بلیط قطار اراک

قاصدک 24

اراک چگونه شهری است؟


اراک یکی از کلان شهرهای صنعتی ایران است که به واسطه وجود بزرگ ترین کارخانه آلومینیوم و معدن سولفات در کشور به پایتخت صنعتی ایران نیز شناخته می شود. این شهر بر اساس منابع تاریخی در زمان قاجار بنیان گذاشته شده و کمی بیشتر از دو قرن قدمت دارد. وجود کارخانه های مهم و صنعتی بودن این شهر باعث شده تا بسیاری برای سفرهای کاری خود به استان مرکزی، از بلیط قطار اراک استفاده کنند.

نمایی از شهر اراک

برخی از نقاط دیدنی اراک


قطب صنعتی ایران جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد که بازار اراک، ارگ حکومتی، حمام چهار فصل، کلیسای مسروپ مقدس، مدرسه سپهدار، تالاب میقان، منطقه حفاظت شده هفتاد قله، روستای هزاوه، غار سفید خانی، روستای انجدان و... از جمله مهمترین این آثار هستند.


سوغات و ره آورد اراک


اراکی ها سوغاتی های خوشمزه ای دارند که از میان انها می توانیم به نان فطیر، شیرینی گوش فیل، شیرینی محلی جوزغند، انار، گردو و... اشاره کنیم. گیوه و فرش نیز از جمله مهمترین صنایع دستی اراک به شمار می روند.


راه آهن اراک


ایستگاه راه آهن اراک با قدمتی 70 ساله یکی از ایستگاه های تحت پوشش اداره کل راه اهن اراک است که در محدوده خیابان چهار سرباز این شهر بنا شده است. حوزه راه آهن اراک شامل خطوط ریلی به طول 426 کیلومتر در استان های قم، مرکزی و لرستان است که 20 ایستگاه را تحت پوشش دارد.

ایستگاه راه آهن اراک

رزرو بلیط قطار اراک در قاصدک 24


برای رزرو بلیط قطار اراک از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار اراک


بدون شک اینکه بلیط قطار اراک خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار اراک


برای خرید بلیط قطار اراک به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطار شش تخته پارسی از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر اراک تردد می کند.


فروش بلیط قطار اراک


فروش بلیط قطار اراک از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی (هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.بلیط قطار برای مقصد اراک بلیط قطار از مبدا اراک