چندی است که نرم افزار موبایلی شرکت آسان پرداخت در خدمات خود امکان خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را نیز برای کاربران خود مهیا ساخته است. این در حالی است که به گفته رضا جعفرزاده، معاون وزیر راه، این اپلیکیشن هیچ گونه ای مجوزی برای فروش انواع بلیط سفر ندارد.

به گزارش قاصدک 24؛ اپلیکیشن آپ که با همکاری چند شرکت کوچکتر اقدام به فروش بلیط هواپیما میکند، خلاف قوانین جاری کشور فعالیت کرده و بدون طی کردن مسیر قانونی نسبت به ارائه خدمات سفر اقدام نموده است.

به گفته جعفرزاده، صرفاً وبسایت هایی که دارای مجوز بند «الف» هستند به صورت قانونی در این زمینه فعالیت می کنند که امکان اصالت سنجی آنها در درگاه اینترنتی این سازمان مهیا میباشد.

وی همچنین اعلام کرد با توجه به گزارشات ارائه شده از سوی مردم در زمینه تخلف برخی از اپلیکیشن های موبایلی برای فروش بلیط، در صورت ارجاع این شکایات به سازمان هواپیمایی کشوری، این سازمان با متخالفان برخورد خواهد کرد.

گفتنی است اپلیکیشن آپ در حال حاضر بیش از 30 میلیون کاربر در کشور دارد که همین آوازه موجب شده تا کاربران آن تصور کنند این نرم افزار برای فروش انواع بلیط نیز مجاز است.