ویزای توریستی قزاقستان

بنر تور
قاصدک 24

اگر قصد دارید به قزاقستان، وسیع‌ترین کشور احاطه شده در خشکی، سفر کنید و از شهرهای تاریخی آن همچون آستانه و آلماتی دیدن نمایید، باید از شرایط ورود به این کشور باخبر شوید. بنابراین در پاسخ به پرسش متداولِ «آیا قزاقستان ویزا میخواد؟» باید بگوییم بله، برای سفر به این کشور نیازمند گرفتن ویزا هستید؛ ولی اینکه شرایط ويزاي قزاقستان براي ايرانيان چگونه است؟ قیمت ویزا چقدر است؟ آیا می‌توان بدون ویزا به قزاقستان سفر کرد؟ مواردی است که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. با قاصدک24 همراه شوید.سفر به قزاقستان ویزا


مدارک لازم برای گرفتن ویزای 
قزاقستان


برای دریافت ویزا باید فرم درخواست را همراه با مدارک ویزای قزاقستان جمع‌آوری کنید و سپس برای قاصدک24 ارسال نمایید. در ادامه با این مدارک آشنا خواهیم شد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی قزاقستان


مدارک ویزای توریستی قزاقستان شامل موارد زیر می‌شود:

 • مشخصات فردی و کارت شناسایی
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • عکس 6*4 با زمینه سفید

مدارک ویزای قزاقستانلیست قیمت ویزای 
قزاقستان در ایران


همانطور که در بخش انواع ویزای قزاقستان گفتیم، سفارت این کشور با توجه به هدف مسافران ویزاهای مختلفی را صادر می‌کند. بنابراین قیمت ویزای قزاقستان رقم یکسانی نداشته و برای هرکدام از آن‌ها متغیر است. همچنین امکان دارد قیمت‌ها در طول سال تغییر کند و افزایش یا کاهش یابد. پس اگر به دنبال هزینه ویزای توریستی قزاقستان 2023 و قیمت بلیط هواپیما هستید با تیم قاصدک24 (75269-021) تماس بگیرید و از قیمت لحظه‌ای آن باخبر شوید.

هزینه ویزای توریستی قزاقستان


در جدول زیر هزینه ویزای توریستی قزاقستان 2023 را مشاهده می‌کنید:

قیمت ویزای قزاقستان 2023 دلار
هزینه ویزای توریستی قزاقستان 180

 

انواع ویزای قزاقستان


قبل از اینکه نحوه اخذ ویزا را شرح دهیم، ابتدا باید با ویزای درخواستی خود آشنا شوید. انواع ویزای قزاقستان براساس هدف سفر طبقه‌بندی می‌شوند و سفارت نیز بر همین اساس ویزا صادر می‌کند. پس به دقت ویزاهای گفته شده را مطالعه کنید و ویزای موردنظر خود را انتخاب نمایید.

 • ویزای توریستی قزاقستان: اگر قصدتان از این سفر بازدید از جاهای دیدنی، گردش، دیدن اقوام و به طور کلی اهداف گردشگری است، باید ویزای توریستی قزاقستان را تهیه کنید. این ویزا به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود صادر می‌شود و به مدت 3 ماه اعتبار دارد. نکته دیگری که باید توجه کنید این است که اگر مدت زمان اقامت شما کمتر از 14 روز است، نیازی به اخذ ویزای قزاقستان ندارید. چرا که ویزای قزاقستان برای ایرانیانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند. اقامت‌های کمتر از 2 هفته نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. در ادامه با قیمت و نحوه اخذ ویزای قزاقستان بیشتر آشنا می‌شویم.
 • ویزای تجاری قزاقستان: اگر به دنبال تجارت، خرید و فروش و سرمایه‌گذاری هستید، باید ویزای تجاری قزاقستان را دریافت کنید.
 • ویزای کاری قزاقستان: اگر تصمیم به اشتغال در قزاقستان دارید و پیشنهاد شغلی از کارفرمایان این کشور دریافت کرده‌اید، باید برای ویزای کاری قزاقستان درخواست دهید.
 • ویزای تحصیلی قزاقستان: اگر می‌خواهید به تحصیل در دوره‌های آموزشی، موسسه‌ها و دانشگاه‌های این کشور بپردازید، می‌بایست برای ویزای تحصیلی قزاقستان اقدام کنید.
 • ویزای ترانزیت قزاقستان: اگر هدف شما سفر به کشور دیگری بوده و فقط می‌خواهید از این کشور عبور کنید و توقف کوتاهی داشته باشید، باید ویزای ترانزیت یا ویزای فرودگاهی قزاقستان بگیرید.

افزون بر این موارد دسته‌بندی دیگری در انواع ویزای قزاقستان وجود دارد که براساس میزان ورود و خروج می‌باشد:

 1. ویزای یک بار ورود قزاقستان: ویزای یک بار ورود همان ویزای سینگل قزاقستان است و به شما مجوز یک بار ورود به کشور را می‌دهد. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید فقط یک بار به این کشور وارد شوید و نیازی به ورود و خروج مجدد ندارید، باید ویزای سینگل قزاقستان را تهیه کنید. (معمولا ویزاهای یک بار ورود برای اهداف توریستی صادر می‌شوند که در آن فرد نیازی به ورود مجدد ندارد.)
 2. ویزای چند بار ورود قزاقستان: ویزای چند بار ورود همان ویزای مولتی قزاقستان است و به شما مجوز ورود و خروج بیشتر از یک بار را می‌دهد. پس اگر می‌خواهید بیشتر از یک مرتبه به این کشور وارد و از آن خارج شوید، باید ویزای مولتی قزاقستان بگیرید. (معمولا ویزاهای مولتی با اهداف تجاری و کاری صادر می‌شوند و فرد نیاز به رفت و آمد بیشتری دارد.)

