قیمت بلیط هواپیما

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24


گردشگری با جابجایی و مسافرت از مبدا و محل زندگی دایمی افراد به نقاط دور و نزدیک تحقق پيدا می کند. سيستم حمل و نقل هوایی یکی از عمده ترين عناصر تشکيل دهنده صنعت گردشگری است به گونه ای که توسعه و گسترش صنعت توريسم وابسته به توسعه امکانات حمل و نقل و از جمله آن حمل و نقل هوایی است. امروزه سفر هوایی و به خصوص سفر با هواپیما بخش قابل توجهی از هزينه های گردشگران را به خود اختصاص می دهد و آنها برای آنکه بتوانند مدیریت خوبی بر هزینه های خود داشته باشند در جستجوی قیمت بلیط هواپیما از منابع مختلف هستند.

نرخ بلیط هواپیما را شرایط و عوامل گوناگونی که برخی از آنها ثابت و برخی دیگر دائما در حال تغییر اند، تعیین می کنند. آگاهی از شرایط و عواملی که بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می گذارد باعث می شود تا بتوانیم در شرایط مورد نظر به بلیط ارزان هواپیما دست پیدا کنیم و سفر خود را آغاز نماییم.


عوامل تاثیر گذار بر نرخ بلیط هواپیما


عوامل تاثیر گذار بر روی نرخ بلیط هواپیما بسیار متنوع و دارای موارد جزئی است که اگر بخواهیم به آن بپردازیم چند مقاله و کتاب لازم است و موضوعات مختلفی را در برمی گیرد. از مهمانداری هواپیما تا نحوه سیاست گذاری شرکت های هواپیمایی همه در این امر دخیل هستند اما می توان برخی از این عوامل جزئی را با هم تجمیع و در یک قالب کلی و استاندارد ارائه داد.

همچنین از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که بلیط های مربوط به هیچ کدام از وسایل حمل و نقل عمومی دیگر مانند قطار، اتوبوس و .. ، تنوعی که در نرخ بلیط هواپیما وجود دارد را ندارند. یعنی در شرایط یکسان می توان انواع مختلفی از قیمت های بلیط هواپیما را مشاهده نمود که نشان از رقابت چارتر کننده ها و شرکت های هواپیمایی دارد. در ادامه با نگاهی به مهمترین عواملی که بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می گذارند بیشتر به این موضوع می پردازیم.

نوع بلیط چارتر یا سیستمی بودن: بلیط های هواپیما بطور کلی به دو نوع چارتر و سیستمی تقسیم می شوند. هر کدام از این انواع، نحوه قیمت گذاری مخصوص به خود را دارد. قیمت بلیط های سیستمی معمولا ثابت یا دارای نوسانات کمتری نسبت به بلیط چارتر است اما بلیط های چارتر در طول مدت زمان تغییر می کند. این زمان هم به صورت کلی و مثلا در طول یکسال اتفاق می افتد و هم از زمان عرضه بلیط تا زمان حرکت هواپیما انجام می شود. قیمت بلیط هواپیما در مورد بلیط های چارتری در زمان های مختلف از یکسال مختلف و متفاوت است. آنچه که بر روی این تغییر تاثیر می گذارد به زمان های کم سفر یا پر سفر در طول سال برمی گردد.

اگر زمان پرواز هواپیما منطبق بر برخی از تعطیلات و مناسبت های خاص مثل عید نوروز، تابستان و ... باشد که قرار است پرواز زیادی در آن زمان صورت پذیرد، چارتر کننده با قیمت بالاتری بلیط خود را ارائه می دهد. ولی بالعکس اگر این زمان جزء زمان های کم سفر محسوب شود چارتر کننده آن را با قیمت پایین تری ارائه می دهد تا بتواند صندلی های هواپیما را پر نماید. این تغییر نرخ بلیط هواپیما پس از ارائه اولیه آن تا لحظه پرواز هم ادامه دارد. هر چه به زمان پرواز نزدیک می شویم قیمت بلیط هواپیما با توجه به میزان درخواست سفر و تهیه بلیط تغییر می کند و ممکن است بالاتر یا پایین تر رود. اصلاح بلیط لحظه آخری هم دقیقا به این موضوع اشاره دارد که قیمت بلیط هواپیما در لحظات نزدیک به پرواز چه نرخی دارد.

نکته دیگری که در این موضوع باید یه آن توجه داشت آن است که با توجه به اینکه چارتر کننده های متعددی در کشور در حال فعالیت هستند همین تغییر قیمت هم برای همه آنها یکسان نیست و هر چارتر کننده با توجه به سیاست های خود و رقابت با سایرین قیمت بیشتر یا کمتری را ارائه می دهد. بر اساس آنچه گفته شد دقیقا نمی شود گفت که یک بلیط در چه زمانی چه نرخی دارد اما با کمی تجربه و رصد زمان های مختلف می توان حدس های نسبتا درستی در مورد قیمت آن زد.

