شرکت هواپیمایی کیش ایر (Kish Air)

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
امتیاز دهید:
4483 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 هواپیمایی کیش ایر | خرید بلیط هواپیما کیش ایر
قاصدک 24

شرکت هواپیمایی کیش، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1370، با هدف توسعه فعالیت های جزیره گردشگری کیش و ارتباط با مراکز استانها و کشورهای حاشیه خلیج فارس تاسیس شد. این شرکت متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است و به عنوان یکی از شرکت های تابعه این سازمان و در قالب یک شرکت سهامی خاص فعالیت می کند.

لوگوی هواپیمایی کیش

بلیط هواپیما کیش ایر


کیش ایر فعالیت خود را از خرداد ماه سال 1371، با دو فروند هواپیمای اجاره ای شروع کرد و پس از مدتی در اواخر سال 1372 با تغییر مدیریت، به سازندگی و گسترش ناوگان خود پرداخت، به این ترتیب بلیط هواپیما کیش ایر در اغلب مسیرهای داخلی و بین المللی در دسترس مسافران سفرهای هوایی قرار گرفت. جالب است بدانید این بلیط هواپیما علاوه بر اینکه قیمت مناسبی دارد، به راحتی نیز قابل تهیه است.
برای تهیه بلیط هواپیما کیش ایر و تور کیش می توانید به سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک24 مراجعه کنید.


هواپیمای کیش ایر


شرکت هواپیمایی کیش، به طور کلی دارای 11فروند هواپیما فعال به شرح ذیل می باشد.
  • 7 فروند هواپیمای بوئینگ ام دی
  • 2 فروند هواپیمای فوکر 100
  • 2 فروند هواپیمای ایرباس ای 321

هواپیمای کیش ایر
لازم به ذکر است به موجب بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری، کیش ایر 2 فروند هواپیمای توپولف 154 خود را قبل از سال 1390، از ناوگان خارج و آنها را زمین گیر کرده است.


کلاس‌های پروازی ایرلاین کیش


شرکت هواپیمایی کیش، در دو کلاس پروازی بیزینس و اکونومی، آماده خدمت رسانی به مسافران خود است. این شرکت علاوه بر ارائه کلاس پروازی اکونومی در اغلب خطوط هوایی خود، در برخی از مسیرهای پروازی از جمله مسیر تهران – کیش – تهران و تهران – مشهد – تهران، کلاس پروازی تجاری را نیز به مسافران خود پیشنهاد می نماید.

پرسنل پرواز کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش، دارای مقاصد پرواز متفاوتی در سراسر دنیا به شرح زیر است:


پروازهای داخلی هواپیمایی کیش ایر


کیش، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز، بندرعباس، آبادان، یزد، کرمانشاه، عسلویه و ابوموسی

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی کیش ایر هستید، این لیست کمکتان می‌کند.پروازهای خارجی هواپیمایی کیش ایرمسیرهای پروازی هواپیمایی کیش

کترینگ کیش ایر


کترینگ شرکت هواپیمایی کیش، ذائقه ایرانی، سنت غذایی و تکنولوژی روز دنیا را سر لوحه اصلی خود قرار داده است از این رو با پیروی از استانداردهای جهانی، سرویس های غذایی خود را تهیه و به مسافرین محترم ارائه می دهد.
این کترینگ با بیش از 20 سال سابقه خدمت در صنعت تهیه و توزیع غذا، یکی از بزرگترین کترینگ های هواپیمایی کشور است که قادر به تولید و ارائه 10 هزار سرویس غذایی در روز می باشد. کترینگ کیش ایر با در اختیار داشتن کادری مجرب از 100متخصص تغذیه، هم اکنون در دو مرکز تهران و کیش مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به مسافران خود می باشد.
از دیگر شاخصه های کترینگ کیش ایر، تضمین کیفیت، سلامت غذا و آسایش مسافران است، به این ترتیب تمامی پرسنل فعال در این بخش می کوشند تا علاوه بر عرضه مطلوب خدمات، کیفیت و تنوعی منحصر به فرد را در وعده های غذایی به مسافران خود ارائه دهند.

کترینگ هواپیمایی کیش

گواهینامه‌ها و عضویت در انجمن‌های بین المللی ایرلاین کیش


- انجمن بین المللی حمل نقل هوایی (یاتا) که در آوریل 1945، در کوبا تشکیل شد، یکی از مهمترین انجمن های هوایی دنیاست. در حال حاضر 230 شركت هواپيمايی از 140 كشور جهان را در عضويت یاتا هستند که کیش ایر نیز با کد عضویتی Y9-780 یکی از آنهاست.
شایان ذکر است شرکت های هواپیمایی عضو یاتا، قادر به انجام پروازهای برنامه ای بين المللی هستند و كشور متبوع شان عضو رسمی ايكائوست.
- گواهینامه AOC سازمان هواپیمایی کشوری، نیز یکی دیگر از گواهینامه های کیش ایر است که این شرکت را به انجام عملیات حمل و نقل بازرگانی مشخص مجاز می نماید. این گواهینامه از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، صادر گشته و نوع فعالیت شرکت هواپیمایی در آن ذکر شده است.
- علاوه بر اینها شرکت هواپیمایی کیش، اولین ایرلاین ایرانی است که موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ایمنی پرواز (IOSA) از یاتا شده است. IOSA در واقع همان، بازرسی ایمنی پرواز است که توسط IATA در حوزه های عملیات پرواز، عملیات کابین، عملیات دیسپچ، فنی و مهندسی، مدیریت و سازمان، حراست و عملیات بار ارائه می گردد.


حواشی کیش ایر 

خبرسازترین پرواز کیش ایر، پرواز شماره ۷۰۷ این شرکت بود. هواپیمای این پرواز که قرار بود در ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۷۴ از فرودگاه مهرآباد پرواز و در کیش به زمین بنشیند، در حین سفر ربوده شد و سرانجام در یک پایگاه نظامی در خاک اسرائیل فرود آمد.
هواپیماربا، مهماندار هواپیما، یک ایرانی 36 ساله به نام «رضا جباری» بود که در ظاهر هیچ هدف سیاسی از کار خود نداشت هرچند که بعدها به علت نبود رابطه دیپلماتیک میان ایران و اسرائیل، ماجرا رنگ سیاست به خود گرفت. در این حادثه هیچکس کشته یا مجروح نشد.
نکته آخر اینکه، مدیریت و پرسنل مجموعه کیش ایر، همواره در تلاش اند تا با افزایش ناوگان ملکی خود و خرید هواپیماهای پهن پیکر، گامی موثر در توسعه صنعت هوایی کشور بردارند و در راستای استانداردهای بین المللی به خدمت رسانی بپردازند که امید است هرچه زودتر به این مهم دست یابند.