خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

قاصدک 24

بسیاری از ما عبارت VIP را بارها شنیده‌ایم. این اصطلاح برای توصیف افرادی به کار می‌رود که از نظر سیاسی و یا هنری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. VIP در حقیقت مخفف Very Important Person است. این افراد در مکان‌های خاصی چون فرودگاه‌ها یا حتی جشنواره‌ها از جایگاه ویژه‌ای مورد پذیرایی قرار می‌گیرند. علاوه بر VIP که به آن اشاره شد، CIP  نیز وجود دارد که مخفف عبارت  Commercial Important Person  است. این عبارت به افرادی که از نظر تجاری سرشناس و مهم هستند، اطلاق می‌شود. حال با قاصدک 24 همراه شوید تا به معرفی خدمات cip فرودگاه امام و هزینه آن بپردازیم.

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

 

تفاوت خدمات VIP و CIP چیست؟


ممکن است برای شما نیز این سئوال پیش آید که تفاوت میان خدمات VIP و CIP در چیست؟ تفاوت عمده میان این دو نوع خدمات در تأمین امنیت است. مقصود از تأمین امنیت نیز استفاده از محافظان شخصی، جایگاه های اختصاصی، دوربین های نظارت تصویری و امکاناتی از این دست می باشد. از این رو اشخاص VIP به دلیل حساسیت های شغلی بیشتر از امکانات امنیتی بیشتری نیز برخوردارند. نکته دیگری که در مورد این دو نوع خدمات باید بدانید این است که هزینه سی آی پی فرودگاه امام معمولا توسط سازمان مربوطه پرداخت می شود. این در حالیست که هزینه خدمات CIP توسط خود افراد پرداخت می شودهمچنین خدمات CIP دربرگیرنده خدماتی است که به افراد مهم و سرشناس ارائه می شود. CIP در حقیقت جایگاهی برای عرضه تشریفات اختصاصی به مشتریان است که به طور معمول در فرودگاه ها، هتل ها، سالن های همایش و مکان های مشابه در اختیار آن ها قرار می گیرد.

معرفی CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


خدمات و جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی (CIP) فرودگاه امام مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور است که در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و3 طبقه توسط شرکت سرمایه گذار ایرانیان فن آور پارس مورد بهره برداری قرار گرفته است. این سالن برای مسافرانی که می خواهند لحظات قبل و بعد پرواز خود را در آرامش بگذرانند، امکاناتی عالی فراهم می کند. بدون اینکه افراد مجبور به ایستاد در صف های طولانی انتظار برای چمدان یا دریافت کارت پرواز باشند. فرودگاه بین المللی امام خمینی یکی از فرودگاه های مهم کشور است که برای رفاه حال مسافران خود به ارائه خدمات CIP به مسافرانش اقدام کرده است. قاصدک 24 شما را در ادامه مطلب با خدمات ارائه شده در فرودگاه بین المللی امام خمینی بیشتر آشنا می کند.

خدمات cip فرودگاه امام چیست؟


یکی از دغدغه های مسافرانی که پرواز را برای سفرهای خود انتخاب می کنند، ساعات پیش از سوار شدن به هواپیما است. از این رو برای برخی از مسافران بهره مند شدن از خدمات اختصاصی اهمیت ویژه ای دارد. اینکه بتوان با کمترین استرس و دغدغه فکری پا به هواپیما گذاشت، مسئله مهمی است. از همین رو و برای بهره مند شدن از چنین خدماتی، مسافران باید خدمات CIP فرودگاه مورد نظر خود را از پیش از طریق آژانس های مسافرتی تهیه کنند. خدماتی که در سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی عرضه می شود را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

خدمات مسافرتی


خدمات مسافرتی شامل تمام خدماتی می شود که این جایگاه در حوزه مسافرت های هوایی به مسافران خود ارائه می دهد. این خدمات عبارتند از:

انتقال مسافرین جایگاه به پای پلکان هواپیما


کارمند عملیات پرواز مسافرانی را که نام آنها توسط واحد پذیرش در لیست مسافران ثبت شده است به جایگاه منتقل می کند. وی همچنین موظف خواهد بود در صورت بروز هر گونه مشکل مانند عدم شناسایی مسافر در پای پرواز به پیگیری و حل مشکل بپردازد. در مورد مسافران خروجی نیز این کار از طریق انتقال آنها به پای پلکان پرواز با خودروی تشریفات صورت می گیرد.

