هواپیمایی کیش ایر

قاصدک 24

شرکت هواپیمایی کیش که با نام تجاری کیش ایر شناخته می‌‍‌شود در سال 1370 به مرکزیت جزیره کیش تاسیس شده است. این شرکت هواپیمایی امروزه جزء 5 شرکت ایرانی عضو یاتا است و از طریق این سازمان موفق به کسب گواهینامه آیوسا شده است. این شرکت هواپیمایی یکی از ایرلاین‌های خصوصی ایران است که با هدف توسعه فعالیت‌های جزیره کیش با مراکز استان‌ها و کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس تاسیس شده است. برای آشنایی بیشتر با شرکت کیش ایر و خرید بلیط ارزان هواپیمایی کیش ایر ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

شرکت هواپیمایی کیش ایر

 

درباره شرکت هواپیمایی کیش ایر

 

درباره تاریخچه کیش ایر باید گفت این شرکت در خرداد ماه سال 1370 فعالیت خود را با دو فروند هواپیما اجاره‌ای آغاز کرده است و پس از گذشت مدت زمانی از تاسیس این شرکت با تغییرات، کمک از متخصصان کارآزموده، رعايت اصل صرفه‌جويی و فعالیت مداوم در مدت زمان کوتاهی رشد قابل توجهی پیدا کرد.

معرفی شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت کیش ایر با گذراندن دو دوره ابتدایی در اواخر سال 1376 با تغییر مدیریت وارد دوره سوم شد که به بازنگری و شکوفایی این شرکت معروف است. شرکت کیش ایر در این زمان دارای 10 فروند هواپیمای اجاره‌ای شامل هواپیمای توپولف 154 و هواپیمای یاک 40 بوده و با تغییراتی که در سیاستهای ارزی بانک ملی، عدم واگذاري ارز دولتي و افزايش نرخ ارز براي شرکت‌هاي هواپيمايي به وجود آمد، شرایط نگهداری از هواپیما و ساعت‌های پرواز این شرکت هواپیمایی دست خوش تغییراتی شده است.

این شرکت برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی تصمیم بر این گرفت تعداد هواپیماهای اجاره‌ای را کاهش و ساعات پرواز را افزایش دهد. این دوره را دوره چهارم، يعني اتخاذ استراتژي نويني براي خروج از بحران می‌دانند. عدم هماهنگي شركت‌هاي غير دولتي، نرخ بالای اجاره بها و … باعث شد ایرلاین کیش به فکر خرید هواپیما باشد و استقلال و کارآفرینی را دنبال کند. دفتر هواپیمایی کیش ایر امروزه علاوه بر تهران در جزیره کیش، برخی از شهرستان‌ها و شهرهای خارجی شروع به فعالیت کرده‌ است. هم اکنون شرکت کیش ایر شامل 9 فروند هواپیما است که این عدد در بین ایرلاین‌های ایرانی عدد قابل ملاحظه‌ای به شمار می‌رود.

 

ناوگان هواپیمایی کیش ایر

 

اطلاع از ناوگان‌های شرکت‌های هواپیمایی قبل از تهیه بلیط هواپیما می‌تواند به مسافران کمک بسیاری در انتخاب پرواز باکیفیت کند. شرکت هواپیمایی کیش ایر در گذشته ناوگان‌هایی شامل بوئینگ 737، بوئینگ 707، بوئینگ 757، ایرباس 320، فوکر 50، فوکر 100، توپولوف 154 و مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ داشته است ولی امروزه در مرحله پنجم از تاریخچه شرکت کیش ایر، مدیریت این مجموعه با تلاش در کنار استراتژی نوین خود توانسته ناوگان ملکی را افزایش دهد و با جایگزین کردن هواپیمای غربي به جاي هواپيماي شرقي در حال حاضر 5 فروند داشته باشد.

 

لیست ناوگان هواپیمایی کیش ایر

توضیح هواپیماهای کیش ایر

MD-83  و MD-82

7 فروند هواپیمای بوئینگ ام دی

Airbus A321

2 فروند هواپیمای ایرباس ای 321

Fokker 100

2 فروند هواپیمای فوکر 100

 

لازم به ذکر است به موجب بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری، کیش ایر 2 فروند هواپیمای توپولف 154 خود را قبل از سال 1390، از ناوگان خارج و آن‌ها را زمین گیر کرده است.

