رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری همزمان با اتمام تعطیلات نوروزی، از جابه‌جایی بیش از ۳ میلیون مسافر و انجام ۲۵ هزار و ۵۴۶ سفر هوایی خبر داد.

به گزارش قاصدک 24؛ جعفرزاده گفت:

" دو فرودگاه امام و مهرآباد در تهران به ترتیب با انجام ۳۲۵۳ پرواز و جابه جایی ۵۲۶ هزار و ۱۸۳ مسافر و انجام ۲۶۸۵ پرواز و جابه جایی ۷۶۰ هزار مسافر، بالاترین حجم در پروازهای بین المللی و داخلی را در کشور به ثبت رساندند."
وی افزود:
" همچنین در روزهای نخست سال شاهد عبور 24 هزار و 289 پرواز از آسمان کشور بودیم. مراکز سیاحتی و گردشگری کشور همچون فرودگاه کیش نیز با انجام بیش از 2511 پرواز ورودی و خروجی به 331 هزار و 936 مسافر خدمت رسانی کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است. به گونه ای که ما در پروازها 6 درصد و در جابجایی مسافر نیز حدود 9 درصد رشد داشته ایم."
جعفرزاده در ادامه گفت:
" برای نرخ بلیط هواپیما از سوی شرکت های هواپیمایی چهارچوبی تعریف شده است. لذا مسافران عزیز می توانند در صورتی که بلیطی مغایر با نرخ های موجود در سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی، خریداری کرده اند شکایت خود را از طریق شرکتهای هواپیمایی و سپس از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری نمایند."
وی در پایان ضمن تشکر از کلیه مجموعه های فعال در فرآیند سفرهای نوروزی از جمله شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی، پلیس فرودگاهها، سپاه حفاظت هواپیمایی، مراکز ارائه بلیط هواپیما و...، موفقیت در انجام پروازهای ایمن و سلامت و امنیت شایسته فرودگاه ها را مدیون همکاری این مجموعه ها دانست.