کندلوس

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کندلوس
قاصدک 24

کندلوس کجاست؟


کندلوس روستایی خوش آب و هوا و سرسبز است که در مجاورت نوشهر و جنوب دریای خزر بنا شده است. این روستا که مسیر دسترسی به آن از جاده چلوس می گذرد منظره ای بسیار دیدنی دارد و قدمت آن به چند هزار سال می رسد. نکته قابل توجه دیگری که در مورد کندلوس وجود دارد این است که این روستا در میان دره های سرسبز قرار گرفته و همین ویژگی نیز جذابیت سفر به آن را دو چندان می کند.

کی بریم؟


تقریباً می توان گفت که تمام فصول سال برای سفر به منطقه ییلاقی و کوهستانی کندلوس مناسب است. چرا که بهار این منطقه بسیار سرسبز، تابستان آن خنک و با طراوت، پاییزش رنگارنگ و زمستانش پر از روزهای برفی و دل انگیز است. از این رو تور کندلوس از آن دسته از تورهایی است که تهیه آن در هر زمان از سال، رنگ و بوی خاص خود را دارد.

چی ببریم؟


نوع تجهیزاتی که باید آنها را در این سفر به همراه داشته باشید تا اندازه زیادی به زمان شرع سفر شما بستگی دارد. با این حال از آنجایی که قرار است به یک منطقه ییلاقی سفر کنید بهتر است در هر فصلی از سال لباس گرم و چتر به همراه داشته باشید. همچنین کفش مناسبی به پا کنید و برای حمل راحت تر وسایل خود آنها را درون یک کوله پشتی کوچک قرار دهید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران سفر خود باشید. چرا که بی شک قرار است تجربه ای لذت بخش از تور مسافرتی خود داشته باشید. شما در تور کندلوس قاصدک 24 به یک روستای تاریخی قدم می گذارید که کوچه های آن سنگفرش شده، خانه ها کاهگلی هستند و درختان سر به فلک کشیده در گوشه و کنار آن به چشم می خورد. این روستا همچنین دارای یک موزه کوچک است که گیاهان دارویی و معطر در آن نگهداری می شود و می توانید در این سفر از آنجا هم دیدن کنید. البته تمام جذابیت این روستا به منطقه ای که در آن قرار گرفته، خلاصه نمی شود و آیین های سنتی آن نیز به نوبه خود دیدنی است. مثلاً مراسم مج یا همان خوش قدم، آیینی است که در زمان تحویل سال نو برگزار می شود و بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.