طرح واگذاری فرودگاه‌های غیر اقتصادی به استانداری‌ها و شهرداری‌ها کلید خورد.

به گزارش قاصدک 24، مه آبادی مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: "از آنجایی که بیشتر فرودگاه های کشور غیر اقتصادی هستند و نیز ۹۰ درصد پروازها صرفاً در ۱۰ درصد فرودگاه ها انجام می شود، به دنبال تبدیل فرودگاه های زیان ده و غیر اقتصادی به نسل سوم فرودگاه ها هستیم."

وی افزود: "فرودگاه های نسل سوم فرودگاه هایی هستند که توسط دولتهای محلی اداره (استانداری ها و شهرداری ها) از محل بودجه استانی و محلی اداره می شوند. به این ترتیب ستاد مرکزی شرکت فرودگاه ها دیگر در درآمد - هزینه این فرودگاه ها دخالت نداشته و مقامات محلی با استفاده از ظرفیتهای داخلی استان یا شهر مربوطه به اداره فرودگاه می پردازند."

غلامحسین باقریان، عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این خصوص گفت: "قرار است طی یکی دو هفته آینده این طرح با حضور وزیر راه و شهرسازی رونمایی شود."

وی از ساخت و بهره برداری فرودگاه هایی با رویکرد فرودگاه نسل سوم خبر داد و افزود: "بر اساس این طرح، فرودگاهها بر اساس میزان کارآیی آنها تقسیم بندی شده و قرار است در واگذاری به دولتهای محلی، از حداکثر امکانات محلی و حداقل نیروی انسانی فعال شده و بهره وری را بالا ببرند. این مشکلی است که ما در حال حاضر در اکثر فرودگاه هایمان داریم."

باقریان در پاسخ به سوال که «با توجه به اینکه فرودگاه کاشان را شهرداری این شهر از محل منابع داخلی خود اداره می کند، آیا فرودگاه پایلوت این طرح است؟»، گفت: "فرودگاه کاشان متعلق به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیست این فرودگاه را خود شهرداری احداث کرده است. این فرودگاه نظامی است و شهرداری کاشان بخشی از آن را در اختیار گرفت و تکمیل کرد و در حال حاضر در حال بهره برداری از آن است. ولی به هر حال این یکی از نمونه های خوب آن است. اگرچه در این فرودگاه یک سری محدودیت هایی وجود دارد، اما شهرداری کاشان حمایت خوبی از آن کرده است."

وی این سوال که «آیا بزرگ متراژ بودن فرودگاه ها و اختصاص اراضی بزرگ به آنها، سبب گران شدن و غیر اقتصادی بودن آنها شده است؟» را اینگونه پاسخ داد: "از آنجایی که فرودگاه های ما اکثرا در خارج از شهرها هستند بخش زیادی از اراضی را از منابع طبیعی گرفته ایم، بنابراین هزینه زیادی بابت زمین پرداخت نمی کنیم."

باقریان افزود: "بحثی که در خصوص رابطه زمین و اراضی فرودگاهی با بهره وری آنها وجود دارد این است که تا پیش از برجام و خرید هواپیماهای کوچک، شرکتهای هواپیمایی عمدتا هواپیماهای بزرگ خریداری می کردند و ما مجبور بودیم برای امکان پذیر شدن نشست و برخاست این نوع هواپیماها، فرودگاه های بزرگ احداث کنیم؛ ولی اخیرا با طرحی که مطرح شده، یک سری هواپیمای کوچک وارد شده که می توانیم برای پذیرش آنها، فرودگاه کوچک بسازیم."

وی در ادامه گفت: "با این هدف، فرودگاه کوچکتر و اقتصادی تر احداث می شود تا هواپیماهای ۴۰ تا ۵۰ نفره اقدام به جابه جایی مسافر کنند. اگر فرودگاه بسازیم، ولی هواپیمایی مناسب آن در کشور نداشته باشیم، مجبوریم هواپیمای بزرگ با هزینه و تجهیزات زیاد برای تعداد محدودی مسافر اختصاص دهیم؛ بنابراین در رویکرد فرودگاه های نسل سوم، بخشی از اقدامات را شرکت فرودگاه ها انجام می دهد و بخشی را هم شرکتهای هواپیمایی انجام می دهند. هدایت شرکتهای هواپیمایی هم با سازمان هواپیمایی کشوری است."

باقریان در پایان اضافه کرد: " علاوه بر هواپیماهای ای تی آری که هما در دوره پسابرجام خریداری کرد، قرار است هواپیماهای کوچک و چند نفره دیگری هم وارد کشور شود. یک سری هواپیماهای بمباردیر RJ ۱۴۵ با موتور جت هستند که چند شرکت هواپیمایی داخلی قرار است وارد کنند که ۴۰ تا ۵۰ نفر ظرفیت دارند. این هواپیماها دست دوم هستند."