ویزای توریستی برزیل

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
بنر تور
قاصدک 24

برزیل یکی از وسیع‌ترین و زیباترین کشورهای جهان که بخش زیادی از آن را جنگل‌های آمازون تشکیل می‌دهند. طبیعت حیرت‌انگیز این کشور مانند تالاب پاتانال، موقعیت‌های کاری و تجاری، دانشگاه‌های مهم و غیره سبب می‌شوند افراد زیادی برای سفر به آن اقدام کنند. پس اگر شما نیز می‌خواهید به این کشور بروید باید با نحوه گرفتن ویزای برزیل برای ایرانیان آشنا شوید. ما در این مطلب از قاصدک 24 انواع این ویزا، مدارک لازم، مدت اعتبار، قیمت و هر آن چیزی که برای دریافت آن باید بدانید را معرفی می‌کنیم.سفر به برزیل ویزا


مدارک لازم برای گرفتن ویزای 
برزیل


برای اینکه بتوانید ویزای خود را بدون دردسر دریافت کنید و با ریجکتی درخواست از سفارت روبه‌رو نشوید، باید مدارک را به طور کامل ارائه دهید. کامل‌بودن مدارک شما یکی از مهمترین فاکتورها در تایید
 ویزای مسافرتی برزیل است. در ادامه با مدارک ویزای توریستی آشنا خواهید شد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی برزیل


مدارک ویزای برزیل را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

 • فرم ویزای برزیل به صورت تکمیل شده (علاوه‌بر فرم اطلاعات فردی، فرم اطلاعات خانوادگی نیز برای هر یک از تقاضاکنندگان به صورت جداگانه تهیه شود.)
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و 2 صفحه خالی (به‌علاوه تمامی پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها ویزا درج شده است.)
 • یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید (جدید باشد)
 • اصل و ترجمه شناسنامه با کپی از تمام صفحات
 • مدارک خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • ارائه مدارک دعوت نامه؛ در صورت نداشتن آن می‌توانید مدارک رزرو هتل و شرح برنامه سفر خود را ارائه دهید.
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان، ترجمه گواهی اشتغال به تحصیلشان الزامی‌ست.)
 • نامه تمکن بانکی به زبان انگلیسی (حتما می‌بایست مهر امور بین الملل بانک داشته باشد
 • مدارک گردش 3 ماهه حساب (میزان درآمد ماهیانه متقاضی)
 • اگر دارای این موارد هستید ارائه دهید: سند خودرو، گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام (اوراق بهادار)، اجاره نامه
 • مدارک اسناد ملکی (سند خونه، مغازه یا زمین به نام خود متقاضی یا خانواده ی درجه 1)
 • اگر قصد سفر با فرزندان خود دارید ولی یکی از والدین در سفر حضور ندارند، می‌بایست ترجمه رضایت نامه محضری را از طرف والدِ غایب ارائه دهید.
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی، نامه مرخصی، سه فیش حقوقی اخیر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (دارای اعتبار برای سال جاری)
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای وکلا: پروانه وکالت
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، تاییدیه مرخصی، سمت و میزان حقوق دریافتی و سه فیش آخر حقوقی
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی به‌همراه آخرین فیش حقوقی
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه، سمت و میزان حقوق دریافتی، تاییدیه مرخصی، فیش حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای خویش فرمایان: جواز کسب، آخرین آگهی تغییرات
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای معلمان، اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه‌ها : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی، تاییدیه مرخصی، آخرین فیش حقوقی
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی برای دانش‌آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه اشتغال به تحصیل

عکس کشور برزیل


لیست قیمت ویزای 
برزیل در ایران


در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم که سفارت این کشور برای متقاضیان، ویزاهای مختلفی را براساس اهداف سفر صادر می‌کند. بنابراین هزینه و نرخ ویزای برزیل ثابت نبوده و برای هر کدام متفاوت خواهد بود. در بخش بعدی به معرفی قیمت ویزای توریستی می‌پردازیم. برای اطلاعات بیشتر هم می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز از کارشناسان قاصدک 24 (75269-021) کمک بگیرید.

