راهنمای کنسلی بلیط قطار

قاصدک 24

اگر برنامه سفر شما به هر دلیل تغییر کرد و نیاز به کنسل کردن بلیط قطار خود داشتید، جای نگرانی نیست. کافی است راهنمای جامع استرداد بلیط قطار با قاصدک 24 را در ادامه مطلب دنبال کنید تا با قوانین کنسلی و درصد جریمه آشنا شده و با آگاهی کامل در زمانی کوتاه مراحل کنسلی آنلاین بلیط قطار را انجام دهید. پس با ما همراه شوید.

 کنسلی بلیط قطار


قوانین استرداد بلیط قطار چیست؟

 

اگر پس از خرید بلیط قطار و پرداخت وجه به هر دلیل تصمیم به کنسلی بلیط قطار گرفتید، لازم است بدانید این لغو کردن مشمول پرداخت جریمه می‌شود. میزان جریمه هم بر اساس قوانین و زمان اعلام کنسلی متفاوت خواهد بود. در ادامه با قوانین استرداد بلیط قطار بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

  •        تا ساعت ١٢:٠٠ روز قبل از حرکت، ٩٠ % کل بهای بلیط به مسافر پرداخت می‌شود.
  •  از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 3 ساعت مانده به حرکت قطار، ٧٠ % کل بهای بلیط به مسافر پرداخت می‌شود.
  •  از 3 ساعت مانده تا لحظه حرکت قطار، ۵٠ % کل بهای بلیط به مسافر پرداخت می‌‌شود.
  • بعد از زمان حرکت درج شده روی بلیط، بلیط قابل استرداد نیست و سوخت خواهد شد.مراحل استرداد بلیط قطار در قاصدک 24

 

اگر بلیط خود را از قاصدک 24 خریداری کرده‌اید و قصد لغو بلیط قطار خود را دارید، لازم است بدانید این مجموعه با ایجاد قابلیت استرداد آنلاین برای کاربران محترم خود تلاش نموده است تا کلیه خدمات مسافرتی را در یک سامانه واحد به مشتریان ارائه دهد.

بنابراین شما می‌توانید در کمترین زمان بلیط قطار خود را کنسل کرده و هزینه را پس از کسر جریمه و کارمزد دریافت کنید. تنها کافی است به صفحه اصلی وب سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و وارد پنل کاربری خود شوید. سپس بلیط مورد نظر را از لیست بلیط‌های قطار انتخاب نموده و بر گزینه استرداد کلیک کنید. در ادامه گام به گام به صورت تصویری با مراحل لغو بلیط قطار آشنا خواهیم شد:

1- ابتدا به سایت قاصدک 24 (ghasedak24.com) مراجعه نموده و بر روی تصویر آدمک (ثبت نام / ورود) کلیک کنید. سپس شماره موبایل خود را وارد کرده و بر گزینه دریافت کد تایید کلیک کنید. در مرحله بعد کد تایید دریافت شده که از طریق پیامک به شماره همراه شما ارسال می‌شود را وارد نموده تا به پنل کاربری خود در قاصدک 24 دسترسی پیدا کنید.

** توصیه می‌شود کاربرانی که از تلفن همراه خود جهت کنسلی بلیط قطار استفاده می‌کنند در حین ورود به سایت، گردش صفحه (rotate) خود را فعال نموده و از موبایل خود به صورت افقی استفاده کنند.


استرداد آنلاین بلیط قطار

2- پس از ورود به پنل کاربری باید به لیست بلیط‌های قطار خود در داشبورد مراجعه نموده و روی بلیطی که قصد دارید آن را کنسل کنید، کلیک کنید. سپس گزینه درخواست کنسلی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر بلیط قطار شما یک طرفه است تنها یک کادر را در مقابل خود مشاهده خواهید کرد که باید جهت کنسلی آن اقدام نمایید. اما اگر بلیط را به صورت رفت و برگشت خریداری کرده‌اید، برای هر بلیط یک کادر جداگانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. می‌توانید هر یک از آن‌ها را به صورت جداگانه کنسل نموده یا اگر به طور کل از سفر منصرف شده‌اید هر دو بلیط قطار را لغو کنید.

