هواپیمایی ساها

قاصدک 24

شرکت هواپیمایی ساها، یکی دیگر از ایرلاین های ایرانی است که در سال 1369 توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. این ایرلاین در ابتدا تنها به جابجایی پرسنل ارتش می پرداخت اما بعدها پروازهای مسافربری خود را افزایش و حمل و نقل افراد غیرنظامی را نیز بر عهده گرفت.

جالب است بدانید ساها، مخفف عبارت « سرویس ارتباط هوایی ارتش» است و هم اکنون نیز تحت مالکیت نیروی هوایی ارتش قرار دارد.

لوگوی شرکت هواپیمایی ساها

بلیط هواپیما ساها


چندی پیش شرکت هواپیمایی ساها، بعد از چند سال توقف، پرواز های خود را از سر گرفت و در حال حاضر تنها در مسیرهای داخلی تردد می کند از این رو خرید بلیط هواپیما ساها برای پروازهای داخلی بسیار مقرون به صرفه است. برای تهیه بلیط هواپیما ساها، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمائید.


هواپیمای ساها


در گذشته پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی ساها، به وسیله ۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ صورت می گرفت، پروازهای باربری آن را نیز ۲ فروند بوئینگ ۷۴۷ بر عهده داشتند همین امر موجب شد تا در سال ۲۰۱۳ از ادامه فعالیت این شرکت به علت فرسودگی ناوگان جلوگیری شود.

به این ترتیب، هواپیمایی ساها با جایگزین کردن هواپیماهای فرسوده خود با دو فروند بوئینگ ۷۳۷، در اسفند ماه سال 1395 پروازهای خود را از سر گرفت.

شایان ذکر است هواپیمایی ساها، آخرین کاربر بوئینگ ۷۰۷ به عنوان یک هواپیمای مسافربری در جهان بود، البته این بوئینگ ها در ابتدا هواپیماهای سوخترسان هوا، به هواپیماهای نیروی هوایی ارتش بودند که بعدها به مدل مسافربری تغییر کاربری دادند.

ناوگان پروازی ساها

مسیرهای پرواز ساها


مرکز اصلی هواپیمایی ساها در فرودگاه مهرآباد است از این رو پروازهای این شرکت از مبدا این فرودگاه به مقاصد مشهد، کیش، عسلویه و شیراز صورت می پذیرد.

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی ساها هستید، این لیست کمکتان می‌کند.
کترینگ و خدمات ایرلاین ساها


دستورالعمل ها و آئین نامه های انظباطی، شرکت هواپیمایی ساها را نیز بر آن داشته است تا توجه ویژه خود را به تهیه بهترین تجهیزات و مواد غذایی، در کترینگ ساها اختصاص دهد از این رو کلیه خدمات این شرکت با هماهنگی و نظارت مستقیم متخصصین تغذیه به مسافرین ساها ارائه می گردد.

تیم مهمانداری هواپیمایی ساها نیز بر اساس استانداردهای از پیش تعیین شده ای گزینش و پس از طی دوره های تخصصی، در هواپیمایی ساها مشغول به کار شده اند تا به عنوان نمونه بارز یک ایرانی مهمان نواز، پذیرای مسافران هواپیمایی ساها باشند.

کترینگ ساها
نکته آخر اینکه، شرکت هواپیمایی ساها به عنوان یکی از با سابقه ترین ایرلاین های ایرانی در صنعت هوایی کشور، چندی است که خدمت رسانی به مشتریان را در بستر جدیدی آغاز کرده و تضمین آرامش و امنیت آنان را سر لوحه اصلی خود قرار داده است. هم اکنون، تیم برنامه ریزی هواپیمایی ساها با هدف گذاری های دقیق در پی مقاصدی هستند که تاکنون برآورده نشده و یا از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده اند، امید است که هر چه زودتر به این مهم دست یابند.