تور اندونزی

{{adult.toLocaleString('fa')}} بزرگسال
، {{inf.toLocaleString('fa')}} کودک
، {{baby.toLocaleString('fa')}} نوزاد
امتیاز دهید:
2508 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 تور اندونزی
قاصدک 24

اندونزی در یک نگاه


اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه و مجمع الجزایری از 17508 جزیره و 33 استان می باشد. این کشور چهارمین کشور پرجمعیت جهان است که بیشترین جمعیت مسلمان دنیا را نیز در خود جای داده است.
جالب است بدانید نقشه اندونزی به شکل یک قوس می باشد که در طول خط استوا کشیده شده است. این کشور همچنین توسط شش کشور گینه نو، مالزی، تیمور شرقی، استرالیا، فیلیپین و سنگاپور احاطه شده و با آنها همسایه است. قدرتهای اروپایی از دیرباز به جهت همین شرایط جغرافیایی و رقابت بر سر امور تجاری، سعی در به سلطه گرفتن این مجمع الجزایر داشتند اما در نهایت اندونزی پس از سه قرن و نیم مستعمره بودن در پایان جنگ جهانی دوم اعلام استقلال کرد و به کشوری آزاد بدل گشت.
این کشور بیش از 260 میلیون سکنه دارد و همین گستردگی جمعیت موجب شده است تا اقوام گوناگونی در اندونزی زندگی کنند. بزرگترین قوم این کشور جاوه ای ها هستند که حدود 40 درصد از جمعیت را شامل می شوند و پس از آن، سوندانی ها با 15 درصد جمعیت، در رتبه دوم قرار دارند.
دین رسمی مردم اندونزی اسلام است و حدود 86.1 درصد از جمعیت آن مسلمان هستند که همین امر نیز موجب شده است که این مجمع الجزایر برای بسیاری از گردشگران تور اندونزی و به ویژه مسلمانان به مقصدی خاص بدل گردد.

نمایی از کشور اندونزی

آنچه می بایست از تور اندونزی بدانیم


همانطور که گفتیم، اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر جهان است که جایی بین جنوب شرقی آسیا و استرالیا واقع شده است. بیش از دو سوم خاک اندونزی را جنگل های استوایی بارانی پوشانده اند از این رو ممکن است تور اندونزی چندان برای گردشگرانی که به دنبال مقصدی با آب و هوای آفتابی اند، مناسب نباشد. از سوی دیگر گردشگرانی که اغلب به دنبال جاذبه های طبیعی بکر و منحصر بفردند، تور اندونزی خود را غالباً به مقصد یکی از شهرهای جاکارتا، یوگی یاکارتا، بالی یا ترکیبی از آنها، خریداری می نمایند.
نکته دیگری که برای بسیاری از گردشگران تور اندونزی ویژه و قابل توجه می باشد، این است که اندونزی سالهای متمادی تحت سلطه کشورهایی همچون هلند و ژاپن قرار داشته و همین امر نیز موجب شده است تا فرهنگ این کشورها به وضوح در جاذبه های گردشگری اندونزی دیده شود. بهتر است برای اینکه بیشترین بهره را از سفرتان ببرید، حتماً در تور اندونزی خود زمانی را به بازدید از راجا آمپات، پارک ملی تانجانگ پوتینگ، جزیره فلورس، تروجالند، بوکیت لاوانگ، پارک ملی برومو تنگر سیمرو، لومبوک، پارک ملی کومودو، یوگی یاکارتا، بالی و دیگر جاذبه های گردشگری این کشور اختصاص دهید.

اندونزی و جاذبه های گردشگری تور جاکارتا


جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان اسلام است. این شهر دارای قدمت و پیشینه ای طولانی و ساختاری قلعه ایست و مرکز اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و صنعتی اندونزی نیز به شمار می رود.
جاکارتا در حدود ۵۹۰ کیلومترمربع مساحت دارد و دارای بناهایی متعلق به دوره استعمار است. آثار و اماکن دیدنی این شهر که بر اساس الگوهای شهری هلندی ساخته شده است، عمدتاً در بخش مرکزی آن واقع شده اند. از جمله این آثار که بیش از همه مورد توجه گردشگران تور جاکارتا واقع شده است، می توان به میدان مردکا و لوح ملی اندونزی، موزه ملی، کاخ ریاست جمهوری، مسجد بزرگ استقلال، مجموعه ورزشی بازی های آسیایی، بازار چینی ها، بازار قدیمی ماهی فروشان، بازار بزرگ، باغ جایاانکول، ساختمان شهرداری و... اشاره کرد.
نکته قابل توجه دیگری که این شهر را به مقصدی بی بدیل برای گردشگران تور جاکارتا بدل می سازد، این است که این منطقه مقر انسانهای نخستین نیز بوده است.

اندونزی و جاذبه های گردشگری تور جاکارتا

بهترین زمان برای خرید تور اندونزی


به طور کلی اندونزی به دلیل نزدیکی به استوا، در تمام طول سال آب و هوای یکسانی دارد از این رو نمی توان گفت که فاکتور آب و هوا به تنهایی می تواند به عنوان یک محدود کننده در زمان خرید تور اندونزی شما عمل کند. با همه اینها اگر زمان سفرتان انعطاف پذیر است، بهتر است در زمستان به غیر از بالی و کالیمانتان، مقصد دیگری برای سفر در این کشور انتخاب نکنید. در این دوره در اندونزی جاده ها شلوغ است و اغلب پارکهای ملی تعطیل هستند. علاوه بر اینها بارش سنگین باران شرایط را برای گردشگران حساس تور اندونزی نامساعد می سازد. به طور کلی، بهترین زمان برای خرید تور اندونزی و سفر به بزرگترین مجمع الجزایر جهان، فصل خشک سال یعنی از اوایل تیر تا پایان مهر ماه است.

مطالب مرتبط


حقایق جالبی که باید در مورد اندونزی بدانید
شگفتی های طبیعت در مجمع الجزایر اندونزی
تور بالی