیر نور یووی ناگهان به رنگ های مختلف در می آیند. اگر هم به دنبال تجربه ای روشنفکرانه تر هستید، می توانید در یکی از کافی شاپ های شهر توقف کنید که بدون شک به همین منظور نیز طراحی شده اند.


موزه اتاق جراحی قدیمی در لندن


این اتاق جراحی قدیمی در حقیقت یک اتاق عمل است که در طول قرن نوزدهم میلادی مورد استفاده قرار می گرفته است. اتاق که در زیر شیروانی یک کلیسا در ناحیه اصلی بیمارستان سنت توماس قرار گرفته، زمانی محلی برای نشان دادن رویه های پزشکی به دانشجویان این رشته بوده است. اتاق که قدیمی ترین اتاق عمل موجود هم به شمار می رود، متعلق به سال 1822 میلادی بوده و مربوط به دوران پیش از استفاده از عمل های بیحسی بوده است. این را هم باید افزود که اتاق فوق با مبل ها و تجهیزات قرن نوزدهم مجهز شده و با بالا رفتن از پله ها می توانید آنچه را که جراحان انجام می دادند، تماشا کنید.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

خانه معکوس در شرق مالزی


خانه معکوس یکی از جاذبه هایی است که نمونه های مشابه اندکی در جهان دارد. خانه هایی با همین شکل در چین، ژاپن، لهستان، آلمان و اتریش نیز وجود دارند. این خانه که نام آن Rumah Terbalick است، برای نخستین بار در سال 2012 به طور ویژه به عنوان یک جاذبه توریستی افتتاح شد. بدون شک وارونه بودن خانه برای بسیاری از مردم عجیب است؛ از همین رو بسیاری به دنبال علت آن می گردند. اما تا کنون دلیل قانع کننده ای برای آن ارائه نشده است.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن
خانه معکوس اخیرا به عنوان تنها سازه در نوع خود، وارد کتاب رکوردهای مالزی شد. برای تجربه های هیجان انگیزی مانند قدم زدن روی سقف در حالی که مبلمان و وسایل خانه بالای سر شما هستند، می توانید از تورهای مختلفی بهره ببرید. جالب اینست که در پارکینگ خانه نیز یک ماشین به صورت وارونه پارک شده است. در پایان می توانید از فروشگاه کوچک آن هدیه ای به عنوان سوغاتی به همراه ببرید.


زندان اینوِرارای، اسکاتلند


هیچ وقت دوست داشتید بودن در زندان را تجربه کنید؟ شاید جواب خیلی ها منفی باشد، اما نه آنها که به دنبال تجربه هر هیجانی در زندگی هستند. در این صورت می توانید بدون ارتکاب هیچ گونه جرمی، مدتی را در زندان اینورارای در اسکاتلند بگذرانید. این زندان سابق که تاریخ آن به سال 1820 میلادی برمی گردد، امروزه یک جاذبه توریستی محبوب است. در این مکان گردشگران می توانند خود را در مجازات قرن نوزدهمی تصور کنند. با کمک شخصیت هایی که لباس های خاصی بر تن کرده اند، شما می توانید شیوه های ابتدایی مجازات را هم تجربه کنید؛ شیوه هایی چون داغ نهادن با آهن داغ، شلاق زدن در ملأ عام و سایر شکنجه های دردناک. در اتاق های محاکمه نیز می توانید به محاکمات گوش دهید.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

کاپوچین کاتاکومبز در پالرموی ایتالیا


برای بازدید از چنین مکانی باید اندکی مراقب باشید. اگر از آن دسته افرادی هستید که مستعد دیدن کابوس های ترسناک هستید، گیر افتادن درون کاتاکومبز چیزی نیست که آرزویش را داشته باشید. عمرصومعه کاپوچین به اواخر قرن شانزدهم میلادی بر می گردد. در این سال راهبان دریافتند که بدن یکی از راهبان این صومعه که در حال استراحت بود، به صورت طبیعی مومیایی شده بود.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن
پس از کشف این موضوع بود که کاتاکومبز به یک مکان مرسوم برای اجساد تبدیل شد. اجسادی که در برخی از بهترین لباس های خود به خواب رفته بودند. امروزه نیز نزدیک به 8 هزار مومیایی در این صومعه نگه داری می شوند که در مقابل دیوارها ردیف شده اند. این را هم باید بدانید که امکان گرفتن سلفی با این مومیایی ها وجود ندارد؛ چرا که میله های آهنی برای حفاظت از آنها تعبیه شده است.