قیمت بلیط هواپیما
نرخ بلیط هواپیما در مورد بلیط های سیستمی اندکی متفاوت تر است. بلیط های سیستمی توسط شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) ارائه و مستقیما توسط خود آنها به فروش می رسند. هرچند قیمت بلیط های سیستمی بدون تغییر یا دارای تغییرات کمتری نسبت به بلیط های چارتر است اما دقیقا نمی شود تعیین نمود که در هر لحظه کدام نوع بلیط ارزانتر است.

همچنین باید توجه داشت که در برخی مسیرها فقط یک نوع از بلیط موجود است و اساسا امکان انتخاب از بین دونوع بلیط وجود ندارد. بلیط های سیستمی برای مقطع سنی کودک (2 تا 12 سال)، قیمت متفاوتی دارد و در واقع قیمت بلیط هواپیما برای آن گروه سنی متفاوت است. همچنین بلیط های سیستمی قابلیت لغو و استرداد مبلغ سریعتر داشته و دارای نرخ جریمه کمتری هستند. در شرایطی که قیمت بلیط هواپیما و همچنین سایر شرایط پروازی در مورد بلیط های چارتری و سیستمی یکی است توصیه می شود بلیط سیستمی تهیه نمایید که از قابلیت های انصراف و نرخ کودک نیز بهره مند شوید.

نوع کلاس پروازی: هر هواپیما به چند گروه از صندلی های مسافرین تقسیم می شود که به آن کلاس پروازی گفته می شود. کلاس پروازی نشان دهنده خدمات و امکاناتی است که در آن کلاس برای مسافرین فراهم است. کلاس پروازی درجه یک یا First class دارای امکانات بیشتری نسب به کلاس پروازی درجه تجاری یا Business Class است. همچنین کلاس پروازی درجه تجاری یا Business Class هم از امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به کلاس معمولی یا اکونومی یا Economy Class برخوردار است. این امکانات و قابلیت ها در هر کلاس پروازی از قبل مشخص و دارای استانداردهایی هستند و بنا بر هر کلاس پروازی، نرخ بلیط هواپیما هم متغیر است.

هنگام خرید بلیط هواپیما باید به کلاس پروازی آن توجه داشت چراکه ممکن است در همان هواپیما کلاس پروازی ارزانتری پیدا شود. اکثریت مسافرین از کلاس پروازی معمولی یا اکونومی استفاده می کنند که قیمت بلیط هواپیمای آن ارزانتر است ولی با اینحال تصمیم گیرنده نهایی خود مسافر است که توان اقتصادی اش به چه میزان است و قصدش از سفر، رفاه بیشتر است یا صرفه جویی اقتصادی.

شرکت هواپیمایی و نوع هواپیما: پس از تصویب «آزاد سازی نرخ بلیط هواپیما» ، شرکت های هواپیمایی با توجه به دو عامل کیفیت و زمان و همچنین نوع هواپیماهایی که در اختیار دارند تعرفه های مختلفی برای قیمت بلیط هواپیما دارند. البته این تعرفه ها بگونه ای است که باید ضوابط و دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشور را رعایت نماید و مجاز به ارائه هر قیمتی نیستند. شرکت های هواپیمایی در رقابت با یکدیگر در تلاشند ضمن افزایش کیفیت مسافرت هوایی و کاهش نرخ بلیط هواپیما مسافران بیشتری به خود جذب نمایند.

نکته قابل توجه در خصوص قیمت بلیط چارتر این است که تعرفه این نوع بلیط ها توسط شرکتهای چارتر کننده آن تعیین می شود و ایرلاینها هیچگونه اختیاری در تعیین قیمت بلیط چارتر ندارند. همین امر نیز سبب شده است تا قیمت بلیط چارتر هواپیما در مقایسه با بلیط های سیستمی دچار نوسانات متعددی گردد و دارای نرخهای مختلفی در یک مسیر خاص باشد.


لیست قیمت بلیط هواپیما داخلی


قیمت بلیط هواپیما داخلی تحت تاثیر عوامل گوناگونی همچون نوع کلاس پروازی، شرکت هواپیمایی ارائه دهنده بلیط و... می باشد. از این رو به طور معمول با تغییر هر یک از مشخصه های بلیط، قیمت بلیط هواپیما نیز تغییر می کند. به عبارت دیگر قیمت بلیط هواپیما داخلی در کلاس اکونومی با قیمت بلیط هواپیما بیزینس کلاس در همان هواپیما و خط پروازی یکسان نیست. برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیما داخلی میتوانید به کانال تلگرام قاصدک 24 مراجعه نمایید.
بهترین قیمت بلیط هواپیما در قاصدک 24


