تور استانبول

{{adult.toLocaleString('fa')}} بزرگسال
، {{inf.toLocaleString('fa')}} کودک
، {{baby.toLocaleString('fa')}} نوزاد
امتیاز دهید:
2526 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 تور استانبول
قاصدک 24

استانبول در یک نگاه


استانبول یا قسطنطنیه، یکی از کلان شهرهای ترکیه و پنجمین شهر بزرگ جهان است. این شهر که مهمترین مرکز اقتصادی و فرهنگی ترکیه به شمار می رود، در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره در مرز اروپا و آسیا واقع شده است. به بیانی دیگر، استانبول تنها شهر دنياست كه در این دو قاره قرار دارد. تنگه بسفر باریکترین تنگه جهان به طول 700 متر است که استانبول را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می کند. استانبول شرقی در آسیا قرار دارد و بخش غربی آن در قاره اروپا واقع شده است.
با این حال استانبول به طور کلی به سه منطقه اصلى تقسيم مى شود. شبه جزيره تاريخى استانبول كه شامل نواحى امينونو و فاتح مى باشد و در قسمت جنوبى گلدن هورن واقع شده است، مناطق تاريخى بى اوعلو و بشيكتاش كه در قسمت شمال گلدن هورن قرار دارند و منطقه اوسكودار و كاديكوى كه در بخش آسيايى هستند.
اغلب جمعیت استانبول را ترکان استانبولی و مسلمان تشکیل می دهند و اقلیتهایی از ارامنه، یهودیان و یونانیان نیز در دهکده های کوچک آن به چشم می خورند. بدین ترتیب بسیاری از گردشگران تور استانبول این شهر را پیوندی میان شرق و غرب و مدرنیته و سنت قلمداد می کنند.

نمایی از شهر استانبول

آنچه می بایست از تور استانبول بدانیم


شهر زیبا و دیدنی استانبول سرشار از بناهای تاریخی فوق العاده، بازارها، پارکها و جاذبه های طبیعی بیشماری است. تنوع اماکن گردشگری این شهر به قدری زیاد است که به سادگی به سلیقه و نیاز هر گردشگری پاسخ می دهد. بدین ترتیب استانبول سالانه میزبان جمع کثیری از گردشگران ایرانی است که تور استانبول را به جهت نزدیکی فرهنگ، مصافت و سهولت رفت و آمد برای سفرهای تفریحی و کوتاه مدت خود خریداری نموده اند.
همانطور که می دانید استانبول در طی ادوار گذشته، تحت سلطه امپراتوری های مختلفی قرار گرفته است. این تاریخ پر فراز و نشیب باعث شده است تا این شهر غنی از آثار باستانی متنوع و منحصر بفردی باشد که از میان آنها می توان به موزه ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، مسجد آبی، بازار بزرگ و... به عنوان شاخصترین این آثار اشاره کرد.

ترکیه و جاذبه های گردشگری تور استانبول


از نگاه بسیاری از گردشگران تور استانبول، این شهر نقطه ای جادویی و سرشار از دیدنی ها و خوشی های رنگارنگ است. از قصرها و مسجدهای عثمانی گرفته تا کلیساهای رومی و حمامهای تاریخی استانبول، همه و همه پر از شگفتی و رمز و راز هستند.
در تور استانبول می توانید پس از تماشای ایاصوفیه، مسجد کبود و قصر توپکاپی، سری به خیابان پرشور استقلال و میدان همیشه بیدار تکسیم بزنید و از خرید در دنیای برندها و مراکز خرید اروپایی لذت ببرید. توصیه می کنیم قایق سواری در تنگه بسفر و سفر یک روزه به جزایر دریای مرمره را نیز از یاد نبرید. اگر اهل خیابانگردی هستید، محله های تاریخی استانبول مثل اورتاکوی و محله های بشیکتاش را هم حتماً در برنامه تور استانبول خود بگنجانید.
فراموش نکنید این شهر سرشار از گردشگرانی است که تور استانبول را تنها برای بازدید از آثار شگفت انگیزی همچون مسجد سلطان احمد، قصر توپکاپی، تنگه بسفر، جزایر پرنس، مسجد ایاصوفیه، قصر دلما بهچه، میدان تکسیم و... خریداری می کنند. پس چندان هم دور از انتظار نیست که استانبول، روزگاری موفق به کسب عنوان سومین شهر توریستی دنیا از لحاظ تعداد گردشگر خارجی شده باشد!

جاذبه های گردشگری تور استانبول

بهترین زمان برای خرید تور استانبول


بهترین زمان خرید تور استانبول برای شما، بسته به هدفی که از این سفر دارید، متفاوت خواهد بود. هر چند که به طور کلی گفته می شود بهترین زمان سفر به استانبول فصل بهار و پائیز است اما بد نیست بدانید اگر تور استانبول خود را در فصل بهار خریداری نمایید، بهترین زمان را برای گردش و تفریح و استفاده از سواحل ترکیه در نظر گرفته اید. در بهار می توانید از روزهای طولانی و آب و هوای مساعد استانبول بهره مند شوید اما در عوض باید برای یک شب اقامت در هتلها بهای بیشتری بپردازید. با خرید تور استانبول در پائیز، هزینه مقرون به صرفه تری را جهت اسکان می پردازید، از هوای معتدل ترکیه بهره مند می شوید و می توانید لذت خرید در فستیوالها را تجربه کنید و از قیمتهای آف خورده لذت ببرید.
خرید تور استانبول در تابستان، تقریبا یک اشتباه بزرگ است. این فصل علاوه بر ازدحام و شلوغی در مراکز و استراحتگاه های ساحلی، روزهای بسیار گرم و بدون بارندگی را برایتان به ارمغان می آورد، قیمتها در مراکز خرید نیز به اوج خود می رسد از این رو خرید تور استانبول در تابستان غالباً توصیه نمی شود. اگر عاشق برف و لذتهای زمستانی هستید، خرید تور استانبول را در این فصل فراموش نکنید. در زمستان استانبول پر از شگفتی است، از ازدحام گردشگران در دیگر فصلها خبری نیست و قیمت اجناس در پایین ترین حد خود قرار دارند، علاوه بر اینها تجربه اسکی در پیستهای زمستانی آن هم به لذتهای سفرتان اضافه می شود.