ویزای توریستی لبنان

بنر تور
قاصدک 24

لبنان، زیباترین سرزمین خاورمیانه، یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر برای ایرانیان است و دریافت مجوز ورود به آن نیاز به مراحل سختی ندارد. البته این موضوع زمانی میسر خواهد بود که از شرایط ویزای لبنان برای ایرانی ها باخبر باشید و نکات لازم آن را رعایت کنید. ما در این مطلب از قاصدک 24 به صفر تا صد نحوه گرفتن ویزای لبنان، هزینه و مدارک آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای لبنان


مدارک لازم برای گرفتن ویزای 
لبنان


اصلی‌ترین اقدام برای ثبت درخواست ویزا به سفارت، تهیه مدارک است. مدارک ضروری جهت اخذ ویزای بیروت لبنان هم نیازی به ترجمه، تمکن مالی و بانکی، گردش حساب و مواردی از این قبیل ندارند. در ادامه با مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی این کشور آشنا می‌شویم.

مدارک لازم برای ویزای توریستی لبنان


برای اخذ ویزای لبنان باید مدارک زیر را جمع‌آوری کنید:

 • مشخصات فردی و کارت شناسایی
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • 2 قطعه عکس پرسنلی جدید با زمینه سفید
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • مدارک رزرو هتل (واچر)

شرایط ویزای لبنان برای ایرانیان


لیست قیمت ویزای 
لبنان در ایران


همانطور که در بخش قبل به آن پرداختیم، سفارت لبنان ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان
 صادر می‌کند. هرکدام از این ویزاها شرایط و مدارک جداگانه‌ای دارند و با قیمت‌های متفاوت ارائه می‌شوند. بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت ویزای لبنان 2023 می‌توانید با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید.

هزینه ویزای توریستی لبنان


در زیر جدول قیمت ویزای لبنان 1401 را مشاهده می‌کنید:

قیمت ویزای لبنان 1401 دلار
هزینه ویزای توریستی لبنان 120

 

انواع ویزای لبنان


اگر از سفر خود اهداف تفریحی و گردشگری دارید و می‌خواهید بیشتر از 20 روز در لبنان اقامت داشته باشید، باید ویزای توریستی بگیرید. به عبارتی دیگر اگر اقامتتان کمتر از 20 روز است نیازی به اخذ ویزا نبوده و ویزای ترانزیت لبنان در بدو ورود به فرودگاه برایتان صادر خواهد شد. با این ویزا مجاز به اقامت 20 روزه در کشور هستید. در غیر اینصورت برای سفرهای کاری، تجاری، تحصیلی و اقامت‌های بیشتر از 20 روز دریافت ویزا الزامی خواهد بود. ویزاهای توریستی این کشور هم به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود ارائه می‌شوند و قابل تمدید برای 60 روز دیگر هستند. در ادامه با ویزای توریستی لبنان بیشتر آشنا می‌شویم.

 • ویزای کاری لبنان: اگر پیشنهاد شغلی از کارفرمایان لبنان را دریافت کرده‌اید و تصمیم به کار و اشتغال در این کشور دارید، می‌بایست درخواست خود را برای گرفتن این ویزا به ثبت برسانید.
 • ویزای تجاری لبنان: اگر قصد سرمایه‌گذاری در لبنان دارید و می‌خواهید اهدافی همچون تجارت و کسب و کار را دنبال کنید، باید برای ویزای تجاری این کشور اقدامات لازم را به عمل آورید.
 • ویزای دانشجویی لبنان: اگر به دنبال تحصیل در لبنان و شرکت در موسسات آموزشی و دانشگاه‌های آن هستید، باید ویزای دانشجویی بگیرید. این ویزا با نام ویزای تحصیلی لبنان هم شهرت دارد.

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های انواع ویزا به تعداد ورود و خروج به کشور مربوط می‌شود که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم:

 1. ویزای یک بار ورود لبنان: این ویزا با نام ویزای سینگل لبنان هم مشهور است و با آن فقط 1 بار اجازه ورود و خروج دارید. به عبارتی دیگر اگر نیاز دارید مجددا به این کشور وارد شوید و رفت و آمد بیشتری داشته باشید، باید ویزای مولتی بگیرید. اما اگر قصدتان از سفر صرفا بازدید از جاهای دیدنی و گردشگری است، ویزای یک بار ورود کفایت می‌کند.
 2. ویزای چند بار ورود لبنان: این ویزا با نام ویزای مولتی لبنان هم شهرت دارد و به شما مجوز ورود بیشتر از 1 بار را می‌دهد. (افرادی که قصد تجارت و تحصیل یا حتی کار در این کشور را دارند می‌توانند برای گرفتن ویزای چند بار ورود لبنان اقدام کنند.)

