راهنمای کنسلی بلیط اتوبوس

قاصدک 24

اگر به هر دلیلی در برنامه سفر شما تغییر ایجاد شد و نیاز به کنسلی بلیط اتوبوس خود داشتید، اصلا نگران نشوید. کافی است راهنمای جامع استرداد بلیط اتوبوس را در ادامه این مطلب از قاصدک 24 دنبال کرده تا بتوانید شرایط و قوانین لغو بلیط و درصد جریمه را به طور کامل بررسی نموده؛ سپس به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان بلیط خود را کنسل کنید. پس با ما همراه شوید.


کنسلی بلیط اتوبوس


قوانین استرداد بلیط اتوبوس را بدانید

 

اگر پس از خرید بلیط و پرداخت کامل وجه به هر دلیل تصمیم به لغو بلیط اتوبوس گرفتید، لازم است بدانید باید طبق قوانین و بر اساس اعلام زمان کنسلی،  جریمه بپردازید. در ادامه با قوانین کلی استرداد بلیط اتوبوس در مسیرهای داخلی و خارجی بیشتر آشنا خواهیم شد:

قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر داخلی: میزان جریمه از زمان خرید بلیط اتوبوس تا یک ساعت قبل از حرکت، 10 درصد و کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن، 50 درصد مبلغ کل بلیط محاسبه می‌گردد.

قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر خارجی: میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا 24 ساعت قبل از حرکت، معادل 10 درصد و 24 ساعت قبل از حرکت به بعد، معادل 50 درصد مبلغ کل بلیط خواهد بود.

هم‌چنین توجه داشته باشید بر اساس قوانین در برخی مسیرهای اتوبوس محدودیت‌هایی به شرح ذیل وجود دارد:

  • بلیط اتوبوس در مسیرهای تهران به گرجستان و برعکس غیر قابل استرداد است.
  • جریمه کنسلی مسیر ایروان به تهران تعاونی رویال سفر از زمان صدور تا 48 ساعت قبل از حرکت معادل 10 درصد مبلغ کل بلیط، 24 ساعت قبل از حرکت، معادل 50 درصد مبلغ کل بلیط و از 24 ساعت مانده به حرکت به بعد غیر قابل استرداد خواهد بود.
  • مسافرین گرامی بلیط برخی تعاونی‌ها، 24 ساعت قبل از حرکت امکان کنسلی به صورت آنلاین را ندارند. لذا توصیه می شود به محض از دست دادن اتوبوس، بلافاصله درخواست کنسلی خود را برای قاصدک 24 ارسال نمایید.

 قوانین کنسلی بلیط  اتوبوس


مراحل استرداد بلیط قطار در قاصدک 24

 

اگر بلیط خود را از سایت قاصدک 24 خریداری کرده‌اید و قصد لغو بلیط اتوبوس را دارید، خوب است بدانید این مجموعه با ایجاد سیستم استرداد آنلاین برای مسافران محترم خود تلاش نموده است تا تمام خدمات مسافرتی را در یک سامانه واحد به مشتریان ارائه دهد.

به همین جهت این امکان فراهم شده تا در کوتاه‌ترین زمان بلیط اتوبوس خود را کنسل کرده و مبلغ باقی مانده را پس از کسر جریمه  و کارمزد دریافت کنید. بدین منظور لازم است به صفحه اصلی سایت  قاصدک 24 مراجعه کرده و وارد پنل کاربری خود شوید. سپس بلیط مورد نظر خود را از لیست بلیط‌های اتوبوس انتخاب نموده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید. در ادامه گام به گام به صورت تصویری با مراحل لغو بلیط اتوبوس به صورت آنلاین در قاصدک 24  آشنا خواهیم شد:


1- ابتدا باید به سایت قاصدک 24 (ghasedak24.com) مراجعه کرده و بر روی تصویر آدمک (ثبت نام / ورود) کلیک کنید. در مرحله بعد شماره موبایل خود را وارد کرده و بر گزینه دریافت کد تایید کلیک کنید. سپس کد تایید دریافت شده (از طریق پیامک به شماره همراه شما ارسال خواهد شد) را در سایت وارد کنید تا وارد پنل کاربری خود در قاصدک 24 شوید.

استرداد بلیط اتوبوس

** توصیه می‌شود کاربرانی که از تلفن همراه خود جهت کنسلی بلیط اتوبوس استفاده می‌کنند جهت آسودگی خاطر بیشتر، هنگام ورود به سایت، گردش صفحه  (rotate)  را فعال کرده و به صورت افقی از موبایل خود استفاده کنند.

2- بعد از ورود به پنل کاربری، باید به داشبورد مراجعه نموده و لیست بلیط های اتوبوس را انتخاب کنید. سپس روی بلیطی که قصد لغو آن را دارید کلیک کنید.  با انتخاب گزینه «اطلاعات تکمیلی»، روند کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس قابل پیگیری خواهد بود.

استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

** توجه: برای کنسل کردن بلیط اتوبوس تفاوتی ندارد که در هنگام خرید بلیط یک صندلی را رزرو کرده‌اید یا به طور مثال برای 5 نفر از همراهان خود، بلیط خریده‌اید. زیرا در نهایت با انتخاب گزینه اطلاعات تکمیلی همه این بلیط‌ها را لغو خواهید کرد. به عبارت دیگر کنسلی بلیط اتوبوس به صورت کامل و با تمام صندلی‌های رزرو شده در یک خرید، انجام می‌شود. بنابراین، اگر از قبل احتمال می‌دهید که ممکن است سفر شما یا یکی از همسفرانتان لغو شود، توصیه می‌شود بلیط‌ها را جداگانه بخرید تا در صورت لزوم بتوانید بلیط مورد نظر خود را کنسل کنید.


