به گفته شهرام آدم نژاد، معاون حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی، ستاد تنظیم بازار در هفته اخیر وضعیت بلیط اتوبوس، میزان افزایش قیمت آن و زمان این تغییرات در سال 98 را اعلام خواهد کرد.

به گزارش قاصدک 24؛ اتوبوس یکی از به صرفه ترین وسایل حمل و نقل عمومی است که بلیط آن در سال 96 بدون افزایش قیمت به فروش رسیده و قیمت آن از خرداد 97 نیز 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با آغاز سال 98 بر اساس تصمیمات صورت گرفته، نرخ بلیط اتوبوس از 25 اسفند ماه 97 تا 15 فروردین ماه 20 درصد گرانتر از قبل به فروش رسید که این نرخ با اتمام تعطیلات نوروزی به وضعیت سابق خود بازگشت. حال چندی است که اتحادیه تعاونی های مسافربری با توجه به هزینه های افزایش یافته در این سازمان، خواستار آن شده است که بلیط های اتوبوس با قیمت بیشتری به فروش برسند.

احمدرضا عامری، رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری در این خصوص اعلام کرده است که درخواست افزایش 20 درصدی قیمت ها توسط این سازمان به ستاد تنظیم بازار ارائه شده است که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته و زمانی برای اجرایی شدن آن مشخص نشده است.

گفتنی است این ستاد پیش از این با افزایش متوسط ۲۲ درصدی قیمت بلیط قطار موافق کرده و زمان اجرایی شدن این تصمیم را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کرده بود.