تور هند

{{adult.toLocaleString('fa')}} بزرگسال
، {{inf.toLocaleString('fa')}} کودک
، {{baby.toLocaleString('fa')}} نوزاد
امتیاز دهید:
2516 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 تور هند
قاصدک 24

هند در یک نگاه


هند یا هندوستان کشوری در جنوب آسیاست. این کشور از نظر مساحت هفتمین کشور بزرگ جهان و از نظر جمعیت دومین کشور پر جمعیت دنیا می باشد. هند از شمال با چین و نپال، از شمال غرب با پاکستان، از شمال شرق با بوتان، از شرق با بنگلادش و میانمار و از جنوب با اقیانوس هند همسایه است.
تمدن هند، قدمتی 85۰۰ ساله دارد. این تمدن بر خلاف تمدن دیگر ملل آسیایی، در قرن بیستم در سطح بسیار بالایی تثبیت شد و هرگز رو به افول نرفت. بسیاری معتقدند علت درخشش روز افزون تمدن هندی، تلاش طاقت فرسای هندی ها در حفظ سنتهای این کشور است و همین امر نیز سفر به سرزمین هندوها را برای بسیاری از گردشگران تور هند به سفری متفاوت و سرشار از تجربه های گوناگون بدل می کند.
جالب است بدانید این کشور دارای گوناگونی های بسیاری از نظر جغرافیایی، آب و هوایی، فرهنگی، زبانی و قومی می باشد. 75% نژاد مردم هند را دراویدی ها و ۲۵ ٪ آن را هندوآریایی ها تشکیل می دهند. در هند همچنین ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان آن زنده هستند و در حالی که اغلب ارتباطات رسمی و امور دولتی، بر عهده دو زبان هندی و انگلیسی است، هر ایالت نیز دارای زبانهای رسمی و ویژه خود است که مردم تنها آن را به رسمیت می شناسند!

آنچه می بایست از تور هند بدانیم


سرزمین هندوها، سرزمینی پر تکاپو با تضادهای شگفت انگیز است. البته هند تنها جایی در زمین نیست که در آن مدرنیته و سنت به هم پیوند می خورد اما قطعاً بهشتی سرشار از فرهنگها و مذاهب گوناگون است که هریک بر این سرزمین پر رمز و راز، اثری به یادگار گذاشته اند.
اغلب گردشگران معتقدند، خرید تور هند می تواند فرصت رویارویی با مجموعه ای از مکانهای مقدس و معنوی، طبیعتی بکر، سواحل آفتابی، پارکهای ملی باشکوه، مناطق مهیج محافظت شده حیات وحش و هزاران شگفتی دیگر را در یک سفر برایشان مهیا کند. بدین ترتیب به عنوان یک بازدیدکننده تور هند، خواهید توانست گنجینه هایی معنوی، فرهنگی و تاریخی را در تاج محل، هرمندیر صاحب، مکا مسجد و سایر اماکن دیدنی این کشور پیدا کنید.

هند و جاذبه های گردشگری تور بمبئی


بمبئی یا مومبای از جمله مهمترین شهرهای هند است. این شهر در واقع مرکز بانکداری، تجارت، مبادلات مالی، بازرگانی و صنعت کشتی سازی هند است و بزرگترین بندر ساحل غربی این کشور نیز به شمار می رود.
جالب است بدانید بمبئی، بزرگترین مرکز تولید پارچه های پنبه ای و فیلمهای سینمائی شبه قاره هند است و از این رو به بالیود نیز شهرت دارد. نام بمبئی را استعمارگران پرتغالی بر این شهر نهادند. این نام که به معنای ساحل خوب است در سال ۱۹۹۶ به مومبای (نام یکی از خدایان زن هندی) تغییر یافت با این حال این بندر در خارج از هند، همچنان به بمبئی معروف است.
گفتنی است آثار تاریخی، معماری دیدنی و منظرههای طبیعی بکر همچون دروازه هند، موزه پرنس ویلز، تاج محل، پایانه چاتراپاتی شیواجی، موزه ویکتوریا، غار فیلها، مجموعه هنری جهانگیر، کملانهور و... همه و همه این شهر را به مقصدی خاص برای گردشگران تور بمبئی بدل کرده اند.

هند و جاذبه های گردشگری تور بمبئی

هند و جاذبه های گردشگری تور دهلی


دهلی پایتخت و یکی از بزرگترین شهرهای هند است که بخش کوچکتری به نام دهلی نو را احاطه کرده است. این شهر چنان باشکوه و عظیم است که اغلب گردشگران تور دهلی در بدو ورود به آن از دیدن این همه شکوه و جلال شوکه می شوند. دهلی همچنین جلوه کاملی از مدرنیته و سنت به همراه زیبایی های بیشمار است و در مقایسه با بیشتر شهرهای هندوستان به جز بمبئی، جای نسبتا گرانی نیز به شمار می رود.
معبد آکشاردام، قطب منار، قلعه سرخ، باغ پنج حس، مقبره گاندی، مسجد جامع دهلی، قلعه کهنه هند، کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان و... از جمله نامی ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند که پیشنهاد می کنیم حتماً در تور دهلی خود زمانی را به بازدید از آنها اختصاص دهید.

هند و جاذبه های گردشگری تور دهلی

بهترین زمان برای خرید تور هند


همانطور که گفتیم هند سرزمین بسیار وسیعی است از این رو بهترین معیار جهت تعیین زمان مناسب برای سفر به آن، آب و هوا و شرایط جغرافیایی شهر مقصد است. به طور مثال بهترین زمان برای خرید تور بمبئی و سفر به آن، از اواخر شهریور آغاز و تا اوایل اسفند ادامه دارد در حالیکه بهترین زمان برای خرید تور دهلی، نیمه های مرداد تا نیمه های آبان است.
با همه اینها بسیاری از گردشگران تور هند معتقدند بهترین زمان سفر به سرزمین هندوها در حالت کلی و با توجه به شرایط آب وهوایی این شبه جزیره، ماههای خنکتر سال یعنی از اوایل آبان تا اواخر فروردین می باشد. در این زمان درجه حرارت در شمال هند لذت بخش و محدوده دما از 10 تا 25 درجه سانتیگراد متغییر است. در واقع این فصل، به دلیل آب و هوا مساعد و همزمانی با برگزاری بسیاری از جشنواره های هندی، بهترین زمان برای خرید تور هند و سفر به آن می باشد.

مطالب مرتبط


داستان گل فروش های شهر شلوغ کلکته
۱۵ حقیقت شگفت انگیز در مورد قطارهای محلی بمبئی
عجیب ترین آداب و رسوم دنیا