شرایط کنسلی بلیط اتوبوس

3- در مرحله بعد  با ثبت درخواست کنسلی خود باید مراحل را به ترتیب سپری کرده و آن را مطابق قوانین کنسلی تایید کنید. سپس باید نحوه استرداد بلیط اتوبوس را تعیین کنید. می‌توانید از اعتبار کیف پول خود استفاده کرده تا مبلغ قابل پرداخت در کمتر از 3 ساعت به اعتبار کیف پول شما اضافه شود و در خریدهای بعدی از آن استفاده کنید. روش دیگر هم واریز به کارت بانکی است که بین 48 تا 72 ساعت زمان خواهد برد و مبلغ باقی مانده پس از کسر جریمه و کارمزد به کارت بانکی که هنگام خرید استفاده شده باز می‌گردد.

مراحل کنسلی بلیط اتوبوس
جریمه کنسلی بلیط اتوبوس

4-پس از انتخاب روش استرداد بلیط اتوبوس، به مرحله بعد رفته و مشخصات بلیط اتوبوس (مسیر و مبلغی که پس از جریمه به حساب شما بازگردانده می‌شود) را بررسی نموده و بر گزینه تایید کلیک کنید.

کنسلی بلیط اتوبوس قاصدک 24

5-در نهایت این امکان فراهم شده تا بتوانید وضعیت کنسلی خود را بررسی کنید. با کلیک بر گزینه تایید، ابتدا وضعیت به در حال بررسی تغییر می‌کند. در مرحله بعد پس از اتمام بررسی‌ها، وضعیت به صورت تایید شد در خواهد آمد.

لغو بلیط اتوبوس

پیگیری کنسلی بلیط اتوبوس

نکات مهم در استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

 

 استرداد به موقع بلیط اتوبوس:  با توجه به قانون راهداری، شرکت تعاونی‌ها می‌توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند. لذا در صورت برخورد با این مورد، باید بلیط اتوبوس خود را به صورت تلفنی یا حضوری کنسل کنید. در نهایت کاربران محترم تنها می‌توانند بلیط‌های اتوبوسی که به صورت آنلاین از قاصدک 24 خریداری نموده‌اند را به روش بالا و در این سامانه کنسل کنند.

 

استرداد بلیط اتوبوس با اپلیکیشن قاصدک 24:  می‌توانید برای سرعت بخشیدن به روند ابطال بلیط اتوبوس خود در تمامی مسیرهای داخلی و خارجی از اپلیکیشن بلیط هواپیما قاصدک 24 استفاده کنید. کافی است طبق مراحل فوق پیش بروید تا در کمترین زمان بلیط کنسل شده و وجه موردنظر خود را دریافت کنید. 

استرداد بلیط اتوبوس با اپلیکیشن قاصدک 24

خدمات پشتیبانی در 24 ساعت شبانه‌روز: به منظور دریافت راهنمایی بیشتر و پاسخ به هر گونه پرسش‌ و درخواست در زمینه کنسلی بلیط اتوبوس این امکان را دارید تا در هر ساعت از شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد کنسلی بلیط اتوبوس

چگونه می‌توان بلیط اتوبوس را اینترنتی کنسل کرد؟
اگر بلیط خود را قاصدک 24 خریداری کرده‌اید، کافی است به پنل کاربری خود مراجعه کرده و از لیست بلیط اتوبوس، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید تا طبق قوانین، مبلغ جریمه کسر شده و باقی مانده آن به حساب شما بازگردد.
مبلغ جریمه برای کنسلی بلیط اتوبوس داخلی چیست؟
توصیه می‌شود قوانین کنسلی هر شرکت تعاونی را به دقت مورد بررسی قرار دهید. به طور کل میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت، 10 درصد و کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن 50 درصد مبلغ کل بلیط است.
مبلغ جریمه برای کنسلی بلیط اتوبوس خارجی چیست؟
حتما قوانین کنسلی بلیط مورد نظر خود را قبل از رزرو به دقت مورد بررسی قرار دهید. به طور کل میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا 24 ساعت قبل از حرکت، 10 درصد و 24 ساعت قبل از حرکت به بعد، 50 درصد مبلغ کل بلیط محاسبه خواهد شد.
آیا می‌توان در خرید گروهی بلیط اتوبوس، بلیط یک نفر را کنسل کرد؟
خیر. تمام بلیط‌ها را باید با هم کنسل کنید و امکان لغو به صورت جداگانه نیست.
تا چند ساعت قبل از حرکت اتوبوس می‌توان بلیط را آنلاین کنسل کرد؟
قوانین برای هر شرکت تعاونی در این زمینه می‌تواند متفاوت باشد. از این رو حتما قبل از قطعی کردن رزرو، قوانین استرداد اینترنتی بلیط اتوبوس را بررسی کنید. طبق قانون راهداری، شرکت تعاونی‌ها می‌توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند. در این صورت باید بلیط را به صورت تلفنی یا حضوری کنسل کنید.