مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا از افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط قطار تا تابستان امسال خبر داد.

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا از افزایش ۱۰درصدی قیمت بلیط قطار تا تابستان امسال خبر داد.

به گزارش قاصدک 24، محمد رجبی مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در نشست خبری روز گذشته، با بیان اینکه در سال 96، نود و پنج هزار مسافر جابه جا شده است، گفت: "امسال در جابه جایی مسافران نسبت به سال 95 رشد 5.4 درصدی داشته ایم".

وی با اشاره به نوسازی و بازسازی 40 واگن فرسوده، تصریح کرد: "در نوروز 97 توانستیم تعدادی واگن جدید از شرکت های داخلی وارد کنیم".

رجبی با تأکید بر اینکه در آستانه سال 97 تدابیری را برای افزایش قیمت بلیط در نظر گرفته ایم، گفت: "تمامی فعالیت های این شرکت حمل و نقل ریلی بر اساس نرخ تورم و نرخ دلار و ارز است به طوری که بیش از 45 درصد از هزینه های رجا ارزی است و در برخی از ناوگان ها این هزینه ها تا 65 درصد نیز می رسد، بنابراین تا تابستان امسال 10 درصد بر نرخ بلیط قطار اضافه می شود."

وی یادآور شد: "سعی خواهیم کرد با پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی برخی از هزینه ها را کاهش دهیم به طوری که تمام تلاش خود را خواهیم کرد در نوسازی و بازسازی ناوگان ها از تولیدات داخلی استفاده کنیم."

رجبی در ادامه به راه اندازی قطارهای گردشگری اشاره کرد و گفت: "قطار تهران – شمال و تهران – سرخه را امسال راه اندازی خواهیم کرد."

مدیرعامل شرکت رجا با بیان اینکه در آستانه نوروز توانستیم باشگاه مشتریان را فراهم کنیم، افزود: "امسال رکورد صدور بلیط را در ثانیه شکستیم به طوری که 141 بلیط در هر ثانیه در زمان پیش فروش ایام نوروز به فروش رساندیم."

وی اظهار کرد: "سعی خواهیم کرد در برخی از مقاطع و ایام که بازار سفر راکت است تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان داشته باشیم".

رجبی با اشاره به راه اندازی قطار تهران – شیراز به صورت هر روز، گفت: "سعی کرده ایم قطار 4 تخته لوکسی را یک روز در میان در مسیر قم – مشهد فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت رجا، افزود: سهم فروش بلیط های قطار توسط آژانس ها 61 درصد توسط سایت رسمی رجا 15 درصد، و توسط سایر وبسایت های فروش بلیط 21 درصد بوده است." وی اظهار کرد: "در دوره بهار تخفیفات فروش بلیط تا 30 درصد نیز خواهد رسید."

رجبی با اشاره به اینکه 14.7 میلیون نفر را توانستیم در سال 96 جابه جا کنیم، گفت: "در سال 95 میزان جابه جایی مسافران 14.2 میلیون نفر بوده که میزان جابه جایی مسافران در سال 95 نسبت به سال 96، 3.8 درصد بوده است".

مدیر عامل شرکت رجا افزود: "در سال 96، 17 درصد از ناوگان فرسوده را کاهش دادیم، اما با این میزان در رشد جابه جایی مسافران موفق تر بوده ایم."

وی با بیان اینکه میانگین عمر ناوگان ریلی 28.5 سال بوده است، گفت: "با تمهدیدات اندیشیده شده و ورود ناوگان جدید سعی خواهیم کرد میانگین عمر ناوگان را به زیر 27 سال برسانیم."

رجبی با تأکید بر اینکه 120 میلیارد تومان از سازمان تأمین اجتماعی جهت خرید ناوگان خرید و بازسازی واگن ها کمک گرفته ایم، گفت: "با پرداخت بدهی دولت به شرکت، بخشی از زیان های وارد شده در سال های گذشته جبران خواهد شد".

مدیرعامل شرکت رجا با بیان اینکه برای توسعه شبکه ریلی جدید از جمله راه اندازی خط راه آهن تهران – کرمانشاه نیازمند خرید ناوگان جدید هستیم، گفت: " 38 ناوگان جدید در سال 96 به این بخش وارد شد".

وی درباره قطارهای حومه ای، گفت: "65 درصد از هزینه های عملیاتی این قطارها ارزی است و این درحالی است که نمی توانیم از مسافران پول بیشتر دریافت کنیم در نتیجه باید از نهادهای دولتی و استان ها کمک بگیریم که متأسفانه در این زمینه با شرکت رجا همکاری نمی کنند".

رجبی افزود: "مسیرهای ورامین، پرند، کرج و مسیرهای اهواز – بندر امام تمامی مسافرانشان کارمند و کارگر هستند که ما نمی توانیم با این میزان قیمت بلیط کار کنیم در نتیجه باید راه آهن در بخش های دیگر برای توسعه شهری به رجا کمک کنند."

مدیر عامل شرکت رجا افزود: "بسیاری از قطارها نیازمند بازسازی هستند به طور مثال قطارهای سیمرغ عمر بالای 30 سال دارند و بازسازی آن ها نیازمند 800 میلیون تومان است که در این زمینه دولت همکاری نمی کند".

وی با اشاره به اینکه متأسفانه قبرستانی از واگن های فرسوده و قدیمی درست کرده ایم گفت: "بین 260 تا 270 واگن فرسوده شبکه ریلی ما را اشغال کرده اند که متأسفانه در این زمینه همکاری های لازم را انجام نمی دهند که ما مانده ایم با این واگن ها چکار کنیم".

رجبی با بیان اینکه 210 واگن رجا با مشارکت بخش خصوصی داخلی بازسازی شده است، افزود: "طی قراردادی که با یک شرکت آلمانی منعقد کرده ایم 20 دستگاه گیربکس تأمین می شود که قیمت هر یک از آنها بیش از 400 هزار دلار است."

مدیر عامل شرکت رجا در ادامه به بهره برداری قطار تهران – همدان اشاره کرد و گفت: "قطار تهران – کرمانشاه به زودی به طور کامل افتتاح می شود و قطار تهران – رشت نیز در اواخر خرداد ماه به بهره برداری خواهد رسید".

رجبی تصریح کرد: "برای توسعه حمل و نقل ریلی استان های کرمانشاه و همدان نیازمند توسعه ناوگان جدید هستیم."

وی از مذاکرات انجام شده با کشور ترکیه جهت راه اندازی قطار بین المللی تهران – استانبول خبر داد و گفت: "با وزارت خارجه جهت تأمین امنیت کشور ترکیه مذاکراتی انجام شده که بعد از تأیید امنیت آنها نیز به زودی راه اندازی می شود."

رجبی افزود: "در حال مذاکره برای راه اندازی قطار تبریز – وان هستیم که با توجه به علاقمندی بسیاری از مسافران بعد از آرام شدن منطقه این قطار نیز راه اندازی خواهد شد."