تور مالدیو

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 تور مالدیو
قاصدک 24

مالدیو در یک نگاهمالدیو مجمع الجزایری متشکل از 1192 جزیره مرجانی واقع در اقیانوس هند است که در جنوب غربی کشور هند و سریلانکا قرار دارد. این کشور از نظر جمعیت و مساحت، کوچکترین کشور قاره آسیاست و تنها ۲۹۸ کیلومتر مربع وسعت دارد.
اغلب جزایر این کشور بسیار کوچکند به گونه ای که مساحت بزرگترین جزیره مالدیو تنها ۵ کیلومتر مربع است؛ این جزایر و در پهنه ای آبی در حدود ۹۰ هزار کیلومتر مربع پراکنده شده اند. از میان تمام جزایر مالدیو ۲۰۰ جزیره آن مسکونی هستند و ۸۸ جزیره دیگر دارای اقامتگاههای گردشگری می باشند.
مالدیو نزدیک به 500 هزار نفر سکنه دارد که آمیزه ای از نژادهای سینهالی، دراویدی، آفریقایی و عرب می باشند. اکثر این جمعیت، مسلمان سنی هستند و به زبان دیوهی تکلم می کنند. این زبان از جمله زبانهای هندوآریایی است و با زبان سینهالی هم خانواده می باشد.
گفتنی است صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است؛ بر اساس آخرین آمار منتشر شده، گردشگران تور مالدیو به طور غیر مستقیم حدود ۷۰ درصد اقتصاد و ۹۰ درصد ارز خارجی این کشور را تأمین می کنند. از سوی دیگر برخی از جزایر مالدیو صرفاً برای اهداف گردشگری توسعه یافته اند. در این جزایر هتلهایی برای اقامت گردشگران تور مالدیو ساخته شده است که اکثر کارمندان آن مهاجران کشورهای همسایه هستند از این رو مردم عادی مالدیو، به ندرت با گردشگران خارجی در ارتباطند.

آنچه می بایست از تور مالدیو بدانیمهمانطور که گفتیم مالدیو یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در قاره آسیاست. آبهای فیروزه ای، امکانات خاص برای غواصی، هتلهای آبی با ویلاهای کاملاً اختصاصی و صدها ویژگی دیگر تنها بخشی از شگفتی های تور مالدیو برای گردشگران این منطقه می باشد.
از سویی دیگر هر هتلی که در تور مالدیو خود رزرو خواهید کرد، معمولاً بر روی جزیره ای قرار گرفته و به نوبه خود یک شهر کوچک را می سازد. اطمینان داشته باشید که شما در این هتل- شهر تمامی امکانات رفاهی از ورزشهای آبی و موزیک زنده گرفته تا غذاهای بین المللی و محلی و هر انچه اراده نمایید را پیدا خواهید کرد.
رستوران آبی subsix، موزه ملی، مرکز خرید چاندانه ماگو، مسجد جامع مالدیو، مولی آگه، بازار بزرگ ماهی، مجموعه جزایر مرجانی و... نیز از جمله مهمترین مراکز خرید و جاذبه های توریستی این کشور است که توجه بسیاری از گردشگران تور مالدیو را به خود جلب نموده اند.

مالدیو و جاذبه های گردشگری تور مالهماله، پایتخت و بزرگترین شهر مجمع الجزایر مالدیو می باشد که در جزیره ای به همین نام قرار گرفته است. این شهر بزرگترین مرکز تجاری مالدیو است و با سریلانکا مرز مشترک آبی دارد. با همه اینها ماله شهر کوچکی است و از چهار بخش اصلی هنویرو، گالولهو، مافانو و ماچانگولی تشکیل شده است. این شهر سرشار از رستورانهایی با ملیتهای مختلف و تنوع غذایی منحصر بفردی است که آن را برای گردشگران تور ماله به مقصدی جامع بدل می سازد.
اگر در تور ماله خود به دنبال دیدنی های این جزیره زیبا هستید، به قسمت شمالی شهر بروید. پارک سلطان که بزرگترین پارک تفریحی مالدیو است، کمی پایین تر از خیابان مشهور امیر احمد واقع شده است. این پارک تنها بخشی از کاخ سلطان مالدیو است که تا به امروز باقی مانده و موزه ملی مالدیو نیز در آن قرار دارد.
مسجد جمعه مالدیو نیز یکی دیگر از اماکنی است که توجه بسیاری از گردشگران تور ماله را به خود جلب کرده است. این مسجد دارای سه گنبد طلایی است و یکی از مهمترین مراکز تجمع مسلمانان این کشور جهت برگزاری مراسمات مذهبی، جشنها و اعیاد به شمار می رود. دیگر بنایی که بازدید از آن در تور ماله خالی از لطف نیست، قصر رنگارنگ مولیاژ است. این قصر که در ابتدا به عنوان سکونتگاهی برای سلطان مالدیو ساخته شده بود، امروزه به دفتر ریاست جمهوری مالدیو تغییر کاربری داده است.

بهترین زمان برای خرید تور مالدیوبا توجه به شرایط جغرافیایی مالدیو به سادگی در می یابیم که این مجمع الجزایر زیبا، کشوری گرمسیری است از این رو چندان هم دور از انتظار نیست که در تمامی طول سال آب و هوایی گرم و خشک داشته باشد. بهار، تابستان و حتی اوایل پاییز در مالدیو بسیار گرم می باشد و میزان رطوبت هوای آن به قدری بالاست که کمتر گردشگری در این ایام، تمایلی برای خرید تور مالدیو از خود نشان می دهد.
از سوی دیگر آب و هوا تنها محدود کننده زمان سفر به این کشور نیست. همانطور که گفتیم مردم مالدیو مسلمانند از این رو خرید تور مالدیو در ماه رمضان تقریباً یک اشتباه بزرگ است چراکه ممکن است در این ماه نتوانید به راحتی و در همه جا غذای مناسب پیدا کنید! بدین ترتیب به طور کلی می توان گفت که اواخر پاییز و سه ماهه فصل زمستان، بهترین زمان برای خرید تور مالدیو و سفر به این کشور پر از شگفتی می باشند.