بلیط اتوبوس ایران پیما

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

خرید بلیط اتوبوس ایران پیما


زمانی که حرف از سفر با اتوبوس به میان می‌آید، محال ممکن است از شرکت اتوبوسرانی ایران پیما به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین شرکت های مسافربری نام برده نشود. همان اتوبوس‌های خاطره‌انگیز زرد و قرمز که در جاده‌ها خود نمایی می‌کردند و امروزه جایشان را به اتوبوس‌های مجهزتر با امکانات بیشتر داده‌اند.

تاریخ تاسیس ایران پیما نیز به سال 1369 و در
ترمینال کاوه و صفه اصفهان برمی‌گردد که برای اولین بار اتوبوس‌های اروپایی را وارد کشور کرد. ایران پیما امروزه در اغلب شهرهای ایران تعاونی داشته و خدمات خود را به صورت 24 ساعته ارائه می‌کند. در ادامه با قاصدک 24 همراه باشید تا به سراغ آشنایی با فروش اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما برویم و نحوه‌ی کنسلی آن را شرح دهیم.


خرید بلیط اتوبوس ایران پیما

قیمت بلیط اتوبوس ایران پیما در سال 1402


اکنون نوبت به آشنایی با قیمت بلیط اتوبوس ایران پیما در سال 1402 می‌رسد. همانطور که گفتیم این شرکت مسافربری اولین و قدیمی ترین شرکت اتوبوسرانی در ایران است که امروزه اکثر مسیرهای داخلی و خارجی را پوشش می‌دهد. پس اگر تصمیم دارید بلیط اتوبوس ایران پیما را برای سفرهای خود انتخاب کنید، می‌بایست از هزینه‌های آن مطلع باشید.

در این خصوص باید بگوییم قیمت بلیط اتوبوس ایران پیما هزینه ثابتی نداشته و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. یکی از این عوامل مسافت انتخابی شما شناخته می‌شود. به عنوان مثال اگر قصد دارید از تهران به شیراز بروید، هزینه‌ی کمتری را نسبت به تهران تا اهواز پرداخت خواهید کرد؛ چرا که فاصله‌ی این دو بیشتر از شیراز تا تهران است
.

عامل بعدی که بر قیمت بلیط اتوبوس ایران پیما تاثیر می‌گذارد؛ نوع اتوبوسی است که بلیط آن را خریداری می‌کنید. در واقع اگر شما به دنبال خرید بلیط اینترنتی اتوبوس ایران پیما VIP باشید، هزینه‌ی بیشتری را نسبت به اتوبوس‌های معمولی متقبل می‌شوید. چرا که این اتوبوس‌ها از امکانات رفاهی بهتری مانند اهدای بالش و پتو به مسافران، صندلی‌های تخت شو، پخش فیلم سینمایی و... برخوردار هستند و برای مسیرهای طولانی بهترین انتخاب شناخته می‌شوند. پس توصیه می‌کنیم قبل از هراقدامی عوامل گفته شده را بررسی کنید تا بتوانید باتوجه به شرایط خود بهترین بلیط را تهیه کنید. در ادامه‌ی مطلب به نحوه‌ی خرید بلیط اتوبوس ایران پیما نیز می‌پردازیم.


نکات مهم در استرداد بلیط اتوبوس ایران پیما


اگر سفری که در پیش داشتید کنسل شده می‌توانید به آسانی برای استرداد بلیط اتوبوس ایران پیما
 از قاصدک24 استفاده کنید. تنها کافی است به پنل کاربری خود در سایت قاصدک24 وارد شوید و گزینه‌ی استرداد بلیط اتوبوس را انتخاب کنید. سپس بر بلیط موردنظر خود کلیک کرده و در کمترین زمان آن را لغو کنید. مبلغ استردادی پس از کسر جریمه به همان کارتی که بلیط اتوبوس خود را از قاصدک24 خریداری کرده‌اید بازگشت داده می‌شود. توجه نمایید این جریمه از زمان خرید تا کنسلی شما محاسبه شده که طبق جدول زیر است:

جریمه کنسلی از زمان خرید تا 1 ساعت قبل از حرکت  10 درصد
جریمه کنسلی از 1 ساعت قبل از حرکت تا بعد از حرکت 50 درصد


برای اطلاعت بیشتر در کنسلی بلیط اتوبوس ایران پیما می‌توانید صفحه‌ی
 «راهنمای کنسلی بلیط اتوبوس» از قاصدک 24 را مطالعه کنید.

نحوه رزرو بلیط اتوبوس ایران پیما در قاصدک 24


برای خرید بلیط اتوبوس ایران پیما از 
قاصدک24 می‌بایست طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • در ابتدا به بخش خرید بلیط اتوبوس در سایت قاصدک24 بروید.

  • شهر مبدا و مقصد خود را وارد کنید.

  • تاریخ رفت را پر کرده و بر گزینه جستجو کلیک کنید.

  • پس از انجام این مراحل تمامی بلیط‌های موجود در مسیر انتخابی شما نمایش داده می‌شوند. حال برای مشاهده‌ی بلیط‌های ایران پیما باید شرکت مسافربری از پنجره سمت چپ صفحه را بر روی ایران پیما قرار دهید. با این کار سایر شرکت‌ها از لیست جستجو حذف شده و تنها بلیط‌هایی ارائه می‌شوند که متعلق به شرکت ایران پیما هستند.

  • در مرحله بعدی می‌توانید شماره صندلی خود را با آگاهی از جنسیت مسافران کناری خود در اتوبوس انتخاب کنید.


ناگفته نماند در هنگام انتخاب شرکت مسافربری می‌توانید از سایر فیلترها مانند ساعت حرکت، پایانه مبدا و مقصد و... استفاده کنید و مناسب‌ترین بلیط را برای خود خریداری کنید.


سوالات متداول در مورد بلیط اتوبوس ایران پیما

برای خرید بلیط اتوبوس ایران پیما کافی است به بخش اتوبوس در قاصدک24 مراجعه کنید. سپس با وارد کردن مبدا و مقصد خود تمامی بلیط‌های ارائه شده را مشاهده و خریداری نمایید.
بله. این اتوبوس‌ها دارای مدل VIP نیز هستند که ظرفیت آن‌ها 25 نفر است.
صندلی های تخت خواب شو، بالش و پتو به مسافرین برای استراحت در مسیر، سرو غذاهای گرم و سرد، میوه، دسر و آب معدنی و پخش فیلم های سینمایی روز
حداکثر میزان بار مجاز برای هر مسافر 20 کیلوگرم بوده و درصورت وزن بیشتر می‌بایست درخواست خود را با شرکت مربوطه در ترمینال درمیان بگذارید.
اگر با محیط ترمینال موردنظر آشنا هستید، 20 دقیقه زمان کافی‌ست. در غیر این صورت توصیه می‌کنیم 40 دقیقه زودتر از ساعت حرکت به ترمینال مراجعه کنید.
بله؛ شما می‌توانید بلیط اتوبوس ایران پیما قاصدک24 را از پنل خود در سایت انتخاب کرده و آن را لغو کنید. البته باید توجه داشته باشید هرچه به زمان حرکت نزدیک می‌شویم، میزان جریمه و کسری از هزینه بلیط بیشتر می‌شود. برای اطلاعت بیشتر می‌توانید صفحه‌ی «راهنمای کنسلی بلیط اتوبوس» از قاصدک 24 را مطالعه کنید.