تنقلات

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 تنقلات
قاصدک 24

خوردن تنقلات سالم در سفر هم به گذران وقت کمک می کند و هم ضعف ایجاد شده میانِ وعده های غذایی را کنترل می کند. به همین خاطر نیز اغلب در سفرهای طولانی مدت به ویژه سفرهای اتوبوسی به مسافران توصیه می شود که برای سرگرم کردن کودکان و حتی خودشان، کمی تنقلات به همراه داشته باشند. البته این تنقلات بهتر است از نوع سالم و بهداشتی باشد تا مسافران در سفر دچار مشکلات گوارشی نگردند.

چه نوع تنقلاتی برای سفر مناسب است؟


همانطور که گفتیم بعد از خرید بلیط اتوبوس، قطار و یا سایر وسایل نقلیه، خانواده ها بهتر است برای سفر خود کمی خوراکی تهیه کنند. این خوراکی ها می توانند شامل مغز انواع آجیل، ذرت بو داده شده، میوه و حتی چند ساندویچ کوچک خانگی باشند. البته توجه داشته باشید که بهتر است از خوراکی های بودار نظیر نارنگی و انواع تخمه در محیط سر بسته وسایل نقلیه استفاده نکنید تا ناخواسته مشکلی را برای همسفران خود به وجود نیاورید.

برخی از تنقلات مورد استفاده در سفر
همچنین به یاد داشته باشید که نباید خوراکی های فاسد شدنی را با خود به سفر ببرید. چرا که شرایط و محیط وسایل نقلیه و کیف یا کوله شما برای نگهداری از این نوع خوراکی ها مناسب نیست و این امر ممکن است به سلامت این مواد غذایی صدمه وارد کند. در نتیجه اگر این نوع از مواد غذایی در شرایط نامساعدی نگهداری شوند ممکن است شما با مصرف آنها دچار مسموم شده و یا دچار بیماری شوید.

چرا باید از تنقلات سالم و بهداشتی در سفر استفاده کنیم؟


خوردن تنقلات در فواصل زمانی کوتاه و تغییر ناخواسته رژیم غذایی در سفر، اغلب، مسافران را دچار مشکلات گوارشی می کند. بروز دلپیچه یا یبوست در شرایطی که شما دسترسی آنی به سرویس بهداشتی ندارید قطعاً عذاب آور است. از این رو توصیه می کنیم از مواد غذایی سالم نظیر میوه ها و ساندویچ های خانگی در سفر استفاده کنید تا به مشکلات گوارشی دچار نشوید. فراموش نکنید که با استفاده از تنقلات سالم و بهداشتی هم جلوی مسمومیت غذایی احتمالی خود را میگیرید و هم مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تهیه تنقلات ناسالم نیستید.

تنقلات سالم مناسب سفر
بنابراین سعی کنید از نوع سالم تنقلات در حجم های کم استفاده نمایید. چرا که با این کار هم سلامت خود را در سفر تضمین کرده اید و هم به خاطر پرخوری مجبور به حذف وعده های غذایی اصلی نیستید.