بیمه مسافرتی سامان

امتیاز دهید:
6 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5 بیمه مسافرتی سامان
بیمه مسافرتی سامان


شرکت بیمه سامان در سال 1383 و با سرمایه بانک سامان، بانک سرمایه گذار خود، فعالیت خود را آغاز کرد. بیمه سامان به ارائه محصولات و خدمات متفاوتی می پردازد که از جمله آنها می توان به بیمه شخص ثالث، آتش سوزی درمان، بدنه اتومبیل، مسئولیت مدنی و .... اشاره کرد. یکی از خدمات شرکت بیمه سامان، ارائه بیمه نامه مسافرتی در سفرهای خارجی می باشد.

بیمه مسافرتی چیست؟


بیمه مسافرتی در حقیقت هزینه های ناشی از صدمات بدنی و بیماری را پس از شروع سفر خارجی پوشش می دهد. این امر همچنین شامل عارضه های ناگهانی و غیر قابل پیش بینی می شود که ابتلا به آنها یا آغاز آنها پس از شروع سفر به خارج بوده و موجب درخواست کمک از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود.
چرا به بیمه مسافرتی نیاز داریم؟

بدون شک سفر تجربه لذت بخشی برای همه است. اما تضمین اینکه این تجربه لذت بخش با اتفاقات ناخوشایند همراه نشود، کار راحتی نیست. فرض کنید به کشور دیگری سفر کرده اید و ناگهان متوجه می شوید که چمدان یا کیف خود را گم کرده اید. شاید هم برایتان پیش بیاید که دچار گرمازدگی یا مسمومیت شده و نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشید. در هر یک از شرایط فرضی بالا، ممکن است دچار اضطراب یا سردرگمی شوید. اما این اضطراب زمانی خواهد بود که شما احساس کنید تنها هستید و در یک کشور بیگانه گرفتار شده اید. اگر در صورت وقوع این تجربه های ناخوشایند کسی باشد که شما را همراهی کند و به شما اطمینان بدهد که مشکلی پیش نخواهد آمد، همه چیز آرام تر خواهد شد. بیمه مسافرتی در این شرایط می تواند نقش یک همراه مهربان را برای شما ایفا کند و آرامش را به شما برگرداند.


انواع پوشش بیمه مسافرتی سامان


اگر در سفر باشید و بخواهید از بیمه نامه مسافرتی خود استفاده کنید، باید بدانید که مشمول چه حوادث و اتفاقاتی می شود. به طور کلی بیمه سامان موارد زیر را تحت پوشش خود قرار می دهد:
• پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور
• پرداخت هزینه های ناشی از تأخیر در تحویل چمدان ها
• جابجایی بیمه شده مصدوم یا بازگرداندن او به کشور در صوت بروز بیماری یا وقوع حادثه در طول سفر
• بازگشت همراهان یا انتقال یکی از اعضای خانواده از ایران به کشور مقصد در صورت بستری شدن بیمه شده
• بازگرداندن جسد متوفی با هزینه شرکت بیمه به کشور در صورت فوت بیمه شده
• امکان مشاوره و ارائه کمک های حقوقی مورد نیاز در صورت بروز مشکل قانونی در کشور مقصد
• پرداخت هزینه های لازم برای بازیابی مدارک شناسایی بیمه شده در صورت سرقت یا مفقود شدن
• پرداخت هزینه بازگشت بیمه شده به کشور در صورت فوت یکی از اعضای خانواده
• تهیه و ارسال داروهای خاص از داخل کشور برای بیمه شده
اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که شرکت بیمه در قبال هر اتفاقی که در طول سفر برای شما رخ داد، مسئول نمی باشد. مواردی که خارج از حیطه مسئولیت بیمه سامان است، اینها هستند:
• بلایای طبیعی مثل زلزله سیل آتشفشان و رانش زمین
• جنگ شورش اغتشاش عمومی اقدامات تروریستی فعل و انفعال هسته ای
• انجام ورزش های حرفه ای یا ورزش هایی که خطرناک تلقی می شوند مانند اسکی پرش با چتر صخره نوردی و ...
• استفاده از وسایل حمل ونقل سفری که به عنوان وسایل حمل و نقل عمومی شناخته نشده اند
• هزینه های مرتبط با بیماری هایی که بیمه شده از قبل به آنها دچار بوده
• هزینه های اقدامات پیشگیرانه مثل واکسیناسیون
• بیماری ها یا عوارضی که ناشی از مصرف ارادی الکل دارو یا مواد مخدر در خارج از کشور به وجود می آیند
• کلیه بیماری های شیوع یافته در جهان
• اقدامات توانبخشی پروتزها وسایل توابخشی مانند عینک و عصا

خرید آنلاین بیمه مسافرتی سامان

اگر می خواهید بیمه مسافرتی سامان را از طریق اینترنت خریداری کنید، کافیست وارد صفحه اصلی سایت بیمه سامان شوید. از میان محصولات، بیمه مسافرتی را انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعات سفر، بسته های بیمه ای متناسب با سفرتان به شما پیشنهاد می شود که شامل پوشش ها و قیمت طرح ها می باشد. پس از انتخاب بسته مورد نظر خود، اطلاعات مسافر را وارد کنید. اگر در سفرتان تنها نیستید و کسانی شما را همراهی می کنند، آنها را در لیست مسافران اضافه کنید. در پایان با پرداخت بانکی، بیمه نامه شما آماده بوده و می توانید آن را چاپ کنید. شما همچنین می توانید برای تهیه بیمه نامه مسافرتی خود به قاصدک24 مراجعه کنید.
مزایای بیمه مسافرتی سامان


