خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
امتیاز دهید:
3155 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 خدمات cip فرودگاه امام خمینی | سی آی پی فرودگاه امام
قاصدک 24

بسیاری از ما عبارت VIP را بارها شنیده ایم. این اصطلاح برای توصیف افرادی به کار می رود که از نظر سیاسی و یا هنری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. VIP در حقیقت مخفف Very Important Person است. این افراد در مکان های خاصی چون فرودگاه ها یا حتی جشنواره ها از جایگاه ویژه ای مورد پذیرایی قرار می گیرند.

علاوه بر VIP که به آن اشاره شد، CIP نیز وجود دارد که مخفف عبارت Commercial Important Person است. این عبارت به افرادی که از نظر تجاری سرشناس و مهم هستند، اطلاق می شود. خدمات CIP نیز دربرگیرنده خدماتی است که به این افراد مهم و سرشناس ارائه می شود. CIP در حقیقت جایگاهی برای عرضه تشریفات اختصاصی به مشتریان است که به طور معمول در فرودگاه ها، هتل ها، سالن های همایش و مکان های مشابه در اختیار آنها قرار می گیرد.

تفاوت خدمات VIP و CIP چیست؟


ممکن است برای شما نیز این سئوال پیش آید که تفاوت میان خدمات VIP و CIP در چیست؟ تفاوت عمده میان این دو نوع خدمات در تأمین امنیت است. مقصود از تأمین امنیت نیز استفاده از محافظان شخصی، جایگاه های اختصاصی، دوربین های نظارت تصویری و امکاناتی از این دست می باشد. از این رو اشخاص VIP به دلیل حساسیت های شغلی بیشتر از امکانات امنیتی بیشتری نیز برخوردارند. نکته دیگری که در مورد این دو نوع خدمات باید بدانید این است که هزینه خدمات VIPمعمولا توسط سازمان مربوطه پرداخت می شود. این در حالیست که هزینه خدمات CIP توسط خود افراد پرداخت می شود.

نمونه خدمات VIP و CIP


فرودگاه: انجام کلیه تشریفات مسافر از قبیل دریافت کارت پرواز، تحویل جامه دان، پذیرایی در سالن، بازرسی اختصاصی، ترانسفر تا پای پلکان پرواز و ....
هتل: در اتاق یک دسته گل، شیرینی، انواع میوه جات، همراه با یک کارت خیر مقدم گذاشته می شود.
سالن همایش: اختصاص نزدیک ترین صندلی به سکوی اجرای همایش، میز برای پذیرایی، شیرینی، انواع میوه جات و...

خدمات CIP در فرودگاه


یکی از دغدغه های مسافرانی که پرواز را برای سفرهای خود انتخاب می کنند، ساعات پیش از سوار شدن به هواپیما است. از این رو برای برخی از مسافران بهره مند شدن از خدمات اختصاصی اهمیت ویژه ای دارد. اینکه بتوان با کمترین استرس و دغدغه فکری پا به هواپیما گذاشت، مسئله مهمی است. از همین رو و برای بهره مند شدن از چنین خدماتی، مسافران باید خدمات CIP فرودگاه مورد نظر خود را از پیش از طریق آژانس های مسافرتی تهیه کنند.


معرفی CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


فرودگاه بین المللی امام خمینی یکی از فرودگاه های مهم کشور است که برای رفاه حال مسافران خود به ارائه خدمات CIP به مسافرانش اقدام کرده است. قاصدک 24 شما را با خدمات ارائه شده در فرودگاه بین المللی امام خمینی بیشتر آشنا می کند:


سالن CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


CIP Lounge یا سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور است که در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و3 طبقه توسط شرکت سرمایه گذار ایرانیان فن آور پارس مورد بهره برداری قرار گرفته است. این سالن برای مسافرانی که می خواهند لحظات قبل و بعد پرواز خود را در آرامش بگذرانند، امکاناتی عالی فراهم می کند. بدون اینکه افراد مجبور به ایستاد در صف های طولانی انتظار برای چمدان یا دریافت کارت پرواز باشند.

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

خدمات CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


خدماتی که در سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی عرضه می شود را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

خدمات مسافرتی


خدمات مسافرتی شامل تمام خدماتی می شود که این جایگاه در حوزه مسافرت های هوایی به مسافران خود ارائه می دهد. این خدمات عبارتند از:

انتقال مسافرین جایگاه به پای پلکان هواپیما


کارمند عملیات پرواز مسافرانی را که نام آنها توسط واحد پذیرش در لیست مسافران ثبت شده است به جایگاه منتقل می کند. وی همچنین موظف خواهد بود در صورت بروز هر گونه مشکل مانند عدم شناسایی مسافر در پای پرواز به پیگیری و حل مشکل بپردازد. در مورد مسافران خروجی نیز این کار از طریق انتقال آنها به پای پلکان پرواز با خودروی تشریفات صورت می گیرد.