اخذ ویزای لبنان

نحوه اخذ ویزای بیروت لبنان


برای گرفتن ویزای لبنان نیازی به مراجعه حضوری به سفارت برای انگشت نگاری یا مصاحبه ندارید. شما می‌توانید ویزای خود را به صورت کاملا آنلاین از طریق قاصدک 24 دریافت کنید و پاسپورت خود را همراه با لیبل ویزا تحویل بگیرید. در ادامه مراحل ثبت این تقاضا را برای ویزای توریستی معرفی می‌کنیم.

مراحل:

 1. دانلود فرم درخواست ویزای لبنان (لینک این فرم توسط کارشناسان قاصدک 24 برایتان ارسال می‌شود.)
 2. تکمیل فرم تقاضا با اطلاعات صحیح و خط نخورده
 3. پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
 4. امضا توسط متقاضی ویزا
 5. جمع‌آوری مدارک گفته شده در فرم (در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.)
 6. در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24

مدت زمان صدور ویزای لبنان برای ایرانی ها: حداکثر تا 6 روز کاری

ویزای لبنان چقدر است

شرایط جدید ویزای لبنان برای ایرانیان


در سال گذشته صدور ویزاهای توریستی از سفارت لبنان با محدودیت‌های زیادی مواجه بود ولی امروزه در زمستان 1401، این قوانین برداشته شده‌اند. بنابراین شرایط برای اخذ ویزای لبنان مجددا به روال سابق خود برگشته است و شما می‌توانید برای دریافت آن از قاصدک 24 اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای لبنان در قاصدک 24


برای
گرفتن ویزای لبنان از قاصدک 24 فقط باید مدارک گفته شده را تهیه و ارسال کنید. قاصدک 24 تمامی امور اداری لازم و ضروری را از سفارت این کشور پیگیری‌می‌کند و ویزا را پس از صدور برایتان ارسال خواهد کرد. پس اگر می‌خواهید ویزای خود را بدون دردسر و در کمترین زمان بگیرید، با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید. تیم شبانه‌روزی قاصدک 24 در تمامی ایام هفته در دسترس بوده و راهنمایی‌های لازم را جهت اخذ ویزای لبنان 2023، شرایط لازم، قیمت ویزا و تمدید آن ارائه می‌کند.

همچنین خوب است بدانید در این مجموعه فقط
خدمات ویزا وجود ندارد و شما امکان تهیه تورهای مسافرتی، انواع پرواز داخلی و خارجی، بلیط قطار، بلیط اتوبوس، رزرو هتل و خرید بیمه را خواهید داشت.

سفر به لبنان برای ایرانیان

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای لبنان

اگر قصد اقامت بیشتر از 20 روز را دارید، نیازمند دریافت ویزای توریستی بیروت هستید. توجه داشته باشید این شرایط برای سفرهای تفریحی و گردشگری است و اگر اهداف دیگری همچون کار و تحصیل دارید باید ویزا تهیه کنید.
برای گرفتن ویزای لبنان باید مدارک ذکر شده در این مطلب را به همراه پرینت فرم تقاضای ویزا جمع آوری کنید. سپس آن‌ها را برای قاصدک 24 ارسال کرده و پاسپورت خود را همراه با لیبل ویزا تحویل بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و شرایط لازم، این مطلب را مطالعه کنید.
اخذ ویزای لبنان پس از ارسال مدارک به قاصدک 24، حداکثر 6روز کاری زمان می‌برد. ویزا پس از صدور به آدرس انتخابی شما فرستاده می‌شود.
این ویزا برای ایرانیان به صورت 1 ماه و 1 بار ورود صادر می‌شود و بدین ترتیب مجاز به اقامت 30 روزه در این کشور خواهید بود.
با توجه به اینکه ویزاهای این کشور در انواع مختلف و شرایط متنوع وجود دارند، هزینه ویزای لبنان متفاوت است. در این مطلب به معرفی هزینه ویزای توریستی پرداخته‌ایم.
ویزای توریستی لبنان به صورت لیبل (برچسب) بر پاسپورت متقاضی درج می‌شود.
بله، تمدید ویزای بیروت میسر است. پس از اتمام زمان مجاز اقامت خود می‌توانید به صورت مجدد برای آن درخواست دهید و ویزای خود را برای 60 روز دیگر تمدید کنید.
خیر، برای گرفتن این ویزا نیازی به ترجمه مدارک ندارید و فقط اصل مدارک را برای درخواست به سفارت، ارسال خواهید کرد.
خیر. تمامی امور صدور ویزای لبنان به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و شما نیازی به مراجعه حضوری ندارید. همچنین انگشت نگاری یا مصاحبه در سفارت ضرورتی ندارد.