بلیط قطار جلفا

قاصدک 24

جلفا چگونه شهری است؟


جلفا با مساحتی در حدود ۱۶۷۰ کیلومتر مربع، یکی از شهرستانهای استان آذربایجان شرقی است که در شمال غربی این استان واقع شده است. این شهر از جنوب به مرند و ورزقان، از شرق به کلیبر، از غرب به استان آذربایجان غربی و از شمال به جمهوری آذربایجان و ارمنستان محدود است. این موقعیت جغرافیایی نیز بلیط قطار جلفا را به یکی از مهمترین بلیط ها در ایستگاه های فرعی بدل ساخته است.


برخی از نقاط دیدنی جلفا


جلفا به جهت در اختیار داشتن آثار تاریخی و دیدنی فراوان، یکی از شهرهای دیدنی استان آذربایجان شرقی محسوب میشود. از مهمترین آثار تاریخی و دیدنی این شهر می توان به آرامگاه سید ابوالقاسم نباتی، برج دوزال، حمام کردشت، کلیسای سنت استفانوس،کلیسای ننه مریم، کاروانسرای خواجه نظر، کلیسای چوپان، آسیاب خرابه، روستای اشتبین، کلیسای مریم مقدس، امامزاده سید محمد جلفا، زیارتگاه بابا یعقوب، قلعه علی بیگ، حمام تاریخی جلفا و... اشاره کرد.

نمایی از زیبایی های شهر جلفا

راه آهن جلفا


ایستگاه راه آهن جلفا در فاصله 108 کیلومتری از راه اهن تبريز بنا شده است. یک قطار مسافربری همه روزه راس ساعت ۰۹:۰۰ از ایستگاه راه آهن شهر تبریز حرکت می نماید و ساعت ۱۶:۳۰ نیز از شهر جلفا به سمت تبریز باز می گردد.


رزرو بلیط قطار جلفا در قاصدک 24


برای رزرو بلیط قطار جلفا از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار جلفا


بدون شک اینکه بلیط قطار جلفا خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار جلفا


برای خرید بلیط قطار جلفا به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطار اتوبوسی از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر جلفا تردد می کند.


فروش بلیط قطار جلفا


فروش بلیط قطار جلفا از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی (هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.بلیط قطار برای مقصد جلفا