انجام امور گذرنامه


بدیهی است که مسافران ورودی یا خروجی باید گذر نامه های خود را به گیت هایی که در مبادی ورودی و خروجی تعبیه شده است، تحویل دهند. جایگاه اختصاصی برای مسافرانی که تا چک کامل پاسپورت های خود نیاز به استراحت دارندف فضای بسیار مناسبی را تدارک دیده است.

تشریفات گمرکی


در جایگاه تشریفات اختصاصی همچنین تمام امور گمرکی مانند بازرسی بار، پرداخت عوارض گمرکی و احیانا قبض انبار صورت می گیرد. گفتنی است که پرسنل عملیات جایگاه در تمام مراحل حضور دارند.

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

انجام امور ترافیکی


مسافرين خروجي پس از مراجعه به كانتر پذيرش جايگاه، بار، بليط، گذرنامه و مدارك لازم جهت خروج از كشور را تحويل كارمند عمليات داده و بعد از انجام امور ترافيكي، كارت پرواز، رسيد بار و مابقي مدارك خود را تحويل مي گيرند. تمام اور مذکور در این جایگاه با دقت هر چه بیشتر انجام می شود.

اخذ ویزا


در این جایگاه همچنین مراحل اخذ انواع ویزای فرودگاهی که مورد تأیید مراجع مسئول باشد با هماهنگی های از پیش صورت گرفته انجام می شود.

استقبال و مشایعت


در جایگاه تشریفات اختصاصی امکاناتی برای استقبال از مسافرین در لحظه ورود و نیز مشایعت آنها تا زمان سوار شدن به هواپیما توسط همراهان پیش بینی شده است.

جایگاه تشریفات اختصاصی امام خمینی

خدمات جانبی


علاوه بر امکاناتی که در بالا به آنها اشاره شد، مسافران می توانند از خدمات رفاهی این سالن ها نیز بهره مند شوند. برای نمونه می توان به خدمات زیر اشاره کرد:

 • كافی شاپ لوكس و سرو انواع نوشيدني گرم و سرد، انواع شيريني، سالاد و دسر جهت مسافرين CIP
 • امكان استفاده از ميز اُردور جهت مسافرين، مستقبلين و مشايعت كنندگان
 • استفاده و تردد گیتهای اختصاصی سپاه، پلیس، گمرک و پذیرش بار
 • استفاده از فروشگاههای لوکس با برندهای خارجی و داخلی معتبر
 • استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر و اینترنت
 • باجه بانک اختصاصی به منظور انجام امور بانكی اعم از ارزی (غیر از ارز مسافرتی) و ريالی مسافرين
 • اتاق اختصاصی سیگار با تهویه استاندارد
 • فروشگاه خشکبار، چرم، صنایع دستی و خاویار
 • سالن کنفرانس و ملاقاتهای خصوصی جهت مذاکرات تجاری
 • سوئیتهای ویژه برای اقامتهای موقت و استراحتهای کوتاه
 • XBOX برای سرگرمی کودکان در ساعات انتظار

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

هزینه خدمات CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی


هزینه خدماتی که شما در جایگاه های CIP فرودگاه امام خمینی استفاده خواهید کرد شامل موارد زیر می شود که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه شده است:

هزینه سفر


 • هزینه سفر مسافر بزرگسال: 7.500.000 ریال
 • هزینه سفر مسافر زیر دو سال: رایگان
 • هزینه ویلچر(برای مسافرانی که قادر به راه رفتن نیستند): 3.500.000 ریال
 • هزینه مشایعت کننده (3 ساعت حضور): 3.000.000 ریال
 • خدمات اخذ ویزا (شامل هزینه ارزی صدور ویزا نمی شود): 3.000.000 ریال

ترنسفر فرودگاهی


 • (ولووXC60): 3.000.000 ریال
 • تویوتا کمری: 1.850.000 ریال
 • ون: 2.000.000 ریال

سوئیت‌های اختصاصی


 • 6 ساعت برای 1 نفر: 4.530.000 ریال
 • 12 ساعت برای 1 نفر: 5.900.000 ریال
 • 24 ساعت برای 1 نفر: 8.920.000 ریال
 • 6 ساعت برای2 نفر: 4.530.000 ریال
 • 12 ساعت برای 2 نفر: 7.100.000 ریال
 • 24 ساعت برای 2 نفر: 10.000.000 ریال

شما می توانید برای رزرو این خدمات به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با انتخاب هر کدام از خدمات و پرداخت آنلاین، از خدمات CIP فرودگاه امام خمینی بهره مند شوید.


خدمات CIP فرودگاه مهرآباد