شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman Airlines)

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان در سال 1359 در هم ادغام شدند تا شرکت هواپیمایی واحد و بزرگتری تحت عنوان آسمان تشکیل شود. آسمان یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی ایران است که در سال1381 به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و هم اکنون نیز تحت نظر این سازمان و با مدیریت دکتر حسین علایی فعالیت می کند.

لوگوی شرکت هواپیمایی آسمان

بلیط هواپیما آسمان


بلیط هواپیما آسمان، یکی از قابل دسترس ترین بلیط های هواپیما است که به واسطه وجود سه مرکز پروازی در کشور به راحتی در اختیار مسافران قرار می گیرد. قیمت این بلیط ها نسبت به قیمت بلیط هواپیمای سایر ایرلاین های داخلی مناسبتر است و همین امر نیز سبب شده است تا بلیط هواپیما آسمان، مشتریان خاص خود را داشته باشد.
برای تهیه بلیط هواپیما آسمان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید بلیط هواپیما آنلاین قاصدک24 نیز مراجعه نمایید.
اندکی پس از تاسیس این ایرلاین، مراکز پروازی سه گانه ای در هریک از شهرهای تهران، شیراز و مشهد دایر شد تا علاوه بر گسترش شبکه پروازی این شرکت در کشور، بلیط های هواپیمای مسیرهای مختلف نیز به راحتی در دسترس مشتریان آسمان قرار گیرند. قابل ذکر است هر یک از مراکز پروازی این شرکت جهت بومی سازی پرسنل و متخصصین و همچنین انجام پرواز های روزانه، مجهز به آشیانه تعمیر و نگهداری و خدمه پروازی مستقل اند.
هواپیمایی آسمان هم اکنون دارای گسترده ترین شبکه پروازی داخلی در کشور است و مطابق با سیاستهای خود، بیشتر از هواپیماهای کوچک (فوکر 100 با ظرفیت 105 مسافر)، استفاده می کند تا بتواند پوششی سراسری را به خصوص در شهر ها و مناطق محروم ایجاد کند.

ناوگان هوایی آسمان

ایرلاین آسمان هم اکنون دارای 23 فروند هواپیما به شرح زیر، در ناوگان هوایی خود است.

ناوگان هوایی آسمان
در حال حاضر این شرکت به 53 مقصد ( 40 مقصد داخلی و 13 مقصد خارجی)، پرواز منظم دارد که به شرح زیر می باشند.


پروازهای داخلی هواپیمایی آسمان


آبادان، اردبیل، ارومیه، اصفهان، ایلام، بجنورد، بم، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، پارس آباد، تبریز، تهران، خوی، دزفول، رامسر، رشت، سیرجان، رفسنجان، زاهدان، ساری، سبزوار، سنندج، سهند، شیراز، چابهار، طبس، عسلویه، قشم، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، لار، لامرد، مراغه، مشهد، نوشهر، یاسوج و یزد.

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی آسمان هستید، این لیست کمکتان می‌کند.پروازهای خارجی هواپیمایی آسمانتوجه داشته باشید که برای ورود به کشورهای خارجی با بلیط هواپیما آسمان، می‌بایست در آزمایشگاه مورد تایید آسمان تست کرونا داده و نتیجه‌ی آن را (در صورت منفی‌بودن) به پذیرش فرودگاه ارائه دهید.

خدمات و كترينگ ایرلاین آسمان


کترینگ آرمان یکی از کترینگهایی است که با شرکت هواپیمایی آسمان همکاری می کند و 50 درصد از سهام آن متعلق به این ایرلاین است.
این کترینگ علاوه بر اخذ تمامی استانداردها و مجوزهای لازم از سازمان بهداشت جهانی، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا، موفق به کسب گواهینامه های حلال، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی و وزارت بهداشت نیز شده است که تنها برخی از شرکت های هواپیمایی معتبر در صنعت کترینگ به آنها دست یافته اند.
جالب است بدانید اندکی پیش هواپیمایی آسمان اعلام کرده بود، در نظر دارد در راستای احترام به سلیقه مشتری و کسب رضایتمندی آن، شرایطی را ایجاد کند تا مسافرین بتوانند غذای مورد علاقه خود را در حین پرواز سفارش دهند و امکان سرو انواع غذاهای رژیمی و مخصوص کودکان در پرواز های بلند مدت نیز فراهم باشد.


