قاصدک 24 سامانه خرید اینترنتی بلیط سفر

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور (Iran Airtour Airline )

امتیاز دهید:
0 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 0 از 5 شرکت هواپیمایی ایران ایرتور (Iran Airtour Airline )
شرکت هواپیمایی ایران ایرتور (Iran Airtour Airline )

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1351 به عنوان یکی از شرکت های تابعه ایران ایر تاسیس و راه اندازی شد.
این ایرلاین در ابتدا یک شرکت دولتی محسوب می شد اما در سال 1394 طی مزایده ای به بخش خصوصی واگذار شد. ایران ایرتور در مجموع حدود 600 نفر پرسنل دارد و در هفته به بیش از 50 مقصد داخلی و خارجی پرواز می کند.

لوگوی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

بلیط هواپیما ایران ایرتور


بلیط هواپیما ایران ایرتور در بیش از 20 مسیر داخلی و 23 مسیر بین المللی در دسترس مسافران محترم است. اغلب پروازهای این ایرلاین با هواپیماهای ام - دی به انجام می رسد از این رو بلیط هواپیما ایران ایرتور نسبت به بلیط هواپیما سایر ایرلاین ها از قیمت مناسبتری برخوردار است و برای مسافران ایرانی مقرون به صرفه می باشد.
برای تهیه بلیط هواپیما ایران ایرتور، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمائید.

تاریخچه


شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، در ابتدا با هدف توسعه گردشگری، بهبود سفرهای زیارتی و انجام تورهای داخلی و خارجی در قالب پروازهای چارتر و برنامه ای تاسیس گردید و در سال 61 موفق به برقراری تورهای منظمی در مسیرهای پروازی منتهی به مشهد مقدس شد. بعدها تورهای منظم دیگری نیز به تورهای داخلی اضافه شد تا ایران ایرتور به تمامی مقاصد شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور پرواز کند.
افزایش مسافران، ایران ایرتور را برآن داشت که 6 فروند هواپیمای اجاره ای به ناوگان هوایی خود بیافزاید و با انتخاب مشهد، به عنوان مرکز عملیات پروازی خود، ارتباط این شهر با 13 مرکز استان را میسر نماید.
بعدها و به منظور افزایش توان پروازی ایران ایر، مسئولیت انجام تعدادی از پروازهای حج عمره، حج تمتع و پرواز به مقاصد منطقه ای نظیر دمشق، استکهلم، مسکو، عشق آباد و تاشکند به ایران ایرتور واگذار شد، بطوریکه 55% از پروازهای حج تمتع و عمره توسط این ایرلاین صورت می گرفت.

هواپیمای ایران ایر تور


شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مجموع 7 فروند هواپیمای فعال با میانگین سنی 22.6 سال، در ناوگان هوایی خود دارد که به شرح زیر می باشند.

5 فروند هواپیمای ام دی (MD-82 ) و 2 فروند هواپیمای بوئینگ (B737-300/500 ).

ناوگان پروازی ایران ایرتور

پرواز ایران ایرتور


در حال حاضر، پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به مقاصد داخلی و بین المللی زیر صورت می پذیرد.

مقاصد داخلی

آبادان (فرودگاه آبادان)، اهواز (فرودگاه اهواز)، بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)، بوشهر (فرودگاه بوشهر)، بندر چابهار (فرودگاه کنارک)،دزفول (فرودگاه دزفول)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)، کرمانشاه (فرودگاه کرمانشاه)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد)، رشت (فرودگاه سردار جنگل)، ساری (فرودگاه دشت ناز)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی مهرآباد)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری)، یزد (فرودگاه شهید صدوقی)، کیش( فرودگاه بین المللی کیش)، قشم (فرودگاه دیرستان)، عسلویه (فرودگاه عسلویه)، اردبیل (فرودگاه اردبیل)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر)، کاشان (فرودگاه کاشان)، زنجان (فرودگاه بین المللی زنجان)، بیرجند (فرودگاه بین المللی بیرجند)، زاهدان (فرودگاه بین المللی زاهدان) و سنندج (فرودگاه سنندج).

مسیرهای پروازی ایران ایرتور


مقاصد بین المللی

ترکیه (اسپارتا و استانبول)، امارات متحده عربی (دبی) و عراق (بغداد).

تندیس و جوایز


شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در طول دوران فعالیت خود، برای سال های متمادی موفق به اخذ تندیس ها و گواهینامه های معتبری از مجامع داخلی و بین المللی متعددی به شرح ذیل گردیده است:

سال 1372:
دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه مادرید.

سال 1373:
دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه برلین.

سال 1374:
دریافت جایزه بین المللی جهانگردی.

سال 1375:
اخذ تندیس طلائی اروپا.

سال 1376:
کسب تندیس طلائی اروپا.

سال 1382:
دریافت تندیس طلائی هزاره جدید کیفیت اروپا به همراه دیپلم افتخار در پاریس.

تندیس های ایران ایرتور
سال 1386
اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001-2000 از شرکت TVU NORD (آلمان).

گواهینامه ایران ایرتور
سال 1393:
دریافت استاندارد IOSA.

قطب ها

بسیاری از ایرلاین های دنیا به منظور دسترسی هرچه بهتر به بازار، فرودگاه هایی را به عنوان قطب انتخاب می کنند. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت آنها و همچنین میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تواند صرف قطب خود کند، برمی گردد. از این رو ایران ایرتور نیز همانند سایر ایرلاین های کشور و دنیا، قطب هایی را برای خود برگزیده است که شامل فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان قطب نخست و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به عنوان قطب دوم است.

فرودگاه بین المللی مهرآباد

نکته آخر اینکه؛ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از سال 1387، سیستم مدیریت ایمنی مبنی بر استاندارهای بین المللی هوایی را به عنوان یک الگوی مدیریتی نوین در نظر گرفت و تلاش نمود با افزایش ضریب کیفی و ایمنی کلیه فعالیتهای خود، به این مهم دست یابد؛ به این منظور همواره در جهت جلب اعتماد سازمان هواپیمائی کشوری و رضایت مشتریان کوشا بوده است تا گامی هر چند کوچک در راستای سرافرازی صنعت هوایی کشور عزیزمان ایران بردارد.