آگوستین آگوئرو 28 ساله که همسفر مرکل در یک پرواز ۱۳ ساعته بود به خبرگزاری آلمان گفت؛ انتظار نداشته "قدرتمندترین زن جهان" یک فرد عادی باشد.

به گزارش قاصدک 24؛ مردی که در یک پرواز تجاری که صدراعظم آلمان را به نشست گروه ۲۰ در آرژانتین رساند، نشسته بود نظر خود را درباره برخورد با مرکل اظهار کرد. آنگلا مرکل به دلیل نقص فنی هواپیمای دولتی ناچار شد با پرواز دیگری خود را به این نشست برساند.

دویچه وله در این باره می نویسد: "نقص فنی هواپیمای نظامی آلمان که بنا بود مرکل با آن به آرژانتین برود، باعث شد تا او با پروازی تجاری و از طریق مادرید به نشست گروه ۲۰ برسد."

در این سفر آگوستین آگوئرو که از مادرید به بوئنوس آیرس می رفت، وقتی که متوجه شد همسفر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و همراهانش است، بسیار غافلگیر شد. او در این پرواز ۱۳ ساعته که صدراعظم آلمان را به نشست گروه ۲۰ در آرژانتین رساند، در کنار مرکل نشسته بود.

آگوئرو تصویر خود را که در کنار مرکل نشسته بود، در توییترش منتشر کرد و به خبرگزاری آلمان گفت، انتظار نداشته "قدرتمندترین زن جهان" یک فرد عادی باشد. وی افزود: "او ماست خورد، کتاب خواند و کمی خوابید. هیچ درخواست خاصی نداشت."

به گفته آگوئرو، مرکل یک ساعت قبل از فرود هواپیما به کابین خلبان رفت و با کارکنان این پرواز عکس یادگاری گرفت. این مرد 28 ساله گفت: "جرات نکردم با او صحبت کنم اما او چند بار به من نگاه کرد و لبخند زد. او خیلی آرام بود."