مجوزها و گواهینامه‌های هواپیمایی آسمان


ایرلاین آسمان همواره به دو شاخصه مهم گسترش ناوگان و بهبود توانمندی های فنی- عملیاتی پرسنل، توجه ویژه ای داشته است و در همین راستا نیز به نتایج چشمگیری دست یافته است که از میان آنها می توان به عضویت در مجامع معتبر هوایی جهان همچون یاتا، روند رو به رشد جابجایی مسافر، توسعه شبکه پروازی ، جذب و آموزش نیروی متخصص بومی، تجهیز آشیانه ها و کارگاه های مهندسی تعمیرات و اخذ گواهینامه های بین المللی از سازمان های معتبر جهانی اشاره کرد.
IOSA آخرین گواهینامه معتبری است که آسمان موفق به کسب آن از یاتا شده است.

سایر گواهینامه‌های معتبر ایرلاین آسمان:

  • گواهینامه Laboratory Accreditation
  • گواهینامه CAO IRI Part M
  • گواهینامه CAO IRI Part 21
  • گواهینامه CAO IRI Part 145
  • گواهینامه CAO IRI Part 147
  • گواهینامه Air Operator
  • گواهینامه IOSA


ایمنی و عملکرد هواپیمایی آسمان


شرکت هواپیمایی آسمان همانند بسیاری از ایرلاینهای معتبر دنیا کوشیده است تا نسبت به سایر مسائل، به ایمنی و سلامت پرواز، توجه بیشتری نشان دهد. از این رو با بهره گیری از آخرین دستاوردهای جهانی در این عرصه، یک سیستم مدیریت ایمنی در پروازهای خود ایجاد کرده است تا آسودگی خاطر بیشتری را برای مسافران خود فراهم کند و به قدری به تامین امنیت مسافران خود مطمئن است که شعار" امنیتتان در آسمان را تضمین می کنیم" را شعار و هدف اصلی خود قرار داده است.

جالب است بدانید با وجود تمام این امکانات و امتیازها، آسمان در عملکرد چندان موفق ظاهر نشده است. طبق گزارشی که در سال 1393 از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شده است، ایرلاین آسمان با ثبت میانگین زمان تاخیر 45 دقیقه ای، رتبه نخست بیشترین تاخیرات پروازی را در میان شرکت های هواپیمایی کشور از آن خود کرد.
این تاخیرات در برخی از موارد به قدری غیر قابل چشم پوشی بوده است که منجر به تذکر کتبی نیز شده است. به طور مثال تاخیر 10 ساعته در پرواز تهران – اهواز این ایرلاین در مرداد ماه سال 1394، سبب شد تا علاوه بر تذکر کتبی، صدور مجوز پروازهای فوق العاده این شرکت نیز به حال تعلیق درآید.


قطب‌های هواپیمایی آسمان


بسیاری از ایرلاینهای دنیا به منظور دسترسی هرچه بهتر به بازار، فرودگاه هایی را به عنوان قطب انتخاب می کنند. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت آنها و همچنین میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تواند صرف قطب خود کند، برمی گردد. از این رو هواپیمایی آسمان نیز همانند سایر ایرلاین های کشور و دنیا قطب هایی را برای خود برگزیده است که شامل فرودگاه های بین المللی امام خمینی، بین المللی مهرآباد و بین المللی شهید دستغیب شیراز به عنوان قطب نخست و فرودگاه های بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، سردار جنگل رشت و سنندج به عنوان قطب دوم می شوند.

شرکت هواپیمایی آسمان

نکته آخر اینکه بلیط های هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان نسبت به سایر ایرلاین های داخلی، از قیمت مناسبتری برخوردار است و همین امر سبب شده است تا این شرکت همواره مسافران خاص خود را داشته باشد. بلیط هواپیمای ایرلاین آسمان را می توانید علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، از سامانه خرید اینترنتی بلیط قاصدک 24 نیز تهیه نمایید.