کارت شناسایی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 کارت شناسایی
قاصدک 24

کارت شناسایی، کارت یا مدرک معتبری است که با آن اطلاعات هویتی شما مشخص می شود. این کارت در بسیاری از سفرها به منظور صدور بلیط یا سوار شدن به وسیله نقلیه مورد نظر، نیاز است. از این رو بدیهی است تا از شما تقاضا شود که در کنار بلیط خریداری شده خود یا مدارک تور مسافرتی تان، یک کارت شناسایی معتبر را نیز به همراه داشته باشید. البته لازم به ذکر است با اینکه هویت اغلب مسافران با شناسنامه یا کارت گواهینامه نیز قابل شناسایی است اما اغلب تنها کارت شناسایی مورد قبول، کارت ملی مسافر است. از این رو بهتر است به هنگام بستن چمدان، اولین مدرکی که در ساک یا کوله خود قرار می دهید، این کارت باشد.

چرا باید کارت شناسایی خود را به سفر ببریم؟


به دلایل مختلفی ممکن است شما در طول سفر خود به کارت شناسایی نیاز پیدا کنید. به طور مثال امکان اقامت در هتل ها تنها با ارائه کارت شناسایی معتبر فراهم می گردد. همچنین ممکن است در طول سفر جهت همکاری با نیروهای امنیتی و انتظامی مجبور به ارائه کارت ملی خود باشید. همین طور امروزه انجام تمامی کارهای بانکی تنها با در اختیار داشتن یک کارت شناسایی معتبر امکانپذیر است.

به همراه داشتن این کارت همچنین موجب می گردد تا در صورت بروز هرگونه حادثه، امکان دسترسی به خانواده شما راحت تر فراهم شده و اقدامات پزشکی در زمان سریع تری در اختیارتان قرار بگیرد. مجریان تور و تور لیدرها نیز ممکن است در طول سفر از شما بخواهند تا کارت شناسایی خود را ارائه کنید. از این رو این کارت را می بایست در تمامی سفرهای خود به همراه داشته باشید.

مدارک شناسایی در سفرهای داخلی


به طور کلی در سفرهای داخلی بهتر است برای احتیاط هم که شده شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه و دفترچه بیمه خود را به همراه داشته باشید. البته توصیه هایی مبنی بر این وجود دارد که حتی از تمامی مدارک خود کپی برابر اصل نیز تهیه کنید و آن را جایی جدا از کیف دستی تان نگهداری نمایید. کارشناسان حوزه سفر و گردشگری بر این باورند که این کار به شما کمک می کند تا در صورتی که کیف دستی خود را گم کردید و یا طعمه سارقان شدید، بتوانید با در اختیار داشتن کپی مدارک، مراحل پیگیری جهت صدور مجدد کارت شناسایی خود را در زمان کمتری طی کنید.

مدارک شناسایی در سفرهای خارجی


در سفرهای خارجی اما تقریباً تمامی مدارک شناسایی ملی اعم از شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه و دفترچه بیمه بی اعتبارند و این تنها پاسپورت شما است که می تواند هویتتان را تائید کند. از این رو برای سفرهای خارجی به همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه ضرورتی ندارد و در عوض آن باید گذرنامه، بیمه مسافرتی و رسید واچر هتل خود را به همراه داشته باشید. البته فراموش نکنید که در هر سفری اصل بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس یا نسخه چاپ شده آن بر روی برگه دو رو سفید A5 نیز از جمله مدارکی است که حتماً باید آن را به همراه ببرید.

بر این اساس بهتر است با توجه به مقصد سفر خود، مدارک شناسایی مورد نیاز را درون کیف دستی تان قرار داده و آن را تا پایان سفر به همراه بلیط و یا مدارک تور مسافرتی خود به همراه داشته باشید.