بلیط اتوبوس کرمانشاه

قاصدک 24

کرمانشاه چگونه شهری است؟


کرمانشاه از جمله شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است که در قسمت غربی کشور واقع شده است. کرمانشاه که بزرگترین شهر کردنشین ایران است، همواره به عنوان مهمترین شهر در قسمت غربی ایران، مورد توجه بوده است. جالب است بدانید که کرمانشاه در دوره ساسانیان، پایتخت ایران بوده و به جهت اینکه در مسیر جاده ابریشم قرار داشته، مقصد سفر بسیاری از تجار ایرانی نیز بوده است. همین امر نیز موجب شده است که بلیط اتوبوس کرمانشاه به عنوان یکی از انواع بلیط سفر به مقصد این شهر مهم، همواره پر فروش باشد.

برخی از نقاط دیدنی کرمانشاه


جالب است بدانید آثاری در کرمانشاه پیدا شده اند که قدمت آنها به دوره پارینه سنگی می رسد. این امر نشان می دهد که سکونت در این منطقه، پیشینه بالایی دارد و قدمت برخی از آثار باستانی در این شهر به دست کم 200 هزار سال پیش می رسد. همین ویژگی موجب شده تا گردشگران بسیاری، بلیط اتوبوس کرمانشاه را برای بازدید از این آثار تاریخی خریداری کنند. البته ناگفته نماند که کرمانشاه در کنار اماکن تاریخی خود، جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری نیز دارد که از میان آنها می توانیم به طاق بستان، گوردخمه دکان داوود، سراب نیلوفر، بازار سنتی کرمانشاه، غار قوری قلعه، کاروانسرای بیستون، آبشار پیران و... اشاره کنیم.

طاق بستان کرمانشاه

سوغات و ره آورد کرمانشاه


در کرمانشاه محصولات بسیاری را می توانید به عنوان سوغات با خود به شهرتان ببرید. از صنایع دستی منحصر به فرد این شهر گرفته تا شیرینی های خوشمزه آن، همه و همه جزو سوغاتی هایی هستند که توجه گردشگران را به خود جلب می کنند. پس اگر اهل خوراکی هستید حتماً در چمدان خود جایی برای جعبه های کاک، نان برنجی و نان خرمایی باز کنید. همچنین اگر می خواهید طعم غذاهای خوشمزه این دیار را با خود به خانه ببرید، خرید روغن کرمانشاهی را فراموش نکنید و در نهایت نیز اگر به موسیقی علاقمند هستید می توانید آلات موسیقی نظیر دف، تنبور، تار، دیوان و سه تار را نیز از بازار کرمانشاه خریداری کنید.

نان برنجی کرمانشاه

پایانه مسافری کرمانشاه


کرمانشاه دارای 2 پایانه مسافربری است که تمامی سفرهای برون استانی و درون استانی آن از طریق این پایانه ها به انجام می رسد. جزئیات این پایانه ها که با نام های شهید کاویانی و راه کربلا شناخته می شوند به شرح زیر است:

پایانه مسافری شهید کاویانی کرمانشاه:


ترمینال شهید کاویانی، پایانه اصلی کرمانشاه است که در قسمت غربی این شهر قرار گرفته است. این ترمینال که در بلوار شهید کشوری واقع شده، دارای 15 شرکت مسافربری فعال است و روزانه بیش از 40 سفر از آن به انجام می رسد. ترمینال شهید کاویانی به اکثر شهرهای کوچک و بزرگ ایران سرویس دهی می کند و در طی روز بیش از 3700 مسافر از طریق آن جابجا می شوند. این پایانه مسافری دارای امکانات رفاهی معمول از جمله فروشگاه مواد غذایی، نمازخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی و جایگاه سوخت است.

پایانه مسافری راه کربلا:


ترمینال راه کربلا دیگر پایانه مسافری شهر کرمانشاه است که وظیفه سرویس دهی به شهرهای غربی استان و مسافران عراق را بر عهده دارد. این ترمینال که در تقاطع بلوار راه کربلا (میرزا رضا کلهر) و کمربندی غربی کرمانشاه بنا شده، روزانه پذیرای 10 هزار مسافر بوده و دارای امکانات رفاهی اولیه از جمله آب سرد کن، سرویس بهداشتی، نمازخانه و غرفه های خوراکی است.

ترمینال شهید کاویانی کرمانشاه

رزرو بلیط اتوبوس کرمانشاه در قاصدک 24


برای رزرو بلیط اتوبوس کرمانشاه از مبدا تهران، پس از ورود به سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 بخش مربوط به اتوبوس را انتخاب نمایید. سپس فیلدهای مربوط به مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را پر کنید. پس از جستجو لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان، پایانه مبدا و مقصد و شرکت های مسافربری بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط اتوبوس کرمانشاه


از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط اتوبوس کرمانشاه نوع اتوبوسی است که برای سفر انتخاب کرده اید. اگر بلیط اتوبوس کرمانشاه خود را در یک اتوبوس معمولی رزرو کرده باشید طبیعتاً باید پول کمتری را برای آن بپردازید. در حالی که خرید بلیط اتوبوس های وی آی پی هزینه بیشتری دارد. علاوه بر این گاهی نام شرکت های اتوبوسرانی نیز بر قیمت بلیط اتوبوس کرمانشاه موثر است. از این رو بهتر است که بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی و از سامانه های معتبری نظیر قاصدک 24 خریداری کنید که امکان مقایسه قیمت ها را نیز داشته باشید.


خرید بلیط اتوبوس کرمانشاه


این روزها دیگر کمتر کسی برای خرید بلیط اتوبوس کرمانشاه به دفاتر خدمات مسافرتی یا پایانه ها مراجعه می کند. چرا که خریدهای حضوری به جهت محدودیت هایی که برای مسافر در انتخاب بلیط ایجاد می کنند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. در مقابل خرید اینترنتی بلیط، این امکان را برای مسافر ایجاد می کند که به راحتی از قیمت، امکانات و نحوه سرویس دهی در اتوبوس مورد نظر خود مطلع شوده و در کمترین زمان آن را خریداری کند.


فروش بلیط اتوبوس کرمانشاه


همانطور که گفتیم فروش بلیط اتوبوس کرمانشاه از طریق مراکز فروش حضوری و غیر حضوری صورت می پذیرد. از این رو مسافران محترم می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز پویا برای خرید اینترنتی اقدام کنند.


بلیط اتوبوس به مقصد کرمانشاه 


برخی از مهم‌ترین مسیرهای ورودی به کرمانشاه:  


بلیط اتوبوس از مبدا کرمانشاه 


برخی از مهم‌ترین مسیرهای خروجی از کرمانشاه: