تور ویتنام

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 تور ویتنام
قاصدک 24

ویتنام در یک نگاهویتنام کشوری سوسیالیستی در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با چین، از شمال غربی با لائوس، از جنوب با دریای جنوبی چین و از جنوب غربی با کامبوج احاطه شده است. ویتنام نزدیک به 86 میلیون نفر جمعیت، از ۵۴ نژاد گوناگون دارد که بیش از نیمی از آنها بودایی هستند. چیزی در حدود هشتاد درصد از سکنه این کشور نیز به زبان ویتنامی صحبت می کنند و زبان باقی آنها یکی از زبانهای تای، خمر، تایلندی و یا موونگ است.
ویتنام همچنین سرزمینی شگفت انگیز با طبیعتی بی نظیر و منحصر بفرد است. حدود هفتاد درصد از سکنه این کشور به کشاورزی مشغول می باشند و به زراعت برنج می پردازند که همین امر نیز موجب شده است تراسهای سرسبز مزارع برنج مناظر فوق العاده زیبایی را در این کشور خلق کنند. این کشور همچنین ذرت و سیب زمینی شیرین را نیز اغلب برای مصارف داخلی و کائوچوی چای و قهوه را هم برای صادرات، تولید می کند.
گفتنی است ویتنام در قرن نوزدهم یکی از مستعمره های فرانسه بوده است و به همین جهت سرشار از جاذبه های گردشگری و توریستی مدرنی است که توجه بسیاری از گردشگران تور ویتنام را به خود جلب کرده اند.

آنچه می بایست از تور ویتنام بدانیمویتنام یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرقی آسیاست که چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیزش آن را به یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا بدل ساخته است. با این وجود همه چیز به جاذبه های طبیعی ویتنام خلاصه نمی شود، این کشور سرشار از معابد، قلعه ها، آداب و رسوم شگفت انگیز و غذاهای لذیذی است که همواره به محبوبیت آن در بین گردشگران تور ویتنام می افزایند.
همانطور که می دانید این کشور برای سالهای متمادی گرفتار جنگ، کمونیسم، استعمار و فقر بوده است به گونه ای که هنوز هم نشانه هایی از این دوران در گوشه و کنارش دیده می شود. با همه اینها ویتنام، سلیقه گردشگری هر توریستی را ارضا می کند چرا که حتی اگر مناظر زیبای طبیعی در خلیج ها لانگ، قایق سواری در میان جزایر زیبا، معابد تاریخی با معماری دیدنی، مزارع پلکانی برنج و سواحل آفتابی هم راضیتان نکند، موزه جنگی وجود دارد که با بازدید از آن به تاریخ سفر کرده و از تور ویتنام خود لذت ببرید!
خلیج ها لانگ، دره مونگ هوا، آبشار پانگور، غار سون دونگ، هوی آن، بان گیوک و... نیز از جمله دیگر جاذبه های گردشگری این کشور است که می توانید در تور ویتنام خود از آنها دیدن نمایید.

ویتنام و جاذبه های گردشگری تور هانویهانوی پایتخت ویتنام و دومین شهر بزرگ آن است. این شهر که در ساحل رود سرخ قرار گرفته، پر از ساختمانها و بناهای تاریخی و زیبایی است که همگی از جنگ ویتنام به یادگار مانده اند. هانوی که به "شهر 18 دریاچه" نیز شهره است، تنها ۳۳۲۹ کیلومتر مربع مساحت دارد با این وجود ۷/۷ میلیون نفر از جمعیت ویتنام را در خود جای داده است.
هانوی همچنین سرشار از موزه هایی است که همگی روایتگر تاریخ انقلاب، جنگ و هنر ویتنام هستند و این شهر را برای گردشگران تور هانوی به مقصدی منحصر بفرد بدل می سازند. مبحث هزینه ها در این کشور، یکی دیگر از عواملی است که تور هانوی را به تور مسافرتی دلخواه غربی ها تبدیل می کند. این هزینه ها حتی از بسیاری از استاندارهای آسیایی نیز پایین ترند و بسیاری از گردشگران تور هانوی معتقدند هزینه اجاره بها، صنایع همگانی نظیر برق و تلفن، غذا و تفریحات در این شهر، تنها گوشه ای از تمام هزینه ها در آمریکا و انگلیس را شامل می شود!
گفتنی است تمدن هانوی نیز گردشگران و بینندگان بسیاری از سراسر دنیا را به خود جذب می کند که هنرنمایی بومی ها بر روی ظروف سفالی، برنزی و شیشه ای، بخش کوچکی از این تمدن 3 هزار ساله است. بازار دونگ ژوان، معبد ادبیات، دریاچه هوان کیم، معبد کوان سو، تئاتر عروسکهای آبی تانگ، پاگودا تران کوک، بازار هانگ دا، موزه زندان هوا لو، مجموعه آرامگاه هو چی مینه و... نیز از جمله مهمترین اماکن دیدنی و تجاری این شهر تاریخی می باشد که توجه بسیاری از گردشگران تور هانوی را به خود جلب کرده است.

بهترین زمان برای خرید تور ویتنامویتنام کشور پهناوری است و طبیعتاً در یک زمان معین هر نقطه از ان نسبت به سایر مناطق این کشور، شرایط آب و هوایی متفاوتی را تجربه می کند. بدین ترتیب بدیهی است که تعیین زمان مناسب برای خرید تور ویتنام کاملاً مرتبط با فصل و مقصدی باشد که نیت سفر به آن را دارید. با این حال در مجموع می توان گفت که ویتنام یک کشور چهار فصل است و برای سفر به بخشهای مختلف آن در تمام ایام سال، محدودیتی وجود ندارد.
با همه آنچه گفته شد، بسیاری از گردشگران تور ویتنام بر این باورند که دو فصل بهار و پاییز، بهترین زمان برای سفر به آسیای جنوب شرقی و ویتنام است. آب و هوای این ایام در ویتنام، مساعدتر و میزان بارندگی کمتر است و نواحی جنوبی نیز از دمای کمتری برخوردارند.