میرحسن موسوی: برای نوروز ۹۸ بیش از ۲ میلیون ۱۰۰ هزار صندلی در بخش ریلی ایجاد کرده‌ایم که تاکنون ۷۰ درصد صندلی‌ها فروش رفته که سهم مراکز مجاز فروش و آژانس‌ها ۶۳ درصد و مابقی از طریق اینترنت به فروش رسیده است. در حال حاضر ۳۰ درصد ظرفیت قطارها برای نوروز ۹۸ باقی مانده است.

به گزارش قاصدک 24؛ میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن در مراسم افتتاح قطارهای ۵ ستاره نور گفت: "از سال ۹۴ قطارهای ۵ ستاره با کیفیت مطلوب وارد ناوگان مسافری کشور شده اند. سیاست راه آهن در بخش مسافری ارتقای کیفیت و کمیت این نوع از قطارهاست."

موسوی به پروسه خارج کردن واگن های بالای ۳۰ سال از ناوگان ریلی در سال های اخیر اشاره کرد، افزود: "در سال جاری ۱۳٫۸ درصد در بخش مسافری رشد داشته ایم و مجموعا در این سال، ۲۷ میلیون نفر با قطار جابه جا شده اند."

وی گفت: "حمل و نقل ریلی در بخش های حومه ای ۱۹٫۸ درصد و در بخش بین شهری ۱۱٫۷ درصد رشد داشته است. امسال برای اولین بار اقدام به رتبه بندی قطارها کرده ایم که برای اجرای آن و اعطای ستاره از تجارب بین المللی نیز استفاده کرده ایم. این قطارها از ۲تا ۵ ستاره رتبه بندی شده اند و بر روی بلیط ها نیز ستاره ها درج شده است."

موسوی افزود: "اخیرا یکی از شرکتهای ریلی با ایجاد تغییراتی در کوپه توانسته قطارهای۴ستاره خود را به ۵ ستاره ارتقا دهد و بقیه شرکتها هم به همین ترتیب می توانند اینکار را انجام دهند."

موسوی بازسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی و پله برقی ها و... را از دیگر اقدامات راه آهن در ایستگاه ها عنوان کرد و افزود: "از سال ۹۴ تا ۹۷ افزایش قیمت بلیط قطار نداشته ایم و تیرماه امسال تنها ۱۰درصد قیمت بلیط را افزایش دادیم. در ایام نوروز نیز قیمت بلیط افزایش نخواهد داشت."

معاون مسافری راه آهن در ادامه گفت: " 10 رام قطار در کشور ۵ ستاره هستند که قیمت بلیط هایشان شناور است اما شرکتهای ریلی توافق کرده اند که قیمت بلیط ها از سه برابر قطارهای ۴ستاره ۴تخته بیشتر نباشد. شرکتهای ریلی در واقع ۵۳ میلیارد تومان تخفیف در قیمت بلیط قطار داشته اند و اقتصادشان حال خوبی ندارد."

موسوی در پایان یادآور شد: "تخصیص ارز ۴۲۰۰ به شرکتهای ریلی نیازمند تصویب هیات دولت است که به محض تصویب ۳۰ میلیون دلار به شرکتها بازخواهد گشت."