لوازم شخصی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 لوازم شخصی
قاصدک 24

وقتی از لوازم شخصی صحبت می کنیم منظورمان به وسایلی است که تنها به شخص شما تعلق دارد و به منظور حفظ بهداشت و سلامت خود نباید آنها را به صورت اشتراکی با دیگران استفاده کنید. این لوازم که شامل مسواک و خمیردندان، شانه، حوله، لوازم آرایشی و بهداشتی و ظروف سفری شما می شوند بهتر است جایی در کوله قرار بگیرند که دسترسی به آنها ساده باشد.

همچنین برای اینکه مسواک و حوله شما آلوده نشود بهتر است آنها را جدا از سایر وسایل و در کیسه های پلاستیکی تمیز حمل کنید یا هر یک را در ظروف مخصوص به خود قرار دهید. البته توجه داشته باشید زمانی که حوله یا مسواک شما مرطوب است نباید آنها را در یک کیسه سر بسته قرار دهید. چرا که این کار خود شرایط مناسبی را برای رشد باکتری ها و میکروب ها فراهم می کند بنابراین بهتر است قبل از آن، خوب آنها را خشک کنید.

در سفر از چه نوع ظروفی استفاده کنیم؟


همانطور که گفتیم ظروف نیز جزو لوازم شخصی طبقه بندی میشوند که بهتر است در سایز کوچک بوده و قابل حمل باشند. همچنین توصیه می کنیم در سفر از ظروف فلزی استفاده نمایید و تا جای ممکن از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف دوری کنید. برای تهیه ظروف سفری نظیر قاشق و چنگال تاشو تنها کافی است تا سری به فروشگاه های عرضه لوازم کمپ و کوهنوردی بزنید و یا از کوچکترین سایز لوازم موجود در منزل خود استفاده نمایید.

لوازم آرایشی و بهداشتی


لوازم آرایشی و بهداشتی شما به ویژه آنها که به طور مستقیم با پوستتان در تماس هستند نیز جزو لوازم شخصی شما به شمار میآیند. پس به هیچ عنوان رژ لب یا کرم مرطوب کننده کاسه ای خود را با همسفرانتان شریک نشوید و بهداشت را در این موارد رعایت کنید. در نهایت نیز به این موضوع توجه داشته باشید که برای حمل لوازم آرایشی و بهداشتی در سفر به ویژه پس از خرید بلیط هواپیما باید از قوانین خاصی پیروی کنید و به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل، تنها از سایز سفری این محصولات بهره بگیرید.

در پایان یادآور می شویم که برای سفرهای یکی دو روزه و کوتاه مدت، بهتر است بار خود را بیش از اندازه سنگین نکنید و تنها ضروری ترین لوازم شخصیتان را با خود به همراه ببرید.