ناوگان شرکت کیش ایر

 

بلیط هواپیما کیش ایر

 

اگر شما قصد سفر با شرکت هواپیمایی کیش ایر را دارید بهتر است از قبل، اطلاعات لازم را جهت خرید بلیط هواپیما کیش ایر به دست آورید. همان‌طور که گفته شد کیش ایر یکی از ایرلاین‌های خصوصی ایران است و پروازهای داخلی و خارجی متعددی را پوشش می‌دهد. برای تهیه بلیط هواپیمایی کیش ایر می‌توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با وارد کردن تاریخ، مبدا و مقصد سفر به لیست پروازها دسترسی پیدا کنید. هم‌چنین با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی، می‌توانید گزینه کیش ایر را انتخاب نموده و فقط لیست پروازهای این ایرلاین را مشاهده کنید. سپس با بررسی جزئیات کامل، خرید آنلاین بلیط هواپیمایی کیش ایر را انجام دهید.

 

بلیط سیستمی کیش ایر

 

شرکت هواپیمایی کیش ایر، با برنامه پرواز و ظرفیت مشخص، صندلی‌های خود را با نرخ مصوب تحت عنوان بلیط سیستمی به فروش می‌رساند. خوب است بدانید بلیط سیستمی کیش ایر نرخ ثابتی دارد. هم‌چنین با توجه به آن که برنامه پرواز مشخص است، می‌توانید با خیال آسوده بدون نگرانی از تغییر قیمت، پرواز مورد نظر خود را از مدت‌ها قبل خریداری کنید.

بلیط سیستمی هواپیمایی کیش ایر

از دیگر مزایای بلیط پرواز سیستمی شرکت هواپیمایی کیش ایر می‌توان به شرایط آسان‌تر استرداد و جریمه کنسلی پایین‌تر نسبت به پرواز چارتر و لحظه آخری اشاره کرد. علاوه براین، تخفیف ویژه کودک تا 12 سال بلیط سیستمی نقش مهمی در کاهش هزینه‌های سفر خانوادگی شما می‌تواند داشته باشد.

 

بلیط چارتر کیش ایر

 

برای تهیه بلیط چارتر کیش ایر کافی است هنگام جست و جو از سایت قاصدک 24 یک گزینه را به خرید خود اضافه کنید. تمام مراحل شبیه خرید بلیط معمولی است و فقط در صفحه قاصدک 24، با استفاده از فیلترهای جست و جو، نوع بلیط خود را چارتر انتخاب می‌کنید. پس از کامل کردن اطلاعات بلیط و پرداخت آنلاین می‌توانید بلیط چارتر هواپیمایی کیش ایر را دریافت کنید.

بلیط چارتر کیش ایرلاین

خوب است بدانید اصولا زمانی که تقاضا برای سفر پایین باشد و بلیط‌ها فروش نرفته باشند، چارترکننده قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و این زمان بهترین فرصت برای خرید بلیط چارتر ارزان هواپیمایی کیش ایر خواهد بود.

 

بلیط لحظه آخری کیش ایر

 

برای اینکه هزینه سفر کاهش پیدا کند عده زیادی به بلیط لحظه آخری فکر می‌کنند. اگر قصد خرید بلیط لحظه آخری کیش ایر را دارید باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که فاصله خرید بلیط تا پرواز بسیار کم است بنابراین باید برای یک سفر زود هنگام همه موارد را پیش‌بینی کنید.

 

قیمت بلیط هواپیمای کیش ایر

 

قیمت بلیط هواپیمای کیش ایر متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند طول مسیر، زمان سفر، کلاس پروازی، کلاس نرخی، مبدا، مقصد و ... بستگی دارد. برای استعلام قیمت بلیط پرواز کیش ایر به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با وارد کردن مبدا و مقصد سفر قیمت روز بلیط را مشاهده کنید.

قیمت بلیط هواپیما کیش ایر

 

قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت کیش ایر

 

معمولا خرید بلیط رفت و برگشت کیش ایر مقرون به صرفه‌تر از بلیط یک طرفه است. اگر تاریخ برگشت سفر شما مشخص است با تهیه بلیط دو طرفه کیش ایر می‌توانید هزینه کمتری را پرداخت نموده و در هزینه سفر خود صرفه‌جویی کنید. بدین منظور کافی است هنگام جست وجو بلیط در قاصدک 24، گزینه دو طرفه را انتخاب نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را وارد کنید.