اگر بیمه مسافرتی سامان را برای سفر خود انتخاب کرده باشید، می توانید اطمینان داشته باشید که مزایای زیر شامل حال شما خواهد شد:
- پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور
- جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در طول مدت سفردر صورت بروز بیماری یا وقوع حادثه
- پرداخت هزينه هاي فوريت هاي دندان پزشكي
- بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور
- بازگرداندن جسد متوفی
- مساعدت حقوقی
- سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور
- بازگردادن کودکانی که بی سرپرست مانده اند
- ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری
- بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده
- خدمات مربوط به تاخیر در ورود چمدان ها
- خدمات مربوط به تأخیر در پرواز هواپیما

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان


بد نیست بدانید که بیمه سامان محدوده پوشش خود را در تمام نقاط جهان گسترده است. به غرب این کره خاکی سفر کرده باشید یا شرق آن، می توانید اطمینان داشته باشید که خدمات بیمه مسافرتی سامان شامل حال شما خواهد شد. دامنه پوشش بیمه مسافرتی سامان در کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، سوریه،عربستان سعودی؛ کشورهای حوزه شنگن و اروپا؛ کشورهای خاورمیانه، آفریقا و ترکیه و تمام کشورهای جهان به جز آمریکا و کانادا، گسترده شده است.
بیمه سامان همچنین در سال 2011 با شرکت Mideast Assistance International S.L.Aقراردادی امضا کرد تا بتواند خدمت رسانی خود را بین المللی کند. از مهم ترین خدمات شرکت فوق می توان به ارائه بیمه نامه های مسافرتی، خدمات درمانی و کمک رسانی در سراسر جهان اشاره کرد. در همین راستا نیز بیش از 50 هزار مرکز تخصصی 24 ساعته در سراسر دنیا مستقر هستند تا به گسترش خدمات و افزایش ارتباط با دارندگان بیمه مسافرتی بپردازند.

خدمات و امکانات بیمه مسافرتی سامان


• طرح ویژه زیارتی
زیارت همواره یکی از دلایل عمده سفر برای گردشگران ایرانی محسوب می شود. اما در سال های اخیر، مقاصد عمده زیارتی در خاورمیانه، دستخوش جنگ و ناآرامی بوده اند. اگر چه این موضوع، مانع سفر زائران به این کشورها نبوده اما خطر به قوت خود باقیست. در همین راستا، بیمه مسافرتی سامان طرح مخصوص زیارتی را برای زائران ترتیب داده است که مزایای آن متفاوت از بیمه نامه های معمول است. این بیمه نامه مختص سفر به کشورهای عراق، عربستان سعودی و سوریه می باشد و خطرات ناشی از اقدامات تروریستی، جنگ و ناآرامی را هم پوشش می دهد.
• چمدان یاب سامان
شاید برایتان پیش آمده باشد که چمدان خود را در سفر گم کنید. این موضوع می تواند، آنقدر آزاردهنده باشد که سفر شما را تحت تأثیر قرار دهد. پوشش جدید بیمه مسافرتی سامان، در جهت از میان برداشتن این نگرانی مسافران قدم برداشته و اقدام به ارائه خدمت جدید خود به عنوان چمدان یاب سامان کرده است. در این نوع خدمت، در صورت بروز هر اتفاقی برای چمدان شما مثل گم شدن، ارسال اشتباه یا تأخیر در ارسال، شرکت کمک رسان در زمانی کوتاه آن را پیدا کرده و به شما تحویل می دهد. فقط کافیست قبل از سفرتان، چند کار ساده انجام دهید:
1) کارت های چاپ شده در انتهای صفحه دوم بیمه نامه خود را از محل مشخص شده جدا کنید.
2) آنها را در تگ چمدان یاب سامان قرار داده و به چمدان خود وصل کنید.
ممکن است این سئوال برایتان پیش بیاید که تگ چمدان یاب را باید از کجا تهیه کنید. برای کسانی که بیمه نامه خود را به صورت آنلاین خریداری کرده اند، این امر از دو طریق ممکن است. چنانچه از طریق فرودگاه امام خمینی عازم سفر هستید، این تگ از طریق باجه مستقر در فرودگاه به شما داده خواهد شد. در غیر اینصورت، برای دریافت تگ باید به شعبه های بیمه سامان در استان خود مراجعه کنید. اما در صورتی که بیمه نامه خود را از عوامل فروش تهیه کرده باشید برای دریافت تگ نیز باید به همان عوامل فروش خود مراجعه کنید.
مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی سامان

اگر از بیمه های مسافرتی سامان در سفرهای خود استفاده می کنید و دچار حادثه یا رخداد ناخوشایندی شده اید، باید برای دریافت خسارت خود از شرکت اقدام کنید. برای این کار ابتدا، تماس با شرکت کمک رسان Mideast که در بالا به آن اشاره شد، ضروریست. پس از انجام هماهنگی های لازم با این شرکت، با همراه داشتن مدارک لازم می توانید، خسارت خود را از شرکت دریافت کنید. این مدارک شامل اصل بیمه نامه، کپی گذرنامه(صفحات اول، ویزا، مهر ورود و خروج)، اصل صورتحساب های پرداخت شده، گزارش مرتبط با هزینه(گواهی فوت، کپی شناسنامه، گواهی پزشکی بیمارستان یا مراکز درمانی) و نامه یا گزارش شرکت هواپیمایی در خسارت تأخیر چمدان یا تأخیر پرواز است.

شعب و نمایندگی های بیمه سامان

برای کسانی که می خواهند بیمه نامه مسافرتی خود را به صورت حضوری تهیه کنند، ذکر این موضوع لازم است که بیمه سامان در استان های تهران، البرز، قزوین، گیلان، گلستان، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، زنجان، فارس، یزد، کرمان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، همدان، هرمزگان و بوشهر نمایندگی و شعبه فروش دارد.