شرکت هواپیمایی ایران ایرتور (Iran Airtour Airline)

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

هواپیمایی ایران ایرتور، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1351 به عنوان یکی از شرکت های تابعه ایران ایر تاسیس و راه اندازی شد.

ایرلاین ایران ایرتور در ابتدا یک شرکت دولتی محسوب می شد اما در سال 1394 طی مزایده ای به بخش خصوصی واگذار شد. ایران ایرتور در مجموع حدود 600 نفر پرسنل دارد و در هفته به بیش از 50 مقصد داخلی و خارجی پرواز می کند.


لوگوی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

 

بلیط هواپیما ایران ایرتور


بلیط هواپیما ایران ایرتور در بیش از 20 مسیر داخلی و 23 مسیر بین المللی در دسترس مسافران محترم است. اغلب پروازهای این ایرلاین با هواپیماهای ام - دی به انجام می رسد از این رو بلیط هواپیما ایران ایرتور نسبت به بلیط هواپیما سایر ایرلاین ها از قیمت مناسبتری برخوردار است و برای مسافران ایرانی مقرون به صرفه می باشد. برای تهیه بلیط هواپیما، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمائید.


تاریخچه ایرلاین ایران ایرتور


شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، در ابتدا با هدف توسعه گردشگری، بهبود سفرهای زیارتی و انجام تورهای داخلی و خارجی در قالب پروازهای چارتر و برنامه ای تاسیس گردید و در سال 61 موفق به برقراری تورهای منظمی در مسیرهای پروازی منتهی به مشهد مقدس شد. بعدها تورهای منظم دیگری نیز به تورهای داخلی اضافه شد تا ایران ایرتور به تمامی مقاصد شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور پرواز کند.
افزایش مسافران، ایران ایرتور را برآن داشت که 6 فروند هواپیمای اجاره ای به ناوگان هوایی خود بیافزاید و با انتخاب مشهد، به عنوان مرکز عملیات پروازی خود، ارتباط این شهر با 13 مرکز استان را میسر نماید.

بعدها و به منظور افزایش توان پروازی ایران ایر، مسئولیت انجام تعدادی از پروازهای حج عمره، حج تمتع و پرواز به مقاصد منطقه ای نظیر دمشق، استکهلم، مسکو، عشق آباد و تاشکند به ایران ایرتور واگذار شد، بطوریکه 55% از پروازهای حج تمتع و عمره توسط این ایرلاین صورت می گرفت.


هواپیمای ایران ایر تور

 

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مجموع 9 فروند هواپیمای فعال با میانگین سنی 22.6 سال، در ناوگان هوایی خود دارد که به شرح زیر می باشند.

3 فروند هواپیمای ایرباس (300-600)، 1 فروند هواپیمای ایرباس (320) و 5 فروند هواپیمای ام دی (82-83).


ناوگان ایران ایرتور


در حال حاضر، پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به مقاصد داخلی و بین المللی زیر صورت می پذیرد. البته توجه داشته باشید که برای ورود به کشورهای خارجی با بلیط هواپیما ایران ایرتور، می‌بایست در آزمایشگاه مورد تایید هواپیمایی ایران ایرتور تست کرونا داده و نتیجه‌ی آن را (در صورت منفی‌بودن) به پذیرش فرودگاه ارائه دهید.


مقاصد داخلی ایران ایرتور


مقاصد پروازی از شهر مقدس مشهد: فرودگاه آبادان، فرودگاه اهواز، فرودگاه بین المللی اصفهان، فرودگاه بین المللی بندرعباس، فرودگاه بوشهر، فرودگاه بین المللی تبریز، فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه رشت، فرودگاه شیراز، فرودگاه کرمانشاه، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه زنجان، فرودگاه زاهدان و فرودگاه اردبیل

مقاصد پروازی از فرودگاه مهر آباد تهران: فرودگاه آبادان، فرودگاه اهواز، فرودگاه بین المللی بندرعباس، فرودگاه بین المللی تبریز، فرودگاه بین المللی شیراز، فرودگاه بین المللی اصفهان، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بوشهر، فرودگاه بین المللی مشهد و فرودگاه زاهدان

مقاصد پروازی از تبریز: فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بین المللی مشهد و فرودگاه بین المللی شیراز

مقاصد پروازی از کیش: فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی مشهد، فرودگاه بین المللی تبریز، فرودگاه شیراز، فرودگاه اهواز و فرودگاه رشت

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی ایران ایرتور هستید، این لیست کمکتان می‌کند.


