راهنمای کنسلی بلیط اتوبوس

امتیاز دهید:
50 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.2 از 5 راهنمای استرداد بلیط اتوبوس (کنسلی بلیط اتوبوس آنلاین)
قاصدک 24

قوانین استرداد بلیط اتوبوس چیست؟


لازم به ذکر است درصد جریمه کنسلی بلیط اتوبوس به شرح زیر می باشد:

قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر داخلی


میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت 10 درصد و کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن 50 درصد می باشد.

قوانین کنسلی بلیط اتوبوس در مسیر خارجی


میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا 24 ساعت قبل از حرکت 10 درصد و 24 ساعت قبل از حرکت به بعد 50 درصد است.

* توجه: بر اساس قوانین در برخی مسیرها محدودیت هایی به شرح ذیل وجود دارد:

  • بلیط اتوبوس در مسیرهای تهران به گرجستان و برعکس غیر قابل استرداد است.
  • جریمه کنسلی مسیر ایروان به تهران تعاونی رویال سفر: از زمان صدور تا 48 ساعت قبل از حرکت 10 درصد، 24 ساعت قبل از حرکت 50 درصد و از 24 ساعت مانده به حرکت به بعد غیر قابل استرداد می باشد.
  • مسافرین گرامی بلیط برخی تعاونی ها، 24 ساعت بعد حرکت امکان کنسلی به صورت آنلاین را ندارند لذا توصیه می شود به محض از دست دادن اتوبوس بلافاصله درخواست کنسلی خود را برای قاصدک 24 ارسال نمایید.


راهنمای تصویری کنسلی بلیط اتوبوس در قاصدک24


امکان استرداد آنلاین بلیط اتوبوس، جدیدترین خدمت مجموعه قاصدک 24 است که کاربران محترم می توانند از آن جهت لغو سفر خود استفاده نمایند. برای این منظور کاربر می بایست ابتدا به صفحه اصلی وب سایت قاصدک 24 به آدرس www.Ghasedak24.com مراجعه نموده و وارد پنل کاربری خود شود. پس از ورود به سایت، در داشبور کاربر باید روی " لیست بلیط های اتوبوس" خود کلیک نموده و برای کنسلی بلیط اتوبوس، ردیف مربوطه را در لیست بلیط های خود انتخاب نماید و با انتخاب گزینه " اطلاعات تکمیلی"، روند کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس خود را پیگیری نماید.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 1

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 2
* نکته: کاربرانی که از تلفن همراه خود برای کنسلی بلیط اتوبوس استفاده می کنند می بایست به هنگام ورود به سایت، گردش صفحه خود (rotate) را فعال کرده و از موبایل خود به صورت افقی استفاده نمایند. در این حالت کاربر باید برای ورود به پنل شخصی خود آدمک نمایش داده شده در تصویر را لمس نماید و پس از آن شماره تماس و گذرواژه خود را در سایت وارد نموده و وارد محیط کاربری خود شود.
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 3
* توجه: برای کنسل کردن بلیط اتوبوس، تفاوتی ندارد که شما در هنگام خرید بلیط خود، یک صندلی را برای سفرتان رزرو کرده اید یا برای مثال برای 5 نفر از همراهان خود نیز در این خرید، بلیط تهیه نموده اید. چرا که شما در نهایت با انتخاب گزینه " اطلاعات تکمیلی" تمامی این بلیط ها را کنسل می کنید به عبارت دیگر کنسلی بلیط اتوبوس به صورت کامل و با تمام صندلی های رزرو شده در یک خرید، به انجام می رسد. بنابراین اگر از قبل احتمال می دهید که ممکن است سفر شما یا یکی از همسفرانتان لغو شود، بهتر است بلیط ها را در خریدهای جداگانه تهیه نمایید تا در صورت لزوم بتوانید بلیط مورد نظر خود را کنسل نمایید.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 4
در نهایت با ثبت درخواست کنسلی خود باید مراحل را به ترتیب سپری کرده و آن را مطابق قوانین کنسلی تائید کنید. حال درخواست کنسلی شما به ثبت رسیده و هزینه بلیط اتوبوستان پس از کسر جریمه، طی 48 الی 72 ساعت آینده به شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید، باز می گردد. البته اگر در کادر نحوه استرداد، گزینه " اعتبار کیف پول " را انتخاب نمایید مبلغ قابل پرداخت در کمتر از سه ساعت به اعتبار کیف پول شما در پنل شخصی تان اضافه می شود که می توانید از آن در خریدهای بعدی خود استفاده نمایید.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 5
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 6
در کادر زیر می توانید مبلغی که پس از کسر جریمه به حساب شما بازگردانده می شود را مشاهده نمایید و آن را تائید کنید. گفتنی است این مبلغ به صورت سیستمی و بر اساس قوانینی که در ادامه بیان می کنیم، تعیین می شود.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 7
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 8
راهنمای استرداد بلیط اتوبوس 9

* نکته: با توجه به قانون راهداری، شرکت تعاونی ها می توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند. لذا در صورت مواجه با این مورد، می بایست بلیط اتوبوس خود را به صورت تلفنی یا حضوری کنسل نمایید.
در نهایت لازم به ذکر است که کاربران محترم تنها می توانند بلیط های اتوبوسی که به صورت آنلاین از قاصدک 24 خریداری نموده اند را به روش بالا و در این سامانه کنسل نمایند.