گوگل قصد دارد طی مذاکراتی با نوکیا، فناوری راه‌اندازی و دسترسی به اینترنت بی‌سیم وای فای را در داخل کابین تمامی هواپیماهای مسافربری جهان مهیا کند.

به گزارش قاصدک 24، اخبار رسیده حاکی از همکاری گوگل و نوکیا، در راستای فراهم سازی امکان اتصال مسافران هوایی در هواپیما به اینترنت بی سیم وای فای و گسترش آن است. البته در حال حاضر نیز امکان دسترسی مسافران به اینترنت وای فای در شمار اندکی از هواپیماهای ایرلاین های گوناگون جهان وجود دارد اما این فناوری هنوز فراگیر نشده و در تمامی هواپیماهای موجود در دنیا مهیا نیست.

گوگل به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای جهان و پیشگامان در عرصه برقراری اینترنت، همواره در تلاش بوده است تا دسترسی کاربران را به اینترنت، شبکه های اجتماعی، دستگاه های الکترونیکی و حضور در فضای مجازی تسهیل کند. حال این غول تکنولوژی می خواهد یکی از بزرگترین درخواستهای مسافران محلی و بین المللی هوایی را تحقق بخشد، چراکه سفرهای هوایی در مسافتهای طولانی می تواند برای عده بسیاری از مردم، سخت، دشوار و طاقت فرسا باشد.

همانطور که می دانید در حال حاضر مسافران به دلیل قطع آنتن دهی شبکه های موبایل و همچنین مسائل امنیتی هواپیما، قادر نیستند از موبایل خود برای برقراری تماس با دیگران و همچنین سرویسهای آنلاین و اینترنتی استفاده کنند. از این رو وجود یک شبکه اینترنت بی سیم داخل کابین که برای امنیت هواپیما و سلامت سرنشینانش مشکلی ندارد، امری ضروری است تا مسافران در این مدت زمان طولانی، سرگرم شده و با کوچکترین مساله ای کلافه نشوند.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی بلومبرگ، همکاری گوگل و نوکیا می تواند گام بسیار مثبت، سازنده و بزرگی برای پیشرفت فناوری و صنعت هوانوردی در جهان باشد. بدیهی است که این همکاری همچنین سهام این دو شرکت را نیز افزایش خواهد داد.