مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران: با هر تامین‌کننده‌ای که بتواند بدون نیاز به مجوز اوفک به ایران‌ایر هواپیما بفروشد، مذاکره می‌کنیم.

به گزارش قاصدک 24، فرزانه شرفبافی با اشاره به تغییرات مدیریتی صورت گرفته وزارت راه و شهرسازی گفت: "برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برنامه استراتژیک 3 ساله داریم. بر این اساس اهداف طولانی مدت برنامه ریزی شده و اصلاح فرآیندهای مالی، اصلاح ساختار سازمانی، اصلاح هزینه-درآمدهای هما و چگونگی خصوصی سازی هما در دستور کار قرار دارد."

وی در ادامه به برنامه هما برای نوسازی ناوگان خود اشاره کرد و افزود: "از هر کسی که بتواند هواپیمای مورد نیاز هما را تامین کند استقبال می کنیم. حتی سراغ هواپیماهایی مانند سوخو 100 یا هواپیماهایی که تولید کشور های غیر اروپایی هستند نیز رفته ایم."

شرفبافی گفت: "اگر این شرکتها بتوانند بدون مجوز اوفک به ایران هواپیما بفروشند و قابلیت مذاکره داشته باشند، خرید این هواپیماها را بررسی می کنیم."

مدیرعامل ایران ایر به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: "به دعوت سفیر آذربایجان در ایران و مدیرعامل هواپیمایی آزال به آذربایجان سفر کردیم و میهمان آنها بودیم. در این سفر توسعه همکاری ها و و احتمال کد شیرینگ ایران ایر و شرکت بوتو بررسی شد."

وی ادامه داد: "بحث هندلینگ و امکان پروازهای با واسطه از طریق باکو به اروپا نیز در این سفر مورد بحث قرار گرفت و با استقبال طرف آذربایجانی مواجه شد."

شرفبافی در پایان افزود: "قرار است در دور مذاکرات بعدی نمایندگان آزال در ایران و ایرانایر میهمان باشند و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها نیز در این جلسات همراهی خواهند کرد."