قزاقستان بدون ویزا

نحوه اخذ ویزای قزاقستان


پس از اینکه انواع ویزای قزاقستان را بررسی کردید و نوع ویزای موردنظر خود را انتخاب نمودید، باید برای گرفتن آن به سفارت درخواست دهید. ولی جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که قاصدک24 روند اخذ ویزای قزاقستان را برایتان انجام می‌دهد و در کمترین زمان ویزا را ارسال می‌کند. فقط باید طبق مراحل زیر جلو بروید و مدارک ضروری را تهیه کنید.

مراحل:

 1. دانلود فرم درخواست ویزای قزاقستان (لینک این فرم توسط کارشناسان قاصدک24 برایتان ارسال می‌شود.)
 2. تکمیل فرم درخواست با اطلاعات صحیح
 3. پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
 4. امضا توسط متقاضی ویزا
 5. جمع‌آوری مدارک گفته شده در فرم (در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.)
 6. در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24

مدت زمان صدور ویزای توریستی ازبکستان برای ایرانی ها: 10 روز کاری

شرایط جدید ویزای قزاقستان برای ایرانیان


دولت قزاقزستان در سال 1401 اعلام کرده است: «فقط ایرانیانی که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند، باید ویزا تهیه کنند.» بنابراین اگر سفر شما به این کشور و مدت زمان اقامتتان کمتر از 14 روز است نیازی به تهیه ویزا ندارید. در مقابل اگر می‌خواهید بیشتر از 14 روز اقامت داشته باشید،
طبق شرایط ویزای قزاقستان برای ایرانیان باید ویزای توریستی کشور قزاقستان را دریافت کنید.

عکس ویزای قزاقستان

مراحل اخذ ویزای قزاقستان در قاصدک 24


اگر می‌خواهید ویزای قزاقستان بگیرید یا ویزای خود را تمدید کنید، اگر به دنبال قیمت ویزای قزاقستان 2023 هستید یا می‌خواهید شرایط ویزای قزاقستان برای ایرانیان را بدانید، با تیم قاصدک24 (75269-021) تماس بگیرید. ما در این مطلب سعی داشتیم با تمامی نکات لازم برای دریافت ويزاي قزاقستان آشنا شویم. با این حال برای کسب راهنمایی‌های بیشتر در زمینه خدمات ویزای قزاقستان و اخذ ویزای توریستی قزاقستان با تیم قاصدک24 تماس حاصل کرده و با خیال آسوده ویزای خود را درخواست دهید. برای تهیه سایر خدمات سفر مانند خرید بلیط اتوبوس، بلیط هواپیما، قطار و غیره هم می‌توانید از قاصدک24 استفاده کنید یا تمامی امکانات موردنیاز خود را یکجا در غالب تور خریداری نمایید.

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای قزاقستان

هزینه ویزای قزاقستان با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج به کشور متفاوت است. در این مطلب به انواع ویزای قزاقستان و قیمت اخذ ویزای قزاقستان برای ایرانیان پرداخته‌ایم.
بلافاصله پس از درخواست ویزای قزاقستان و تحویل مدارک به قاصدک 24، امور اداری مربوطه انجام می‌شود و پس از حداکثر 10 روز کاری ویزا صادر خواهد شد.
خیر. گرفتن ویزای قزاقستان لزومی به مراجعه حضوری در سفارت برای انجام امور مصاحبه یا گردشگری ندارد.
ویزای قزاقستان برای ایرانی ها مراحل سختی ندارد و شما پس از جمع‌آوری مدارک و ارسال آن‌ها به قاصدک24، ویزای خود را در کمترین زمان دریافت خواهید کرد.
ویزای توریستی قزاقستان به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود ارائه می‌شود. به عبارتی دیگر با این ویزا مجوز 30 روز اقامت در این کشور را خواهید داشت.
از زمان صدور ویزای قزاقستان 3 ماه فرصت دارید تا از آن استفاده کنید. پس از گذشت این 3 ماه استفاده از ویزای کشور قزاقستان میسر نبوده و دیگر اعتباری نخواهد داشت.
ویزای قزاقستان برای ایرانیان به صورت لیبل (برچسب) بر پاسپورت درج می‌شود.
خیر. تمدید ویزای توریستی قزاقستان میسر نبوده و شما موظف هستید پس از اتمام زمان مجازِ اقامت، از کشور خارج شوید و مجددا برای ویزا درخواست دهید. البته موارد اسثتنایی هم وجود دارند که شامل جنگ، حوادث غیرمنتظره و بیماری می‌شوند. در این زمان‌ها احتمال تمدید ویزای قزاقستان داده می‌شود.