با رشد اینترنت در روزگار مدرن امروزی و اهمیت روز افزون عامل زمان، کانون توجه مسافران برای خرید بلیط هواپیما از آژانس های مسافرتی به وب سایت های شرکت های هواپیمایی معطوف شده است. هنگام خرید بلیط هواپیما چند عامل نقش اصلی را بر تصمیمات خریدار دارند که از جمله آنها قیمت بلیط هواپیما است. در سایت قاصدک 24 مجموعه کاملی از بلیط های عمومی در دسترس قرار دارد که شامل چارتر و سیستمی با انواع کلاسهای پروازی، شرکت های هواپیمایی، هواپیماها و ... است. با این تنوع و مجموعه کامل از بلیط ها شما می توانید مطمئن باشید که بلیطی از دید شما پنهان نمی ماند و تمام قیمت های بلیط هواپیما در دستان شماست!

عامل دیگر در تمایل مسافران به خرید بلیط هواپیما اعتماد به سایت فروشنده است. این موضوع هم در سایت قاصدک 24 پیش بینی شده است و با دریافت و درج انواع گواهینامه ها، نماد الکترونیکی و .... به شما تضمین اعتماد کامل برای خرید و همچنین صحت قیمت بلیط هواپیماهای موجود در سایت را می دهد. تلاش شده است قیمت بلیط ها بر اساس آخرین قیمت ارائه شده توسط چارتر کننده ها یا شرکت های هواپیمایی باشد. این موضوع باعث می شود ریسک خرید به میزان بسیار پایینی باشد و هر ساعت بسیاری از افرادی که قصد سفر دارند بلیط هواپیمای خود را از طریق این سایت تهیه نمایند.

عامل سوم کیفیت خدمات سایت است. خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24 بسیار ساده و در عین حال لذت بخش است. قیمت هریک از بلیط های هواپیما به وضوح مشخص است که می توانید آنها را با هم مقایسه کنید و بلیط با قیمت مناسب تری پیدا کنید. فیلترهای سایت که قیمت ها را بصورت از کمتر تا بیشتر مرتب می نماید و همچنین ابزاری برای مشخص کردن بازه قیمت بلیط هواپیما در اختیار شماست تا به سرعت بلیط مورد نظر خود را پیدا نمایید. نکته قابل توجه دیگر در قاصدک 24 آن است که برای خرید از این سایت نیاز به ثبت نام ندارید اما در عین حال یک پنل مخصوص به شما را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید بلیط هایی که قبلا خریده اید را ببینید و در هر زمان نسبت به دریافت آنها اقدام نمایید.

لیست قیمت بلیط هواپیما
عامل نهایی در استقبال از خرید اینترنتی بلیط هواپیما کیفیت خدمات پشتیبانی است که براحتی هم قابل ارزیابی است. با توجه به اهمیت فراوان این موضوع، قاصدک 24 آن را در تمام 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته پیش بینی نموده است. در هر زمان از اقدام برای خرید بلیط هواپیما تا زمانی که قصد احتمالی لغو بلیط هواپیما خود و استرداد قیمت بلیط هواپیما را داشتید به راحتی می توانید با کارشناسان قاصدک 24 درمیان بگذارید تا پاسخ و راهنمایی لازم را گرفته و با آسودگی به خرید بلیط هواپیمای مورد نظر خود اقدام نمایید.


سوالات متداول در مورد قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما چارتر دارای دو تعرفه است که این نرخ برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد، کمتر بوده و برای کودکان بالاتر از 2 سال نیز با بزرگسالان برابر است. بلیط های سیستمی نیز دارای 3 نرخ هستند که قیمت بلیط در آنها برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است/div>
قیمت بلیط هواپیما تحت تاثیر عوامل متعددی بوده و نوع بلیط، نوع ایرلاین، کلاس پروازی، زمان سفر و حتی سن مسافر در تعیین نرخ آن موثرند.
به طور معمول قیمت بلیط هواپیما در اواسط هفته و روزهایی از سال که در آن سفر کمتر است ارزانتر می باشد. با همه اینها این قیمت می تواند به عوامل متعددی وابسته بوده و تنها زمان سفر، در آن اثرگذار نیست.
برای این کار تنها کافی است پس از جستجوی مسیر مورد نظر خود، فهرست نتایج را بر اساس کمترین قیمت بلیط مرتب کنید و یا از بازه قیمت کمک بگیرید و لیست خود را به بلیط هایی که با بودجه سفر شما همخوانی دارند، محدود نمایید. همچنین با استفاده از فیلتر نوع بلیط و انتخاب بلیط اکونومی می توانید به بلیط های ارزانتری دست پیدا نمایید.
قیمت بلیط هواپیما سیستمی به طور معمول ثابت است و توسط ایرلاین مربوطه تعیین می شود. در حالی که قیمت بلیط چارتر را چارترکننده آن تعیین می کند و این بلیط معمولاً هر اندازه که به زمان سفر نزدیکتر می شویم، ارزانتر می شود.