لطفا برای اطمینان از برقراری پروازهای داخلی، قبل از حرکت وبسایت فرودگاه های https://fids.airport.ir کشور را بررسی کنید.

بلیط قطار میبد

قاصدک 24

میبد چگونه شهری است؟


میبد یکی از شهرهای شمال استان یزد است که پیشینه ای چند هزار ساله دارد. به استناد منابع تاریخی این شهر یکی از نخستین مناطق یکجانشینی در مرکز ایران بوده و امروزه نیز دومین مرکز تجاری و اداری یزد به شمار می رود. اقتصاد شهر میبد نیز بر پایه صنایعی چون سفالگری، کاشی و سرامیک و نیز ذوب آهن استوار است. به گونه ای که این شهر را قطب کاشی و سرامیک کشور می دانند. علاوه بر این میبد بر روی کمربند خشکی جهانی نیز قرار داشته و از همین رو زمستان های سرد و نسبتا مرطوب و تابستان های گرم، خشک و طولانی دارد.

بلیط قطار میبد

برخی از نقاط دیدنی میبد


تاریخ طولانی میبد نشان می دهد که نخستین ساکنان آن در کنار رودخانه های قدیمی ساکن شده اند. به همین دلیل کهن ترین سند هویت تاریخی و آغاز شهرسازی یزد در میبد قرار گرفته است: نارین یا نارنج قلعه. علاوه بر این بنای 7 هزار ساله، کاروانسرای میبد، برج کبوترخانه، قلعه مهرجرد، مسجد جامع فیروزآباد، یخچال تاریخی، قلعه بارچین، موزه سفال، چاپارخانه و موزه زیلو نیز از دیدنی های این شهر تاریخی به شمار می روند.

بلیط قطار میبد

سوغات و ره آورد میبد


همانطور که پیشتر گفتیم میبد به سفال، سرامیک و کاشی خود شهره است. از همین رو بسیاری از گردشگران داخلی و حتی خارجی ظروف و گلدان های سفالی این شهر را که به طرح ها و رنگ های مختلف منقش هستند، به عنوان سوغات با خود همراه می برند. البته در کنار این ظروف زیبای سفالی می توانید از صنایع دستی میبد مانند زیلو و کاربافی و نیز شیرینی هایی چون قطاب، پشمک و باقلوا نیز به عنوان سوغات بهره بگیرید.

بلیط قطار میبد

رزرو بلیط قطار میبد در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار میبد به مقصد تهران، اصفهان، یزد، کرمان و بندرعباس پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار میبد


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار میبد


برای خرید بلیط قطار میبد به تهران، یزد، کرمان، اصفهان و بندرعباس علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.


فروش بلیط قطار میبد


فروش بلیط قطار میبد از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.

بلیط قطار تهران میبد


با خرید بلیط قطار تهران میبد و عبور از ایستگاه های اردکان، نایین، بادرود و کاشان مسافران می توانند در مدت زمان نزدیک به 5 و نیم ساعت به مقصد خود برسند. گفتنی است که قطارهای پردیس، 6 تخته لوکس و لوکس شش نفری از جمله قطارهایی هستند که می توانید با آنها از تهران به میبد سفر کنید.

بلیط قطار اصفهان میبد


با رزرو بلیط قطار اصفهان میبد و عبور از ایستگاه های سیستان، هرند و ورزنه مسافران می توانند در مدت زمان نزدیک به 3 ساعت و نیم به مقصد برسند. قطارهای 4 تخته البرز از جمله قطارهایی هستند که در این مسیر رفت و آمد می کنند.

بلیط قطار میبد بندرعباس


سفر با قطار از میبد به بندرعباس چیزی در حدود 13 ساعت به طول خواهد انجامید. به همین منظور باید بلیط قطار میبد بندرعباس را تهیه کرده و با عبور از ایستگاه های یزد، بافق و سیرجان در ایستگاه بندرعباس پیاده شوید. گفتنی است که قطارهای 4 تخته البرز و لوکس شش نفری از قطارهایی هستند که در مسیر میبد بندرعباس تردد می کنند.

بلیط قطار میبد یزد


اگر می خواهید مسیر یک ساعته میبد تا یزد را با قطار طی کنید، باید بلیط قطار میبد یزد را تهیه کرده و با گذر از ایستگاه های شمسی و نظرآباد در مقصد پیاده شوید. قطارهای پردیس و لوکس شش نفری از قطارهای مسیر میبد یزد هستند.

بلیط قطار میبد کرمان


با خرید بلیط قطار میبد کرمان و عبور از ایستگاه های یزد، بافق و زرند می توانید به مقصد خود در کرمان برسید. زمان این سفر نزدیک به 7 ساعت و قطار آن هم لوکس شش نفری خواهد بود.


بلیط قطار برای مقصد میبد 
بلیط قطار از مبدا میبد