فلاسک شخصی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 فلاسک شخصی
قاصدک 24

تمایل ما ایرانی ها برای نوشیدن چای و انواع نوشیدنی های گرم در هر مکان و زمان موجب شده است تا تور لیدرها به ما توصیه کنند که در سفر، فلاسک شخصی خود را به همراه داشته باشیم. البته این فلاسک نباید به قدری بزرگ باشد که حمل و نقل آن دشوار گردد از این رو منظور از فلاسک شخصی یک فلاسک مسافرتی و سایز کوچک است.

انواع فلاسک موجود در بازار از نظر جنس بدنه


همانطور که می دانید فلاسک ها ظرفیت های گوناگونی دارند که بهتر است از نوع کوچک آنها در مسافرت بهره بگیرید. با این حال این محصولات علاوه بر گنجایش از نظر ساختار بدنه نیز با هم متفاوتند. به طور مثال بدنه برخی از فلاسک ها از فلز ساخته شده و برخی دیگر به فلاسک های شیشه ای معروفند. این نوع از فلاسک ها دو جداره هستند و بین لایه شیشه ای و فلزی آنها خلا وجود دارد. همین ویژگی نیز سبب می شود تا فلاسک، دمای آب را برای مدت زمان طولانی تری ثابت نگه دارد. جالب است بدانید مدت زمان گرم نگه داشتن آب داغ در این نوع از فلاسک ها نسبت به فلاسک های فلزی موجب شده است که این محصولات در میان مسافران محبوبتر باشد. اما فلاسک های شیشه ای معایبی نیز دارند و آن هم این است که نگهداری از آنها دشوار است. چرا که لایه شیشه ای آنها ممکن است با هر ضربه ای بشکند و عملاً فلاسک غیر قابل استفاده شود.

انواع فلاسک مناسب سفر

موارد استفاده از فلاسک شخصی در سفر


اگر به طبیعت گردی رفته اید یا یک سفر کویری را پیش رو دارید بدیهی است که نمی توانید در هر لحظه انتظار داشته باشید تا با چای یا یک لیوان نوشیدنی گرم از شما پذیرایی شود. پس بهتر است در این زمینه خودکفا شوید و از فلاسک شخصی خود استفاده کنید. همچنین اگر با نوزاد خود سفر می کنید باید بدانید که به همراه داشتن یک فلاسک شخصی در هر شرایطی به شما برای درست کردن شیر خشک کمک خواهد کرد در صورتی که اگر فلاسک خود را به همراه نبرید ممکن است در این خصوص با مشکل مواجه شوید.

موارد استفاده از فلاسک شخصی در سفر

در چه سفرهایی نباید فلاسک شخصی خود را به همراه ببریم؟


همانطور که می دانید در سفرهای هوایی قانون ممنوعیت حمل مایعات وجود دارد. از این رو بهتر است از قرار دادن فلاسک شخصی خود در چمدانتان بعد از خرید بلیط هواپیما جداً خودداری کنید. در سایر سفرها اگر فلاسک خود را به گونه ای حمل کنید که احتمال نشتی آن وجود نداشته باشد محدودیتی برای شما از این بابت وجود نخواهد داشت.