سایت ایران ایرتور


 

مقاصد بین المللی ایران ایرتور

 
ترکیه (اسپارتا، ازمیر و استانبول)تندیس و جوایز هواپیمایی ایران ایر تور


شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در طول دوران فعالیت خود، برای سال های متمادی موفق به اخذ تندیس ها و گواهینامه های معتبری از مجامع داخلی و بین المللی متعددی به شرح ذیل گردیده است:
  • سال 1372: دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه مادرید.
  • سال 1373: دریافت جایزه گاو زرین (فتیور) از نمایشگاه برلین.
  • سال 1374: دریافت جایزه بین المللی جهانگردی.
  • سال 1375: اخذ تندیس طلائی اروپا.
  • سال 1376: کسب تندیس طلائی اروپا.
  • سال 1382: دریافت تندیس طلائی هزاره جدید کیفیت اروپا به همراه دیپلم افتخار در پاریس.
  • سال 1386: اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001-2000 از شرکت TVU NORD (آلمان).
  • سال 1393: دریافت استاندارد IOSA.

تندیس و جوایز ایران ایرتور


گواهینامه ایران ایرتور

قطب‌های شرکت هواپیمایی ایران ایرتور


بسیاری از ایرلاین های دنیا به منظور دسترسی هرچه بهتر به بازار، فرودگاه هایی را به عنوان قطب انتخاب می کنند. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت آنها و همچنین میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تواند صرف قطب خود کند، برمی گردد. از این رو ایران ایرتور نیز همانند سایر ایرلاین های کشور و دنیا، قطب هایی را برای خود برگزیده است که شامل فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان قطب نخست و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به عنوان قطب دوم است.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور


نکته آخر اینکه؛ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از سال 1387، سیستم مدیریت ایمنی مبنی بر استاندارهای بین المللی هوایی را به عنوان یک الگوی مدیریتی نوین در نظر گرفت و تلاش نمود با افزایش ضریب کیفی و ایمنی کلیه فعالیتهای خود، به این مهم دست یابد؛ به این منظور همواره در جهت جلب اعتماد سازمان هواپیمائی کشوری و رضایت مشتریان کوشا بوده است تا گامی هر چند کوچک در راستای سرافرازی صنعت هوایی کشور عزیزمان ایران بردارد.

سوالات متداول درباره هواپیمایی ایران ایرتور

برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر می‌توانید از دو روش خرید حضوری و غیر حضوری استفاده نمایید. البته از آنجایی که خرید آنلاین بلیط هواپیما دردسر کمتری دارد، بهتر است پرواز مورد نظر خود را در قاصدک 24 جستجو نمایید و بلیط هواپیما ایران ایر خود را از فهرست نتایج انتخاب نموده و آن را خریداری کنید.
هواپیماهای ایران ایر دارای دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس هستند. از این رو بلیط هواپیما ایران ایر در این دو کلاس پروازی به فروش می‌رسد. البته بیزینس کلاس در ایران ایر با نام هما کلاس نیز شناخته می‌شود.
خریداران بلیط هواپیما ایران ایر در پروازهای اکونومی مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار به علاوه یک کیف دستی 5 کیلوگرمی هستند. این مقدار در پروازهای بیزینس به 30 و 7 کیلوگرم افزایش می‌یابد.
اگر بلیط هواپیما ایران ایر را برای پروازهای داخلی از مبدا تهران خریداری کرده اید باید به ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. برای پروازهای خارجی نیز می‌بایست به فرودگاه بین المللی امام خمینی بروید.
اگر بلیط هواپیما ایران ایر خود را از قاصدک 24 خریداری کرده اید، می‌توانید با مراجعه به پنل کاربری خود در این سایت بلیط خود را کنسل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید. همچنین میتوانید از خدمات تورهای ویژه قاصدک 24 مثل تور ترکیه، تور استانبول و ... استفاده کنید.