استرداد اینترنتی بلیط قطار

3- در مرحله بعد باید نحوه استرداد را مشخص کنید. این امکان را دارید تا از اعتبار کیف پول خود استفاده کنید. در این صورت مبلغ قابل پرداخت در کمتر از 3 ساعت به اعتبار کیف پول شما اضافه شده و در خریدهای بعدی قابل استفاده است. روش دیگر واریز به کارت بانکی است که بین 48 تا 72 ساعت طول خواهد کشید  و مبلغ قابل پرداخت به کارت بانکی که هنگام خرید استفاده شده برگشت داده خواهد شد.

جریمه کنسلی بلیط قطار

4- پس از انتخاب روش استرداد بلیط قطار، بر گزینه مرحله بعد کلیک کنید؛ مشخصات بلیط قطار (مسیر و مبلغ کنسلی) را بررسی نموده و بر گزینه تایید کلیک کنید.

کنسلی اینترنتی بلیط قطار

5- در مرحله بعد این امکان فراهم شده تا وضعیت کنسلی خود را بررسی کنید. ابتدا وضعیت از هنوز درخواستی ثبت نشده به در حال بررسی تغییر می‌کند. پس از اتمام بررسی‌ها، وضعیت به صورت کنسل شده در خواهد آمد.

درخواست کنسلی بلیط قطار


پیگیری کنسلی بلیط قطار

نکات مهم در استرداد آنلاین بلیط قطار

 

اقدام به موقع جهت استرداد بلیط قطار:  با این که امکان کنسل کردن بلیط قطار تا لحظه حرکت وجود دارد، توصیه می‌شود حداکثر تا نیم ساعت مانده به زمان درج شده بر روی بلیط قطار، بلیط مورد نظر خود را کنسل کنید تا در صورت بروز تاخیرات احتمالی یا خطاهای سیستمی و گذر زمان، بلیط شما سوخت نگردد.

استرداد بلیط قطار با اپلیکیشن قاصدک 24: این امکان فراهم شده تا علاوه بر وبسایت، امکان کنسلی بلیط قطار از طریق اپلیکیشن قاصدک 24 را نیز داشته باشید. هم‌چنین در اپلیکیشن امکان استرداد بلیط قطار با کد رهگیری نیز وجود دارد.

استرداد بلیط قطار با اپلیکیشن قاصدک 24

 
خدمات پشتیبانی در 24 ساعت شبانه‌روز: جهت دریافت راهنمایی بیشتر و پاسخ به پرسش‌ها و رفع مشکلات موجود در زمینه کنسلی بلیط قطار می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد کنسلی بلیط قطار

بله، در سایت قاصدک 24 این امکان فراهم شده تا به صورت آنلاین بلیط قطار مورد نظر خود را انتخاب نموده و در خواست کنسلی را ثبت کنید. میزان جریمه طبق قوانین از حساب شما کسر شده و مبلغ باقی‌مانده به حساب شما باز خواهد گشت.
تا ساعت ١٢:٠٠ روز قبل از حرکت، ٩٠ % کل بهای بلیط، از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 3 ساعت مانده به حرکت قطار، ٧٠ % کل بهای بلیط و از 3 ساعت مانده تا لحظه حرکت قطار، ۵٠ % کل بهای بلیط به مسافر پرداخت می‌‌شود. پس از حرکت قطار هم، بلیط قابل استرداد نیست و سوخت خواهد شد.
کوپه به صورت کامل مسترد خواهد شد و امکان کنسلی بلیط به صورت تکی وجود نخواهد داشت.
اگر قصد دارید کنسلی بلیط قطار را به صورت حضوری از طریق راه آهن یا مراکز فروش بلیط انجام دهید، مدرک شناسایی معتبر و بلیط خود را همراه داشته باشید. به صورت اینترنتی هم کافی است شماره موبایل و کد تایید پیامک شده به آن را در پنل کاربری قاصدک 24 وارده کرده تا تا بتوانید مراحل کنسلی را طی کنید.
اگر تا یک ساعت پس از خرید بلیط، اقدام به کنسل کردن بلیط کنید، کل مبلغ بلیط به شما پرداخت می‌گردد.