هزینه ویزای توریستی برزیل


در جدول زیر با قیمت ویزای برزیل 2023 آشنا می‌شوید:

قیمت ویزای برزیل 2023 دلار
هزینه ویزای برزیل توریستی 120


قیمت ویزای برزیل برای ایرانیان


انواع ویزای
برزیل


همانطور که گفتیم سفر به برزیل می‌تواند برای اهداف متفاوتی از جمله گردشگری، کاری، تحصیلی و حتی تجاری صورت بگیرد. سفارت این کشور هم مطابق با همین اهداف برایتان ویزا صادر می‌کند و در صورتی که مغایرتی وجود داشته باشد ویزا رد خواهد شد. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای
گرفتن ویزا با انواع آن آشنا شوید:

 • ویزای توریستی برزیل: همانطور که از نام این ویزا مشخص است، ویزای توریستی یا همان ویزای گردشگری برزیل برای سفرهای تفریحی صادر می‌شود. پس اگر قصد کار و تحصیل و غیره ندارید و صرفا برای گردش در اماکن دیدنی یا حتی بازدید از اقوام خود به این کشور می‌روید، باید ویزای توریستی تهیه کنید. اعتبار ویزای توریستی برزیل هم به صورت 30 روزه و 1 بار ورود است. در ادامه با این ویزا و مدارک لازم برای دریافت آن آشنا می‌شوید.
 • ویزای کاری برزیل: اگر از کارفرمایان برزیل پیشنهاد شغلی دریافت کرده‌اید و می‌خواهید اقدامات لازم را برای اشتغال در این کشور به عمل آورید، نیاز به گرفتن ویزای کاری دارید.
 • ویزای تجاری برزیل: ویزاهای تجاری برای سرمایه‌گذاران، تاجران و افرادی مناسب است که قصد تجارت در این کشور را دارند. پس اگر برای امور تجاری، راه‌اندازی کسب و کار، صادرات و... به برزیل می‌آیید باید ویزای تجاری بگیرید.
 • ویزای دانشجویی برزیل: این ویزا برای تحصیل و شرکت در کلاس‌های آموزشی موسسه‌های این کشور صادر می‌شود. (ویزای دانشجویی با نام ویزای تحصیلی هم شهرت دارد.)
 • ویزای ترانزیت برزیل: ویزاهای ترانزیت زمانی مناسب هستند که شما قصد سفر به برزیل و خروج از فرودگاه را ندارید و صرفا می‌خواهید از این کشور عبور کنید و با پرواز بعدی به مقصد موردنظر خود برسید. در این زمان ویزای ترانزیت یا همان ویزای فرودگاهی باید بگیرید که با اقامت‌های کوتاه مدت ارائه می‌شوند.

افزون بر موارد بالا، انواع ویزای برزیل براساس تعداد ورود و خروج هم دسته‌بندی می‌شود که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم:

 1. ویزای یک بار ورود برزیل: ویزای یک بار ورود با نام ویزای سینگل برزیل هم مشهور است و شما می‌توانید فقط یک بار با آن به کشور وارد و از آن خارج شوید. بنابراین این ویزا برای کسانی که نیاز به رفت و آمد بیشتر دارند توصیه نمی‌شود و معمولا برای مسافرانی صادر می‌شود که اهداف توریستی و گردشگری از سفر دارند. پس اگر شما نیز صرفا برای گشت و گذار و بازدید از جاهای دیدنی به برزیل می‌روید، ویزای سینگل برایتان مناسب خواهد بود.
 2. ویزای چند بار ورود برزیل: ویزای چند بار ورود که با نام ویزای مولتی برزیل هم شناخته می‌شود، به شما مجوز ورود و خروج به این کشور را بیشتر از 1 مرتبه می‌دهد. پس اگر اهداف تجاری، کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی و غیره دارید، ممکن است 1 بار رفت و آمد برایتان کافی نباشد. در این زمان می‌توانید برای گرفتن ویزاهای مولتی اقدام کنید. (معمولا مدت اقامت مجاز این ویزاها هم از ویزاهای سینگل بیشتر هستند.)

ویزای توریستی برزیل برای ایرانیان

نحوه اخذ ویزای برزیل


پس از انتخاب ویزای مناسب خود، نوبت به آشنایی با مراحل ویزای برزیل می‌رسد:

 1. دانلود فرم ویزای برزیل
 2. تکمیل این فرم با اطلاعات صحیح
 3. پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
 4. امضا توسط فرد متقاضی
 5. جمع‌آوری مدارک گفته شده در فرم (در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.)
 6. در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24

