شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airline)

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airline)
شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airline)

شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airline )

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایران، ایرلاین تابان است. این شرکت در سال 1384 پس از کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، توسط خلبان اصغر عبدالله پور و با مشارکت شرکت سهامی توس گستر و منطقه ویژه اقتصادی سرخس در شهر مشهد شروع به کار کرد و یک سال بعد، اولین پرواز رسمی خود را به انجام رساند.
بلیط هواپیما تابان


ناوگان هوایی:

تابان دارای 9 فروند هواپیما است که از این تعداد 5 فروند هواپیما MD-88 ، یک فروند هواپیما ایرباس A310-300 و باقی نیز یک فروند از هر یک ازهواپیماهای بوئینگ B77-400 ، B757-200 ، B146-RJ می باشد.در ادامه به بررسی برخی از هواپیماهای این ناوگان می پردازیم:

هواپیمای MD-88 :


ظرفیت مسافر


172 نفر


وزن خالص هواپیما


77,976 Ib معادل با 35,369 کیلوگرم


تعداد خدمه پرواز


دو خلبان و 5 F/A


حداکثر سرعت


925 کیلومتر بر ساعت


حداکثر ارتفاع


11,278 متر


هواپیمای بوئینگ B146-RJ :


ظرفیت مسافر


112 نفر


وزن خالص هواپیما


52,684 Ib معادل با 23،897 کیلوگرم


تعداد خدمه پرواز


دو خلبان و 3 F/A


حداکثر سرعت


801 کیلومتر بر ساعت


حداکثر ارتفاع


9,500 متر


هواپیمای ایرباس :A310-300


ظرفیت مسافر240 نفر

وزن خالص هواپیما
183,300 Ib معادل با 83,100 کیلوگرم

تعداد خدمه پروازدو خلبان و 6 F/A

حداکثر سرعت


901 کیلومتر بر ساعت


حداکثر ارتفاع12,500 متر

تابان به 21 مقصد داخلی و خارجی پرواز می کند که به شرح زیر می باشند:

مقصد های پروازی داخلی:

اهواز ( فرودگاه اهواز)، اصفهان ( فرودگاه بینالمللی شهید بهشتی اصفهان)، خرمآباد ( فرودگاه خرمآباد)، جزیره کیش ( فرودگاه بینالمللی کیش)، مشهد ( فرودگاه بینالمللی شهید هاشمینژاد مشهد)، رشت ( فرودگاه سردار جنگل رشت)، شیراز ( فرودگاه بینالمللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز( فرودگاه بینالمللی شهید مدنی تبریز)، تهران ( فرودگاه بینالمللی امام خمینی و فرودگاه بینالمللی مهرآباد)، یزد ( فرودگاه شهید صدوقی یزد) و زاهدان ( فرودگاه بینالمللی زاهدان).

مقصد های پروازی خارجی:

عراق ( بغداد - فرودگاه بینالمللی بغداد و نجف - فرودگاه بینالمللی نجف)، پاکستان ( لاهور - فرودگاه بینالمللی اقبال لاهوری و کراچی - فرودگاه بینالمللی جناح)، روسیه ( مسکو - فرودگاه بینالمللی دومودهدوو، سنت پیترزبورگ و آستاراخان)، ترکیه ( استانبول - فرودگاه بینالمللی آتاترک)، گرجستان ( تفلیس) و ارمنستان ( ایروان).

قوانین پرواز در ایرلاین تابان:

این شرکت هواپیمایی نیز همچون سایر شرکت های فعال در این عرصه از قوانین یاتا پیروی می کند بدین ترتیب که ورود اشیایی چون:

* انواع مواد آتش زا، منفجره و سريع الاشتعال.

* انواع كپسول و اسپری های شيميایی تحت فشار مانند گاز اشك آور، بيهوش كننده و ... .

* انواع مواد اسيديی و خورنده مانند اسيد، سركه و ... .

به تمامی هواپیماهای مسافربری این شرکت ممنوع می باشد. تابان همچنین مسئولیتی در پذیرفتن کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، زیور آلات و جواهرات، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی به عهده نمی گیرد.

هزینه اضافه بار همراه مسافر:

نرخ محاسبه اضافه بار در ایرلاین تابان به ازای هر کیلوگرم، 1/5% نرخ تمام بهای بلیط یکسره درجه عادی در همان مسیر مربوطه است.

خانم های باردار:

طبق قوانین شرکت هواپیمایی تابان پذیرش زنان باردار در پروازهای داخلی کوتاه مدت تا هفته ی 32 بارداری و تنها در صورت ارائه ی گواهی پزشك و تعيين تاريخ تقريبی وضع حمل مجاز است اما در پروازهای خارجی و طولانی مدت این امکان تنها در صورتی که گواهی پزشكی مربوط قبلاً به تاييد پزشکان این شركت هواپيمايی رسیده باشد، میسر می باشد.

نکته ی آخر اینکه تابان همچون دیگر شرکت های هواپیمایی کشور همواره در تلاش بوده است تا گامی هرچند کوچک در جهت بهبود و آبادانی صنعت هوانوردی ایران بردارد و موفقیت خود را مدیون تلاش های بی دریغ و شبانه روزی مسئولان و پرسنل خود می داند.

کلیه حقوق این سامانه محفوظ و متعلق به شرکت سامانه ارتباطات قاصدک می باشد.