مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر ایرویز: تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بر پروازهای قطر ایرویز به ایران تأثیر نخواهند گذاشت.

به گزارش قاصدک 24؛ برخلاف توقف فعالیت شرکتهای هواپیمایی انگلیس، فرانسه، هلند و امارات در ایران طی ماه های اخیر، أکبر الباکر اعلام کرد روابطش را با ایران قطع نخواهد کرد.

مدیرعامل قطر ایرویز درخصوص تداوم فعالیت این شرکت هواپیمایی در بازار ایران با توجه به بازگشت تحریم های آمریکا، گفت: "تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بر پروازهای قطر ایرویز به ایران تأثیری نخواهد گذاشت. این تحریم ها صنعت هوانوردی را در بر نمی گیرند و پروازهای قطر ایرویز به مقاصد کنونی در ایران ادامه خواهد یافت."

گفتنی است در پنجم ژوئن ۲۰۱۷ چهار کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، قطر را به جهت داشتن روابط نزدیک با تهران و حمایت از گروه های اسلام گرای افراطی تحریم کردند. قطر این اتهام ها را رد و همسایگان خود را به تلاش برای تغییر رژیم در این کشور متهم کرد. پس از این تحریم ها ایران و ترکیه به تجارت با قطر ادامه دادند و هواپیمایی قطر همچنان از دوحه به شهرهای مشهد، شیراز و تهران پرواز می کند.