راهنمای کنسلی بلیط قطار

امتیاز دهید:
63 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3.4 از 5 راهنمای استرداد بلیط قطار (کنسلی بلیط قطار آنلاین)
قاصدک 24


امروزه استرداد آنلاین انواع بلیط، لغو کردن سفر را در کمترین زمان ممکن برای مسافران امکان پذیر ساخته است. از این رو قاصدک 24 نیز با ایجاد این قابلیت برای کاربران محترم خود تلاش نموده است تا کلیه خدمات مسافرتی را در یک سامانه واحد به مشتریان خود ارائه کند. بنابراین کاربر به منظور استرداد بلیط قطار خود تنها کافی است پس از به مراجعه به صفحه اصلی وب سایت قاصدک 24 به آدرس www.Ghasedak24.com به پنل کاربری خود وارد شده و مراحل کنسلی بلیط قطار خریداری شده خود را بر اساس آنچه که در ادامه شرح می دهیم، دنبال نماید.

راهنمای استرداد بلیط قطار 1
* نکته: کاربرانی که از تلفن همراه خود برای کنسلی بلیط قطار استفاده می کنند می بایست به هنگام ورود به سایت، گردش صفحه خود (rotate) را فعال کرده و از موبایل خود به صورت افقی استفاده نمایند. در این حالت کاربر باید برای ورود به پنل شخصی خود آدمک نمایش داده شده در تصویر را لمس نماید و پس از آن شماره تماس و گذرواژه خود را در سایت وارد نموده و وارد محیط کاربری خود شود.

راهنمای استرداد بلیط قطار 2
پس از ورود به سایت باید به لیست بلیط های قطار خود در داشبورد مراجعه نمایید و روی بلیطی که تمایل دارید ان را کنسل کنید، کلیک نمایید. حال اگر بلیط قطار شما یک طرفه است تنها یک کادر را در مقابل خود مشاهده خواهید کرد که باید برای کنسلی آن اقدام نمایید اما اگر بلیط را به صورت رفت و برگشت خریداری نموده اید برای هر یک از این بلیط ها یک کادر جداگانه در اختیار خواهید داشت که می توانید هر یک از آنها را به صورت جداگانه کنسل کرده و یا اگر کلاً از سفر منصرف شده اید هر دو بلیط قطار را لغو نمایید.

راهنمای استرداد بلیط قطار 3

راهنمای استرداد بلیط قطار 4
راهنمای استرداد بلیط قطار 5
در نهایت با ثبت درخواست کنسلی خود باید مراحل را به ترتیب سپری کرده و آن را مطابق مقررات تائید کنید. حال درخواست کنسلی شما به ثبت رسیده و هزینه بلیط قطارتان پس از کسر جریمه، طی 48 الی 72 ساعت آینده به شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید، باز می گردد. البته اگر در کادر نحوه استرداد، گزینه " اعتبار کیف پول " را انتخاب نمایید مبلغ قابل پرداخت در کمتر از سه ساعت به اعتبار کیف پول شما در پنل شخصی تان اضافه می شود که می توانید از آن در خریدهای بعدی خود استفاده نمایید.

راهنمای استرداد بلیط قطار 6

راهنمای استرداد بلیط قطار 7
راهنمای استرداد بلیط قطار 8
لازم به ذکر است درصد جریمه کنسلی بلیط قطار نیز به شرح زیر می باشد:

طبق مقررات در صورت استرداد بلیط قطار تا ساعت ١٢:٠٠ روز قبل از حرکت، ٩٠ % کل بهای بلیط و تا ٣ساعت مانده به حرکت قطار، ٧٠ % کل بهای بلیط و تا لحظه حرکت قطار، ۵٠ % کل بهای بلیط به مسافر پرداخت می شود. بعد از زمان حرکت درج شده روی بلیط، بلیط قابل استرداد نمی باشد.

راهنمای استرداد بلیط قطار 9
توجه: با اینکه امکان کنسل کردن بلیط قطار تا لحظه حرکت وجود دارد بهتر است حداکثر تا نیم ساعت مانده به زمان درج شده بر روی بلیط قطار خود، بلیط مورد نظرتان را کنسل نمایید تا در صورت بروز تاخیرات احتمالی یا خطاهای سیستمی و گذر زمان، بلیطتان سوخت نگردد.

در نهایت لازم به ذکر است که کاربران محترم تنها می توانند بلیط های قطاری که به صورت آنلاین از قاصدک 24 خریداری نموده اند را به روش بالا و در این سامانه کنسل نمایند.