تور هنگ کنگ

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 تور هنگ کنگ
قاصدک 24

هنگ کنگ در یک نگاههنگ کنگ جزیره ای در دريای چين است که تا همين چند سال اخیر یکی از مستعمره های پرتغال به شمار می رفت اما هم اکنون بخشی از جمهوری خلق چین می باشد. این شهر ۲٬۷۵۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و در ۶۰ کیلومتری شرق ماکائو قرار گرفته و از جنوب با دریای چین جنوبی هم مرز است. گفتنی است هنگ کنگ منطقه ای خود مختار است که قوانین خاص خود را دارد با این حال از جهات مختلفی وابسته و تابعه دولت چین می باشد.
هنگ کنگ بیش از 7 میلیون نفر جمعیت دارد که به دو زبان چینی و انگلیسی تکلم می کنند در حالیکه زبان رایج در هنگ کنگ عملاً زبان کانتونی است که یکی از گونه های زبان چینی به حساب می آید. اکثریت مردم هنگ کنگ، چینی تبار هستند که دین به خصوصی ندارند و چیزی در حدود ۴۳ درصد از مردم نیز اعتقاداتی نزدیک به سه دین بودایی، تائویسم و آیین کنفوسیوس دارند.
جالب است بدانید بیشتر مساحت هنگ کنگ را کوه و تپه فرا گرفته و چیزی در حدود 40 درصد سطح این شهر نیز شامل پارکها و ذخیره گاههای طبیعی است از این رو تنها در ۲۵ درصد از سطح هنگ کنگ ساخت و ساز انجام می شود. با همه اینها هنگ کنگ سرشار از آسمان خراشهاست؛ این شهر ۳۹ ساختمان بلند دارد که ارتفاع هر یک از آنها به بیش از ۲۰۰ متر می رسد. این شهر همچنین چهار برج بلند از مجموع ۱۵ برج مرتفع دنیا را در خود جای داده است از این رو بسیاری از گردشگران تور هنگ کنگ معتقدند هر تصوری که از نیویورک در ذهن دارند را می توانند در این شهر ببینند.

آنچه می بایست از تور هنگ کنگ بدانیمهنگ کنگ از دیرباز به جهت موقعیت جغرافیایی خاصش همواره مورد توجه گردشگران و سرمایه گذاران بوده است. همین امر نیز باعث شده است که این منطقه جدا افتاده از چین، خیلی زود به پیشرفت و توسعه برسد و مبدل به قلب تپنده اقتصاد در شرق آسیا شود. این شهر ترکیبی از نژادهای مختلف است و بناهای رنگارنگ آن نیز به خوبی گواه تسلط قومهای مختلف از جمله سلسله چینگ، انگلستان و... در طول تاریخ بر آن می باشد.
همانطور که گفتیم هنگ کنگ، شهر اسمان خراشهاست اما امروزه این ساختمانهای مدرن آن نیستند که توجه گردشگران تور هنگ کنگ را به خود جلب کرده اند، این شهر سرشار از جاذبه های مردمی و گردشگری فراوانی است که آن را به مقصدی جذاب برای آنان بدل می سازد.
تور هنگ کنگ همچنین به جهت نمایشگاههای بین المللی بسیار تاثیرگذار و موفقی که در آن برگزار می شود هم هواخواه دارد. جالب است بدانید با خرید تور هنگ کنگ در زمان نمایشگاه، می توانید 100-250 دلار وجه نقد دریافت نمایید! بدین ترتیب هم سفر کرده اید و هم بدون قرعه کشی و شانس و دردسر و تنها با بازدید از نمایشگاه، از سوبسید (یارانه) استفاده نموده اید.

چین و جاذبه های گردشگری تور هنگ کنگهمانطور که گفتیم هنگ کنگ یکی از پیشرفته ترین شهرهای گردشگری آسیاست و دو برابر نیویورک آسمان خراش دارد! این شهر در جنوب چین واقع شده است و بیش از ۲۰۰ جزیره مختلف را شامل می شود که در نتیجه آن از شرایط اقلیمی مطبوعی بهره می برد. "لانتائو" یکی از بزرگترین جزایر هنگ کنگ است که با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده خود، محیط جالبی را برای گردشگران تور هنگ کنگ فراهم ساخته است. این جزیره در دهانه رودخانه مروارید قرار گرفته و سرشار از اماکن تاریخی منحصر بفرد است.
بد نیست بدانید اگر به قصد گشت و گذار در فروشگاهها و مراکز خرید، به چین سفر می کنید، تور هنگ کنگ بهترین تور مسافرتی شما برای این منظور خواهد بود. مراکز خرید این شهر، شهرتی جهانی دارند و در آنها قادر به تهیه بهترین اجناس از برندهای معروف جهان می باشید.
دیزنی لند، جزیره لانتائو، مرکز خرید لند مارک، برج ساعت، قله ویکتوریا، مرکز خرید المنتس، صومعه پولین، باغ نان لیان، مرکز خرید هاربر سیتی و... نیز از جمله دیگر جاذبه های توریستی و مراکز خرید نیویورک آسیا هستند که بسیار مورد توجه گردشگران تور هنگ کنگ قرار گرفته اند.

بهترین زمان برای خرید تور هنگ کنگهنگ کنگ به جهت شرایط جغرافیایی خاصی که دارد از آن دسته از مقاصد گردشگری است که برای سفر به ان می بایست یک زمانبدی مناسب داشته باشید. این شهر در ماههای تیر و مرداد از گرما و رطوبت طاقت فرسایی برخوردار است که همین امر نیز موجب می شود، کمتر کسی در دو ماهه نخست فصل تابستان اقدام به خرید تور هنگ کنگ نماید. بدین ترتیب به طور کلی می توان گفت بهترین زمان برای خرید تور هنگ کنگ ماههای مهر و فروردین است؛ شرایط آب و هوایی این ایام در هنگ کنگ، مطبوع و مساعد است و بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های شهری و طبیعی آن فراهم می باشد. با این حال توصیه می کنیم اگر تمایل به تجربه خرید در حراجهای باورنکردنی مراکز تجاری این شهر دارید، به رزرو تور هنگ کنگ در فصل زمستان نیز بیاندیشید!