راهنمای کنسلی بلیط اتوبوس

قاصدک 24

قوانین استرداد بلیط اتوبوس چیست؟


در این بخش با میزان جریمه برای لغو بلیط اتوبوس در مسیرهای داخلی و خارجی آشنا می‌شویم.

- قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر داخلی: میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت 10 درصد و کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن 50 درصد می باشد.

- قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر خارجی: میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا 24 ساعت قبل از حرکت 10 درصد و 24 ساعت قبل از حرکت به بعد 50 درصد است.

* توجه: بر اساس قوانین در برخی مسیرهای اتوبوس محدودیت هایی به شرح ذیل وجود دارد:

  • بلیط اتوبوس در مسیرهای تهران به گرجستان و برعکس غیر قابل استرداد است.

  • جریمه کنسلی مسیر ایروان به تهران تعاونی رویال سفر: از زمان صدور تا 48 ساعت قبل از حرکت 10 درصد، 24 ساعت قبل از حرکت 50 درصد و از 24 ساعت مانده به حرکت به بعد غیر قابل استرداد می باشد.

  • مسافرین گرامی بلیط برخی تعاونی ها، 24 ساعت بعد حرکت امکان کنسلی به صورت آنلاین را ندارند لذا توصیه می شود به محض از دست دادن اتوبوس بلافاصله درخواست کنسلی خود را برای قاصدک 24 ارسال نمایید.

مراحل استرداد بلیط اتوبوس در قاصدک24


برای استرداد بلیط اتوبوس از قاصدک 24 کافی است تا به پنل کاربری خود در سایت وارد شوید. سپس از بخش لیست بلیط‌های اتوبوس، بلیط موردنظر خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس بر گزینه درخواست کنسلی کنید تا هزینه پس از کسر کارمزد و جریمه به همان حسابی که بلیط را خریداری کرده‌اید واریز شود. در ادامه به صورت تصویری با این روند و قوانین استرداد بلیط اتوبوس آشنا می‌شویم.

راهنمای تصویری کنسلی بلیط اتوبوس در قاصدک24


برای استرداد آنلاین بلیط اتوبوس می بایست ابتدا به صفحه اصلی وب سایت قاصدک 24 مراجعه نموده و وارد پنل کاربری خود شوید. پس از ورود به سایت، در داشبورد کاربر باید روی «لیست بلیط های اتوبوس» خود کلیک نموده و برای کنسلی بلیط اتوبوس، ردیف مربوطه را در لیست بلیط های خود انتخاب کنید. با انتخاب گزینه «اطلاعات تکمیلی» ، روند کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس قابل پیگیری خواهد بود.


راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 1

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 2
* نکته: کاربرانی که از تلفن همراه خود برای کنسلی بلیط اتوبوس استفاده می کنند می بایست به هنگام ورود به سایت، گردش صفحه خود (rotate) را فعال کرده و از موبایل خود به صورت افقی استفاده نمایند. در این حالت شما باید برای ورود به پنل شخصی خود آدمک نمایش داده شده در تصویر را لمس نمایید و پس از آن شماره تماس و گذرواژه را در سایت وارد و وارد محیط کاربری خود شوید.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 3

* توجه:
برای کنسل کردن بلیط اتوبوس تفاوتی ندارد که در هنگام خرید بلیط یک صندلی را رزرو کرده اید یا برای مثال برای 5 نفر از همراهان خود در این خرید، بلیط تهیه نموده اید. چرا که شما در نهایت با انتخاب گزینه  اطلاعات تکمیلی تمامی این بلیط ها را کنسل می کنید. به عبارت دیگر کنسلی بلیط اتوبوس به صورت کامل و با تمام صندلی های رزرو شده در یک خرید، به انجام می رسد. بنابراین اگر از قبل احتمال می دهید که ممکن است سفر شما یا یکی از همسفرانتان لغو شود، بهتر است بلیط ها را در خریدهای جداگانه تهیه نمایید تا در صورت لزوم بتوانید بلیط مورد نظر خود را کنسل نمایید.


راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 4

در نهایت با ثبت درخواست کنسلی خود باید مراحل را به ترتیب سپری کرده و آن را مطابق قوانین کنسلی تایید کنید. حال درخواست کنسلی شما به ثبت رسیده و هزینه بلیط اتوبوستان پس از کسر جریمه، طی 48 الی 72 ساعت آینده به شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید، باز می گردد. البته اگر در کادر نحوه استرداد، گزینه اعتبار کیف پول را انتخاب نمایید مبلغ قابل پرداخت در کمتر از سه ساعت به اعتبار کیف پول شما در پنل شخصی تان اضافه می شود که می توانید از آن در خریدهای بعدی خود استفاده نمایید.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 5
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 6

در کادر زیر می توانید مبلغی که پس از کسر جریمه به حساب شما بازگردانده می شود را مشاهده نمایید و آن را تایید کنید. این مبلغ به صورت سیستمی و بر اساس قوانینی که در ادامه بیان می کنیم، تعیین می شود.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 7
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 8
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 9

* نکته: با توجه به قانون راهداری، شرکت تعاونی ها می توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند. لذا در صورت مواجه با این مورد، می بایست بلیط اتوبوس خود را به صورت تلفنی یا حضوری کنسل نمایید.
در نهایت کاربران محترم تنها می توانند بلیط های اتوبوسی که به صورت آنلاین از قاصدک 24 خریداری نموده اند را به روش بالا و در این سامانه کنسل نمایند.

استرداد بلیط اتوبوس اینترنتی روی اپلیکیشن قاصدک 24


در اپلیکیشن بلیط هواپیما قاصدک 24 می‌توانید برای سرعت بخشیدن به روند ابطال بلیط اتوبوس خود در تمامی مسیرهای داخلی و خارجی استفاده کنید. تنها باید طبق مراحل فوق پیش بروید تا در کمترین زمان بلیط کنسل شده و وجه موردنظر را دریافت کنید.

سوالی در مورد نحوه کنسل کردن بلیط اتوبوس دارید؟


در این مطلب قصد داشتیم به نحوه كنسل كردن بليط اتوبوس اينترنتي در قاصدک 24 بپردازیم و شما را با روش‌های آسان آن آشنا کنیم. در صورت هرگونه پرسش یا اختلال در این روند می‌توانید با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید و به صورت شبانه‌روزی از خدمات بیشمار آن بهره‌مند شوید.