هواپیمایی تفتان

قاصدک 24

شرکت هواپیمایی تفتان، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1381 و با هدف رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان، در منطقه آزاد چابهار آغاز به کار نمود. پروازهای این شرکت در ابتدا با دو فروند هواپیمای Fokker 50 صورت می گرفت اما پس از مدتی به علت پاره ای از مشکلات، همان پروازها نیز لغو شد و فعالیت شرکت به طور کل، متوقف گردید.
تفتان ایر در نهایت با حمایت یک سرمایه گذار جدید، پس از دوازده سال توقف، پرواز های خود را در دی ماه 1395، مجدداً از سر گرفت.

لوگوی شرکت هواپیمایی تفتان

بلیط هواپیما تفتان


بلیط هواپیما تفتان ایر، هم اکنون تنها در مسیر پروازی تهران- زاهدان و بالعکس در دسترس مسافران محترم است. برای تهیه بلیط هواپیما تفتان ایر، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمائید.

هواپیمای تفتان


شرکت هواپیمایی تفتان، هم اکنون سه فروند هواپیمای بوئینگ ام – دی هریک با ظرفیت 155 تا 172 مسافر و دو فروند هواپیمای فوکر 50 هریک با ظرفیت 50 مسافر را در ناوگان پروازی خود دارد که تنها دو فروند از آنها فعال می باشند.

ناوگان پروازی تفتان ایر

مسیرهای پرواز تفتان


پروازهای این شرکت هواپیمایی، هم اکنون تنها در مسیر پروازی تهران – زاهدان و بالعکس صورت می پذیرد و مقاصد پروازی شیراز، اهواز، کیش و مشهد مقدس از مبدا بندرعباس نیز در دستور کار آینده این ایرلاین قرار دارد.

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی تفتان هستید، این لیست کمکتان می‌کند.
سرویس دهی و خدمات ایرلاین تفتان


شرکت هواپیمایی تفتان، علاوه بر سرویس های معمول شرکت های هواپیمایی در ایران، نظیر خدمات کترینگ و ... بیمه مسافرتی و ترانسفر فرودگاهی را نیز در زمره خدمات خود قرار داده است.پرسنل پروازی شرکت تفتان


نکته قابل توجهی که در رابطه با مهمانداران تفتان ایر وجود دارد، این است که در راستای ترویج فرهنگ غنی منطقه سیستان و بلوچستان، پوشش سنتی جنوب کشور، به عنوان لباس خدمه و پرسنل پروازی این شرکت در نظر گرفته شده که از جانب برخی از مسئولان و عامه مردم نیز مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

خدمه پرواز تفتان ایر
دیگر نکته مهمی که می توانیم به ذکر آن در خصوص شرکت هواپیمایی تفتان بپردازیم، این است که این شرکت با وجود سابقه 15 ساله تاسیس خود، یکی از ایرلاین های نو پای ایرانی محسوب می شود چرا که این هواپیمایی از زمان راه اندازی، تحت عنوان هواپیمایی تابان مشغول به فعالیت بود و از زمان از سرگیری مجدد پروازها و اخذ مجوزهای لازم، با برند تجاری «تفتان ایر» مشغول به کار شده است. امید است در آینده ای نزدیک، شاهد موفقیت های روز افزون این شرکت هواپیمایی و صنعت هوایی کشور عزیزمان ایران باشیم.