مدت زمان صدور ویزای گردشگری برزیل برای ایرانیان: حداکثر تا 15 روز کاری

شرایط جدید ویزای برزیل برای ایرانیان


در اوج پاندمی کرونا تمامی کشورها قوانین و ظوابط سختگیرانه‌ای وضع کردند و برزیل هم از آن مستثنی نبود. شما برای ورود به این کشور علاوه‌بر تست منفی کرونا تا 72 ساعت قبل، باید فرم‌های سلامت آنلاین، قرنطینه‌های کوتاه مدت و... را طی می‌کردید. در صورتی که امروزه (زمستان 1401) این محدودیت‌ها تا حد بسیاری برداشته شده‌اند و الزامی به انجام آن‌ها نیست. با این حال از آنجایی که قوانین ورود به هر کشور در طول سال ممکن است تغییر کند، توصیه می‌کنیم برای باخبرشدن از وضعیت دقیق‌تر قبل از سفر با ایرلاین مربوطه خود در تماس باشید. برای آگاهی از مدارک ویزا مانند کارت واکسن هم می‌توانید راهنمایی‌های به‌روز را از تیم قاصدک 24 دریافت کنید.

موضوع دیگری که باید توجه داشته باشید، ارائه رسید واکسن تب زرد است که معمولا برای ورود به برزیل و اغلب کشورهای آفریقایی ضروری تلقی می‌شود. پس توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از هرگونه بیماری‌های احتمالی، حداقل 1 ماه قبل از سفر اقدامات لازم را برای زدن این واکسن به عمل آورید.

شرایط رفتن به برزیل

مراحل اخذ ویزای برزیل در قاصدک 24


قاصدک 24 به شما کمک می‌کند ویزای خود را به آسان‌ترین روش بگیرید و دیگر نگران هماهنگی‌های دشوار، مراحل زمان‌بر و پیچیده نباشید. برای این کار کافی است با کارشناسان قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید و از خدمات ویزای برزیل،
ويزای بشر دوستانه برزيل، ویزای توریستی، اطلاع از قیمت، نحوه تمدید، ثبت درخواست و غیره بهره‌مند شوید. البته امکانات قاصدک 24 فقط به این خدمات محدود نخواهند شد؛ بلکه امکان خرید تور مسافرتی خارجی و داخلی، انواع بلیط سفر، رزرو هتل و بیمه هم در این مجموعه وجود دارد.

ویزای برزیل تضمینی

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای برزیل

برای دریافت این ویزا باید مدارک را به همراه فرم درخواست آماده کنید. سپس آن‌ها را برای قاصدک 24 بفرستید و تمامی روند ثبت تقاضا و صدور ویزا را به کارشناسان این تیم محول کنید. برای اطلاع دقیق از جزئیات مراحل و مدارک ویزای برزیل هم توصیه می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.
مدت زمان مجازی که می‌توانید با ویزای توریستی در برزیل اقامت داشته باشید 30 روز است. این ویزا به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود از سفارت این کشور صادر می‌شود.
صدور این ویزا حداکثر 15 روز کاری زمان می‌برد.
خیر، نیازی به انگشت نگاری، عکس برداری یا مصاحبه نیست. (در برخی شرایط امکان دارد سفارت برزیل درخواست مصاحبه دهد که از طریق کارشناسان قاصدک 24 به فرد متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد.)
بله، نیاز به ترجمه مدارک به زبان انگلیسی است.
بله، این امکان وجود دارد. برای تمدید ویزای تفریحی برزیل و اطلاع دقیق از شرایط آن با تیم قاصدک 24 تماس بگیرید. توجه داشته باشید برخی موارد مانند بیماری و قراردادهای دو کشور، جنگ و غیره می‌توانند بر این موضوع تاثیرگذار باشند.
در اوج پاندمی کرونا تمامی کشورها قوانین و شرایط سختگیرانه‌ای وضع کردند که برزیل هم از آن مستثنی نبود. برای ورود به این کشور علاوه‌بر تست منفی کرونا، می‌بایست فرم‌های سلامت آنلاین، قرنطینه‌های کوتاه مدت و... را طی می‌کردید. البته امروزه در زمستان 1401 این محدودیت‌ها کاهش یافته‌اند و نیازی به این امور نیست. با این حال از آنجایی که شرایط در طول سال تغییر می‌کند، توصیه می‌کنیم برای باخبرشدن از وضعیت دقیق‌تر قبل از سفر با ایرلاین مربوطه خود در تماس باشید. برای آگاهی از مدارک ویزا مانند کارت واکسن هم می‌توانید راهنمایی‌های به‌روز را از تیم قاصدک 24 دریافت کنید.
بله، رسید این واکسن هم الزامی است.
خیر، ویزای توریستی این کشور برای ایرانی‌ها به صورت لیبل بر پاسپورت درج خواهد شد.