رئیس ستاد اربعین کشور: با توافقاتی که با بانک مرکزی شده است با دلار بازار تعادلی قریب ۷ هزار تومان به زائران داده می‌شود.

به گزارش قاصدک 24؛ حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد اربعین کشور در جلسه ستاد اربعین استان کرمان اظهار داشت: "سال گذشته قریب 2 میلیون و 300 هزار نفر زائر اربعین داشتیم. با ارزیابی انجام شده از سال 94 تاکنون اصلاح 150 اشکال در برگزاری این مراسم بود که قصد داریم امسال این مشکلات را به صفر برسانیم."

وی با اشاره به لزوم آماده سازی زیر ساختها برای این ایام بیان کرد: "تسهیل در رفت و آمد زائران و کاهش هزینه ها را باید در این ایام داشته باشیم. چرا که دشمنان به دنبال آن هستند تا از یک حاشیه کوچک در مراسم اربعین؛ در فضای مجازی و ... علیه نظام جمهوری اسلامی و شیعه فتنه ایجاد کند و به برای منافع خود استفاده کنند و باید خود مردم رعایت کنند."

ذوالفقاری با بیان اینکه قیمت ویزا قریب 41 دلار است افزود: "با توافقاتی که با بانک مرکزی شده با دلار بازار تعادلی قریب 7 هزار تومان به زائران داده می شود."

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص کاهش هزینه های بیمه برای زائران گفت: "تأکید بر این است که ستاد استانی در استانها راه اندازی شود و از سیستم مرکزی فاصله بگیریم و تمام امورات استان در استان برنامه ریزی شود."

ذوالفقاری افزود: "براساس توافقاتی که انجام شده است پلیس+10 به همراه انجام امور گذرنامه همزمان کارهای ویزا را نیز انجام دهد تا فرد معطل نشود."

دبیر شورای امنیت در پایان اظهار داشت: " اگر در گذشته تعامل خوبی با نیروهای عراقی نداشتیم تمام افرادی که غیر مجاز به عراق رفته بودند حداقل 6 ماه زندانی داشتند. همچنین به دنبال این هستیم در عراق فعالیت های ماندگار انجام دهیم و هر سال به دنبال ساخت زیرساخت برای بناکردن موکب نباشیم."