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی کیش ایر

 

جهت خرید بلیط ارزان کیش ایر لازم است ابتدا اهداف و بودجه سفر خود را مشخص کرده و سپس بر اساس آن، قیمت مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در این راستا حتما به کلاس پروازی، شناسه نرخی، نوع بلیط (سیستمی و چارتر) و میزان تقاضا توجه داشته باشید. توصیه می‌شود نکات زیر را نیز مدنظر داشته باشید:

 

 • اگر زمان مشخصی برای سفر خود ندارید سعی کنید در اواسط هفته و ایام غیر تعطیل که تقاضا برای خرید بلیط کم است اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما  کیش ایر کنید. شما می‌توانید در ایام هفته بلیط‌های لحظه آخری و چارتری را بررسی نموده و بلیط ارزان هواپیما را رزرو کنید.
 • توجه داشته باشید کلاس پروازی اکونومی کیش ایر نیز هزینه سفر شما را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید با بررسی بلیط‌ها و با توجه به شرایط خود ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنید.
 • توصیه می‌شود هنگام بررسی قیمت بلیط هواپیما از تقویم قیمتی قاصدک 24 هم استفاده کنید. در این تقویم، ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما در روزهای مختلف نمایش داده می‌شود و بهترین ابزار برای پیدا کردن بلیط با نرخ مناسب خواهد بود. (با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر در قاصدک 24، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید)

بلیط ارزان هواپیمایی کیش ایر


 

لیست پروازهای داخلی کیش ایر

 

شرکت هواپیمایی کیش ایر در طول هفته در مسیرهای متعددی پرواز دارد. شما کافی ست مبدا، تاریخ و مقصد سفر خود را در سایت قاصدک 24 وارد کرده تا لیست کامل پروازها داخلی را مشاهده کنید. کیش، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز، بندرعباس، آبادان، یزد، کرمانشاه، عسلویه و ابوموسی مقاصدی هستند که با پرواز داخلی کیش‌ایر می‌توانید سفر کنید.

 


پروازهای داخلی کیش ایر


لیست پروازهای خارجی کیش ایر

 

یکی از اهداف اصلی تأسیس هواپیمایی کیش ایر را می‌توان گسترش روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس دانست. از این رو شرکت هواپیمایی کیش ایر علاوه بر مسیرهای داخلی، پرواز خارجی به برخی از کشورها را ارائه می‌دهد. در ادامه با پروازهای خارجی هواپیمایی کیش ایر آشنا خواهیم شد:

 

کلاس های پروازی کیش ایر

 

پروازهای شرکت هواپیمایی کیش ایر در دو نوع کلاس پروازی اکونومی، بیزینس یا تجاری انجام می‌شود. بیشتر کلاس های پروازی شرکت کیش ایر از نوع اکونومی است ولی این ایرلاین برای رفاه حال مسافران و رضایت مشتریان در برخی از مسیرها مانند تهران _کیش و مشهد _ تهران کلاس پروازی بیزینس نیز ارائه می‌دهد.

 

بار مجاز هواپیمایی کیش ایر

 

میزان بار مجاز در هر پرواز داخلی و خارجی مشخص شده و توصیه می‌شود قوانین مرتبط را قبل از رزرو بلیط هواپیما کیش ایر بررسی کنید. زیرا به ازای هر کیلوگرم بار اضافه باید جریمه پرداخت کنید تا بتوانید بار اضافه را همراه خود به داخل هواپیما ببرید. مسلما پرداخت هزینه بار اضافی زمان بر خواهد بود و ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای دریافت کارت پرواز داشته باشید. این موضوع زمانی که دیر به پرواز برسید ممکن است دردسرساز شود. در نتیجه اطلاع از بار مجاز شرکت هواپیمایی کیش ایر می‌تواند بسیار مفید باشد.

میزان بار مجاز هواپیمایی کیش ایر

 

 • میزان بار دستی مجاز کیش ایر: وزن مجاز بار دستی برای حمل به داخل کابین حداکثر 5 کیلوگرم است و حداکثر مجموع ابعاد آن باید 115 سانتي‌متر باشد که این ابعاد 20 در 40 در 55 سانتی‌متر است.
 • میزان بار مجاز کیش ایر: میزان بار مجاز در سفرهای داخلی برای مسافران بزرگسال و یا کودک 20 کیلوگرم بوده و به ازای هر مسافر زیر 2 سال 10 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی به ازای هر مسافر بزرگسال و یا کودک میزان بار مجاز برای کلاس پروازی بیزینس 30 کیلوگرم و کلاس پروازی اکونومی 25 کیلوگرم است.
 • هزینه اضافه بار کیش ایر: اگر بار اضافی همراه خود داشته باشید هزینه اضافه بار کیش ایر برای هر کیلوگرم معادل 1 درصد قیمت بلیط همان مسیر است و  هزینه بار اضافی در فرودگاه مبدا دریافت خواهد شد تا امکان سفر برای شما مهیا شود.
 • قابل توجه است باری که به داخل کابین می‌برید باید اندازه کیف دستی باشد و از بردن وسایلی مانند مواد آتش‌زا و منفجره، انواع كپسول، اسپري‌هاي شيميايي و ... خودداری کنید. اگر مشکلی برای بار پیش آمد قبل از خروج از فرودگاه موضوع را حتما پیگیری کنید.


