ویزای توریستی ازبکستان

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
بنر تور
قاصدک 24

اگر می‌خواهید به ازبکستان بروید و در شهرهای تاریخی و باستانی آن مانند سمرقند و بخارا گشت و گذار کنید، باید ویزا بگیرید. ویزاهای ازبکستان در انواع مختلفی صادر می‌شوند و هر کدام دارای شرایط متفاوتی هستند. بنابراین برای آشنایی با نحوه اخذ ویزا در ایران و هزینه ویزای ازبکستان، قاصدک24 را در ادامه این مطلب همراهی کنید.ویزا برای سفر به ازبکستان


مدارک لازم برای گرفتن ویزای 
ازبکستان


همانطور که گفتیم اخذ ویزای ازبکستان نیازمند جمع آوری مدارک و تکمیل فرم تقاضا است. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، سفارت ازبکستان مدارک زیادی برای صدور ویزا نمی‌خواهد و روند آسانی دارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ازبکستان


مدارک ضروری برای گرفتن ویزای توریستی ازبکستان شامل موارد زیر است:

 • مشخصات فردی و کارت شناسایی
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • عکس 6*4

در زیر نمونه ویزای ازبکستان را مشاهده می‌کنید:

نمونه ویزای ازبکستان


لیست قیمت ویزای 
ازبکستان در ایران


همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، ویزای ازبکستان در انواع مختلفی همچون ویزای کاری، تجاری، توریستی و... صادر می‌شود. شرایط و مدت زمان اقامت آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت بوده و همواره در حال تغییر است. بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت ویزای ازبکستان برای ایرانیان و نرخ ویزای ازبکستان با تیم قاصدک24 (75269-021) تماس بگیرید.

هزینه ویزای توریستی ازبکستان


در جدول زیر هزینه ویزای توریستی ازبکستان 1401 درج شده است:

قیمت ویزای ازبکستان 2023 دلار
هزینه ویزای توریستی ازبکستان 1 ماهه 100

 

انواع ویزای ازبکستان


همانطور که گفتیم ویزای ازبکستان انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن‌ها برای اهداف جداگانه‌ای صادر می‌شوند. به عنوان مثال اگر قصد تفریح و گردش دارید، باید ویزای توریستی بگیرید. در مقابل اگر برای کار به ازبکستان می‌روید، نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود. در زیر با این موارد بیشتر آشنا می‌شویم:

 • ویزای توریستی ازبکستان: ویزای توریستی همان ویزای سفر به ازبکستان است و با اهداف گردشگری صادر می‌شود. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید به این کشور مسافرت کنید و هدف دیگری جز بازدید و گشت و گذار ندارید، باید ویزا توریستی بگیرید. با این ویزا به مدت 1 ماه مجوز اقامت در ازبکستان را خواهید داشت و پس از گذشت این زمان باید از کشور خارج شوید. ویزاهای توریستی ازبکستان هم معمولا به صورت یک بار ورود صادر می‌شوند. در ادامه با شرایط ویزای توریستی ازبکستان و قیمت آن بیشتر آشنا می‌شویم.
 • ویزای تجاری ازبکستان: اگر هدفتان از سفر تجارت، کسب و کار و سرمایه‌گذاری است، باید ویزای تجاری ازبکستان را تهیه کنید.
 • ویزای کاری ازبکستان: با ویزای کاری ازبکستان مجوز کار و اشتغال در این کشور را خواهید داشت. برای صدور این ویزا یکی از اصلی‌ترین شرایط، داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرما است.
 • ویزای ترانزیت ازبکستان: ویزای ترانزیت با عنوان ویزای فرودگاهی ازبکستان هم شهرت دارد و در فرودگاه صادر می‌شود. با این ویزا مجوز عبور از ازبکستان و سفر با پرواز بعدی به مقصد اصلی خود را خواهید داشت. معمولا مدت زمان اعتبار ویزا ترانزیت ازبکستان بسیار محدود است و شما نمی‌توانید از فرودگاه خارج شوید.
 • ویزای تحصیلی ازبکستان: این ویزا با هدف تحصیل در ازبکستان و گذراندن دوره‌های تحصیلی صادر می‌شود. ویزای تحصیلی با عنوان ویزای دانشجویی ازبکستان نیز مشهور است و به شما مجوز شرکت در دانشگاه‌ها، موسسه‌ها و سایر مراکز مشابه را می‌دهد.

ویزاهای دیگری نیز همچون ویزای انلاین ازبکستان، ویزا ازبکستان فوری و ویزای یکساله ازبکستان وجود دارند که در فقط در شرایط خاصی تایید می‌شوند. برای اطلاع دقیق‌تر از وضعیت آن با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید.

