بلیط قطار فیروزکوه

قاصدک 24

فیروزکوه چگونه شهری است؟


فیروزکوه در منتهی الیه شمال شرقی استان تهران در کنار جاده تهران قائمشهر قرار گرفته است. از آنجایی که این شهر بر روی بخشی از سلسله جبال البرز قرار گرفته، دارای ناهمواری های زیادی است و از همین رو زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل و خنک دارد. آنگونه که از تاریخ بر می آید، فیروزکوه زمانی یکی از شهرهای بزرگ ایران بوده که پس از حمله مغول ها به کلی ویران شده است.

بلیط قطار فیروزکوه

برخی از نقاط دیدنی فیروزکوه


مهم ترین و شناخته شده ترین جاذبه گردشگری فیروزکوه تنگه واشی است؛ تنگه ای که محل عبور رودخانه ای است که از دل کوه های واشی سرچشمه می گیرد. البته زیبایی های فیروزکوه تنها به این تنگه محدود نمی شود. اگر به این شهرستان خوش آب و هوا سفر کردید، می توانید از چشمه آب معدنی خمده، روستا و دریاچه سد لزور، تنگه میشینه مرگ، قلعه باباریش، پل سنگی و حمام درده نیز دیدن کنید.

خرید بلیط قطار فیروزکوه

سوغات و ره آورد فیروزکوه


آب و هوای خوش فیروزکوه باعث شده تا این شهر، میوه های خوبی به بار بیاورد. بنابراین اگر به فیروزکوه رفتید و در پی سوغاتی بودید، می توانید سیب، گلابی، به، شلیل، انگور و انار با خود همراه بیاورید. اگر هم فکر می کنید، میوه سوغات خوبی نیست، گردو، قیسی، رب آلوچه یا جاجیم مشهور فیروزکوه را امتحان کنید.

رزرو بلیط قطار فیروزکوه

راه آهن فیروزکوه


ایستگاه راه آهن فیروزکوه بخشی از راه آهن شمال است که تأسیس آن به سال 1308 بازمی گردد. در حقیقت فیروزکوه بخشی از خط آهنی است که 2112 متر ارتفاع داشته و از تونل ها و پل های زیادی می گذرد. البته ایستگاه راه آهن فیروزکوه در سال 1310 احداث شده و در منتهی الیه خیابانی که از میدان معلم این شهر آغاز می شود؛ قرار گرفته است.


رزرو بلیط قطار فیروزکوه در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار فیروزکوه به شهرهای تهران، گرگان و ساری پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار فیروزکوه


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار فیروزکوه


برای خرید بلیط قطار فیروزکوه به شهرهای تهران، گرگان و ساری علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.


فروش بلیط قطار فیروزکوه


فروش بلیط قطار فیروزکوه از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.


بلیط قطار برای مقصد فیروزکوه
بلیط قطار از مبدا فیروزکوه