 

چگونه بلیط پرواز کیش ایر را کنسل کنید؟

 

شرایط کنسلی بلیط پرواز کیش ایر، طبق قوانین این شرکت و با توجه به عواملی همچون نوع بلیط هواپیما و کلاس نرخی تعیین می‌گردد. به منظور استرداد پرواز هواپیمایی کیش ایر کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نموده و از لیست بلیط‌های هواپیما، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید.

میزان جریمه طبق قوانین کسر می‌شود و مبلغ باقی‌مانده در اولین فرصت به حساب شخص باز می‌گردد. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و درخواست خود را جهت کنسلی و استرداد بلیط پرواز کیش ایر بیان کنید.

 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما کیش ایر از قاصدک 24

 

شرکت قاصدک 24 یکی از بهترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما کیش ایر است که در ادامه گام به گام با مراحل رزرو بلیط آنلاین از آن بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

 1. با توجه به مقصد سفر خود، ابتدا لازم است از سربرگ بلیط هواپیما، پرواز داخلی یا خارجی را انتخاب کنید.
 2. پس از انتخاب مقصد یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص کرده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. (با مشخص کردن تاریخ سفر، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید که کم‌ترین قیمت بلیط را در روزهای مختلف در محدوده تاریخ انتخابی شما نشان می‌دهد و ابزاری مناسب جهت پیدا کردن بلیط ارزان به شمار می‌رود)
 4. پس از کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازهای موجود را مشاهده خواهید کرد.
 5. با فیلترهایی که در سمت راست سایت قرار دارد می‌توانید نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد توقف و شرکت‌های هواپیمایی را طبق شرایط سفر خود محدودتر کرده و در کمترین زمان، بلیط مدنظر خود را بیابید. (با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید کیش ایر را انتخاب نموده و تنها لیست پروازهای کیش ایرلاین را مشاهده کنید)
 6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست کامل قوانین در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
 7. به دقت جزئیات و قوانین پرواز را بررسی کرده و بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از ثبت اطلاعات درخواست شده با پرداخت آنلاین می‌توانید بلیط هواپیما کیش ایر را دریافت کنید.

 

خرید بلیط هواپیما کیش ایر از قاصدک 24

قابل توجه است که تیم پشتیبانی قاصدک 24، در تمام ساعت شبانه‌روز پاسخ‌گوی شما هستند و شما می‌توانید درخواست‌های خود در زمینه جست و جو، خرید و استرداد بلیط هواپیما شرکت کیش ایر را با آن‌ها مطرح کرده و مشکل خود را به راحتی رفع کنید.

سوالات متداول درباره شرکت هواپیمایی کیش

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی کیش ایر چه مقدار است؟
میزان بار مجاز در سفرهای داخلی برای مسافران بزرگسال و یا کودک 20 کیلوگرم و به ازای هر مسافر زیر 2 سال 10 کیلوگرم است.
چگونه بلیط هواپیما کیش ایر را کنسل کنید؟
اگر بلیط خود را از قاصدک 24 خریده‌اید، کافی است با مراجعه به پنل کاربری، در این سایت بلیط خود را کنسل نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید.
بلیط هواپیمای کیش ایر را از کجا باید خرید؟
بلیط هواپیمایی کیش ایر را می‌توانید به صورت حضوری و غیر حضوری تهیه کنید. اگر می‌خواهید زمان کمتری برای خرید بلیط صرف کنید می‌توانید با مراجعه به سایت قاصدک 24 بلیط مد نظر خود را تهیه کنید.
ناوگان هواپیمایی کیش ایر دارای چند فروند است؟
طبق اعلام سایت شرکت هواپیمایی کیش ایر، ناوگان این ایرلاین در حال حاضر 11 فروند هواپیما دارد.
بلیط هواپیما کیش ایر در چند کلاس پروازی به مسافران ارائه می‌شود؟
بیشتر بلیط‌های هواپیمایی کیش ایر به صورت اکونومی و در برخی موارد به صورت بیزینس به فروش می‌رسد.
شرکت کیش ایر دارای چه نوع هواپیماهایی است؟
7 فروند هواپیمای بوئینگ ام دی، 2 فروند هواپیمای فوکر 100، 2 فروند هواپیمای ایرباس ای 321