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های انواع ویزا براساس تعداد ورود و خروج به کشور است که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. ویزای یک بار ورود ازبکستان: ویزای یک بار ورود ازبکستان همان ویزای سینگل است و به شما مجوز یک بار ورود به کشور را می‌دهد. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید بیشتر از یک بار به ازبکستان وارد و از آن خارج شوید، این ویزا برایتان مناسب نخواهد بود. معمولا ویزاهای یک بار ورود برای اهداف توریستی صادر می‌شود و فرد نیازی به ورود مجدد ندارد.
 2. ویزای چند بار ورود ازبکستان: ویزای چند بار ورود ازبکستان همان ویزای مولتی شناخته می‌شود و به شما مجوز ورود و خروج بیشتر از یک مرتبه را می‌دهد. معمولا ویزاهای مولتی برای تاجران، سرمایه‌گذاران و مسافران با اهداف کاری و تحصیلی صادر می‌شود.

نحوه اخذ ویزای ازبکستان


اگر قصد گرفتن ویزا و سفر به ازبکستان را دارید، باید مراحلی را طی کنید که در این بخش به آن می‌پردازیم. با طی این مراحل دریافت ویزای ازبکستان میسر خواهد بود و پس از انجام امور اداری ویزا برایتان فرستاده می‌شود.

مراحل:

 1. دریافت آنلاین فرم درخواست ویزای ازبکستان در ایران
 2. تکمیل فرم موردنظر با اطلاعات صحیح
 3. پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
 4. امضا توسط متقاضی ویزا
 5. جمع‌آوری مدارک گفته شده در فرم (در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.)
 6. در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24

مدت زمان صدور ویزای توریستی ازبکستان برای ایرانیان: 7 روز کاری

ویزای کشور ازبکستان

شرایط جدید ویزای ازبکستان برای ایرانیان


شرایط اخذ ویزای ازبکستان در ایران تفاوتی با زمان گذشته ندارد و نیاز به مدارک زیادی نیست. فقط باید پاسپورت، عکس و مشخصات فردی خود را به قاصدک24 ارسال کنید و ویزای توریستی ازبکستان را پس از طی مراحل اداری دریافت نمایید.

مراحل اخذ ویزای ازبکستان در قاصدک 24


اگر به دنبال دریافت ویزای ازبکستان در کمترین زمان هستید و می‌خواهید بدون هیچ دردسری پاسپورت خود را با لیبل ویزا تحویل بگیرید، از قاصدک24 استفاده کنید. با کارشناسان فنی قاصدک24 راهنمایی‌های لازم را پیرامون شرایط اخذ ویزای توریستی ازبکستان دریافت خواهید کرد و تمامی روند صدور ویزا را به آن‌ها خواهید سپرد‌. پس برای گرفتن ویزای توریستی ازبکستان، شرایط ویزای ازبکستان در ایران و اطلاع از قیمت ویزای ازبکستان 2023 با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید. 
همچنین امکان تهیه سایر خدمات سفر به صورت اینترنتی و تلفنی همچون بلیط هواپیما، بلیط اتوبوس، بلیط قطار، تور مسافرتی، بیمه سفر و رزرو هتل در قاصدک24 وجود دارد.

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای ازبکستان

برای اخذ ویزای ازبکستان در ایران تنها کافی است مدارک خود را به همراه فرم تقاضای ویزا به قاصدک 24 ارسال کنید و پاسپورت را با لیبل ویزا تحویل بگیرید.
خیر. ویزای سفر به ازبکستان برای ایرانیان نیاز به مراجعه حضوری به سفارت برای انگشت نگاری یا مصاحبه ندارد.
نرخ ویزای ازبکستان با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج متفاوت ارائه می‌شود. در این مطلب به هزینه ویزای توریستی ازبکستان پرداخته‌ایم.
ویزای توریستی ازبکستان به صورت 1 ماهه 1 بار ورود صادر می‌شود.
دریافت ویزای ازبکستان 7 روز کاری زمان می‌برد.
خیر. ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانی ها وجود ندارد و ویزا به صورت لیبل بر پاسپورت متقاضی درج می‌شود.
خیر. امکان تمدید ویزای توریستی ازبکستان میسر نیست و شما باید پس از اتمام زمان مجاز اقامت از کشور خارج شده و مجددا برای گرفتن ویزای ازبکستان درخواست دهید. البته توجه داشته باشید در برخی موارد استثنایی مانند بیماری و جنگ ممکن است امکان تمدید ویزای توریستی ازبکستان وجود داشته باشد.