مایندفیلد در تنسی آمریکا


مایندفیلد در حقیقت روایت زندگی کاری هنرمند اهل تنسی، بیلی تریپ است که با استفاده از آهن های دور ریخته شده، بزرگ ترین مجسمه ایالت در فضای باز را ساخته است. پیچ و تاب داربست ها و تیرآهن های فلزی در مساحتی بیش از یک هکتار گسترده شده و تا ارتفاع 125 متر به سوی آسمان بلند شده اند. تریپ کار خود را در سال 1989 آغاز کرد. هدف وی هم در حقیقت به نمایش کشیدن احساسات، رشد شخصی و رخدادهای مهم زندگی اش بود. یکی از بزرگ ترین چیزهایی که بعدها به این مجموعه اضافه شد، برج آبی بود که بعد از مرگ پدر تریپ در سال 2002 به آن اضافه شد.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

کارهنج، نبراسکا


هر چند که کارهنج خیلی ها را به یاد استون هنج مشهور می اندازد، اما بی تردید این بنا هیچ ارتباطی به کاهنان یا مردم باستانی ندارد؛ حتی هیچ راز و رمز خاصی هم پیرامون آن وجود ندارد. سازنده این بنا هنرمندی به نام جیم رِیندرز و خانواده او هستند که تکه های این بنا را در یک مزرعه در شمال نبراسکا گرد هم آوردند. کاری که تحت نظارت یک کشاورز و یک مهندس برای یادبود پدر خانواده انجام گرفت. کارهنج که مشابه اثر معروف استون هنج است، از 39 ماشین قدیمی ساخته شده که به رنگ خاکستری، رنگ آمیزی شده اند. از سال 1987 به بعد نیز ماشین های دیگری به این مجموعه اضافه شدند.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

فرمونت ترول در سیاتل آمریکا


در شهر اِمِرلاد و در زیر پل آرورا در منطقه فرمونت سیاتل، یک ترول غول پیکر یک چشم به طول نزدیک به 6 متر یک فولکس واگن را محکم در دست خود گرفته است. برخی معتقدند که این ترول ها از حوالی سال 1932 در این مکان رؤیت شده اند. اما این مجسمه دو تنی در سال 1990 توسط یک تیم از هنرمندان محلی به عنوان بخشی از یک پروژه بازسازی شهری ساخته شد. ترول غول پیکر علی رغم چهره عجیب و غریب خود مورد علاقه مردم بسیاری است.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن

دیوار آدامس در سیاتل


دیوار آدامس سیاتل از دید تریپ ادوایزر به عنوان دومین جاذبه توریستی پر میکروب جهان شناخته شده است. دیواری که برای نزدیک به دو دهه به جمع آوری آدامس ها و میکروب ها مشغول بوده است. این چشم انداز بومی که در مرکز شهر سیاتل قرار گرفته وقتی شکل گرفت که مشتریان سینما که در صف انتظار بودند، در آن حوالی شروع به چسباندن آدامس های خود به دیوار کردند. برخی ها حتی آدامس های خود را بر روی مجسمه ها نیز می چسباندند. هر چند که این مکان به طور مداوم مورد نظافت قرار می گرفت، آدامس ها دوباره روی آن ظاهر می شدند. این کار ادامه پیدا کرد تا زمانی که در نهایت این دیوار برای همیشه به عنوان خانه آدامس ها و یک جاذبه توریستی مورد شناسایی قرار گرفت.

از جزیره عروسک ها تا خانه وارونه؛ جاذبه های گردشگری مدرن


منبع: tripstodiscover.com

مقالات مرتبط:

دیدنی ترین جاذبه های سرزمین اینکاها

از معابد باستانی تا مروارید شرق؛ جاذبه های برتر قاره کهن

جاذبه های دیدنی اروپا؛ ترکیبی از طبیعت، تاریخ و هنر