انجام امور گذرنامه


بدیهی است که مسافران ورودی یا خروجی باید گذر نامه های خود را به گیت هایی که در مبادی ورودی و خروجی تعبیه شده است، تحویل دهند. جایگاه اختصاصی برای مسافرانی که تا چک کامل پاسپورت های خود نیاز به استراحت دارندف فضای بسیار مناسبی را تدارک دیده است.

تشریفات گمرکی


در جایگاه تشریفات اختصاصی همچنین تمام امور گمرکی مانند بازرسی بار، پرداخت عوارض گمرکی و احیانا قبض انبار صورت می گیرد. گفتنی است که پرسنل عملیات جایگاه در تمام مراحل حضور دارند.

استراحتگاه فرودگاه امام خمینی

انجام امور ترافیکی


مسافرين خروجي پس از مراجعه به كانتر پذيرش جايگاه، بار، بليط، گذرنامه و مدارك لازم جهت خروج از كشور را تحويل كارمند عمليات داده و بعد از انجام امور ترافيكي، كارت پرواز، رسيد بار و مابقي مدارك خود را تحويل مي گيرند. تمام اور مذکور در این جایگاه با دقت هر چه بیشتر انجام می شود.

اخذ ویزا


در این جایگاه همچنین مراحل اخذ انواع ویزای فرودگاهی که مورد تأیید مراجع مسئول باشد با هماهنگی های از پیش صورت گرفته انجام می شود.

استقبال و مشایعت


در جایگاه تشریفات اختصاصی امکاناتی برای استقبال از مسافرین در لحظه ورود و نیز مشایعت آنها تا زمان سوار شدن به هواپیما توسط همراهان پیش بینی شده است.

خدمات سی آی پی فرودگاه امام خمینی

خدمات جانبی


علاوه بر امکاناتی که در بالا به آنها اشاره شد، مسافران می توانند از خدمات رفاهی این سالن ها نیز بهره مند شوند. برای نمونه می توان به خدمات زیر اشاره کرد:

 • كافی شاپ لوكس و سرو انواع نوشيدني گرم و سرد، انواع شيريني، سالاد و دسر جهت مسافرين CIP
 • امكان استفاده از ميز اُردور جهت مسافرين، مستقبلين و مشايعت كنندگان
 • استفاده و تردد گیتهای اختصاصی سپاه، پلیس، گمرک و پذیرش بار
 • استفاده از فروشگاههای لوکس با برندهای خارجی و داخلی معتبر
 • استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر و اینترنت
 • باجه بانک اختصاصی به منظور انجام امور بانكی اعم از ارزی (غیر از ارز مسافرتی) و ريالی مسافرين
 • اتاق اختصاصی سیگار با تهویه استاندارد
 • فروشگاه خشکبار، چرم، صنایع دستی و خاویار
 • سالن کنفرانس و ملاقاتهای خصوصی جهت مذاکرات تجاری
 • سوئیتهای ویژه برای اقامتهای موقت و استراحتهای کوتاه
 • XBOX برای سرگرمی کودکان در ساعات انتظار

cip فرودگاه امام خميني

قیمت خدمات cip فرودگاه امام خمینی


هزينه 
cip فرودگاه امام در شهریور 1401
که شما در جایگاه های CIP فرودگاه امام خمینی استفاده خواهید کرد شامل موارد زیر می شود که با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه شده است:

هزینه سفر


 • هزینه سفر مسافر بزرگسال: 23.707.500 ریال
 • هزینه سفر مسافر زیر دو سال: رایگان
 • هزینه ویلچر(برای مسافرانی که قادر به راه رفتن نیستند): 11.118.000 ریال
 • هزینه مشایعت کننده و استقبال کنندگان (3 ساعت حضور): 9.483.000 ریال
 • هزینه خدمات حیوان خانگی (برای هر حیوان) : 11.935.500 ریال
 • خدمات اخذ ویزا (شامل هزینه ارزی صدور ویزا نمی شود): 9.483.000 ریال


ترنسفر فرودگاهی


 • هزینه ون فرودگاهی داخل شهر : 6.500.000 ریال
 • هزینه تویوتا کمری داخل شهر تهران : 5.200.000 ریال
 • هزین تویوتا Rav4 داخل شهر : 6.000.000ریال
 • هزینه ون فرودگاهی برای کرج یا لواسان : 11.700.000 ریال
 • هزینه تویوتا کمری برای کرج یا لواسان :  9.500.000 ریال


سوئیت‌های اختصاصی


 • 6 ساعت برای 1 نفر: 6.700.000 ریال
 • 12 ساعت برای 1 نفر: 11.500.000 ریال
 • 24 ساعت برای 1 نفر: 17.300.000 ریال
 • 6 ساعت برای2 نفر: 8.800.000 ریال
 • 12 ساعت برای 2 نفر: 13.800.000 ریال
 • 24 ساعت برای 2 نفر: 19.500.000 ریال

رزرو سی آی پی فرودگاه امام خمینی در قاصدک24


شما می توانید برای رزرو 
cipفرودگاه امام به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با انتخاب هر کدام از خدمات و پرداخت آنلاین، از خدمات CIP فرودگاه امام خمینی بهره مند شویدبرای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت خدمات CIP فرودگاه مهرآباد با تیم قاصدک 24 تماس بگیرید.


نحوه ارائه خدمات در سی آی پی فرودگاه امام خمینی


همانطور که گفتیم خدمات در سی آی پی فرودگاه امام خمینی شامل موارد زیادی می‌شود که در این بخش با جرئیات ارائه آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

 • فرودگاه: انجام کلیه تشریفات مسافر از قبیل دریافت کارت پرواز، تحویل جامه دان، پذیرایی در سالن، بازرسی اختصاصی، ترانسفر تا پای پلکان پرواز و ....
 • هتل: در اتاق یک دسته گل، شیرینی، انواع میوه جات، همراه با یک کارت خیر مقدم گذاشته می شود.
 • سالن همایش: اختصاص نزدیک ترین صندلی به سکوی اجرای همایش، میز برای پذیرایی، شیرینی، انواع میوه جات و...
 • سالن CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی: CIP Lounge یا سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور است که در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و3 طبقه توسط شرکت سرمایه گذار ایرانیان فن آور پارس مورد بهره برداری قرار گرفته است. این سالن برای مسافرانی که می خواهند لحظات قبل و بعد پرواز خود را در آرامش بگذرانند، امکاناتی عالی فراهم می کند. بدون اینکه افراد مجبور به ایستاد در صف های طولانی انتظار برای چمدان یا دریافت کارت پرواز باشند.

سوالات متداول در مورد سی آی پی فرودگاه امام خمینی

امكانات cip فرودگاه امام خميني شامل چه مواردی می‌شود؟
انجام کلیه تشریفات مسافر از قبیل دریافت کارت پرواز، تحویل جامه دان، پذیرایی در سالن، بازرسی اختصاصی، ترانسفر تا پای پلکان پرواز و ....
قيمت سي اي پي فرودگاه امام چقدر است؟
از آنجایی که خدمات cip تنوع متفاوتی دارد؛ هزینه سی آی پی فرودگاه امام ثابت نمی‌باشد. برای اطلاع از قیمت‌ها این مطلب را مطالعه کنید.
خدمات cip فرودگاه امام چیست؟
خدمات CIP دربرگیرنده خدماتی است که به افراد مهم و سرشناس ارائه می شود که به طور معمول در فرودگاه ها، هتل ها، سالن های همایش و مکان های مشابه در اختیار آن ها قرار می گیرد.
آیا امکان رزرو آنلاین cip فرودگاه امام در قاصدک24 وجود دارد؟
بله، برای اطلاعات بیشتر با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید.